Prva ŽNL: Osovina Buršić - Mikulić donijela Orijentu trobod u na gostovanju u Lovranu

Nedjelja, 05. listopada 2014. 16:43 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 5. kola: Lovran - Orijent 2:4.

Prva ŽNL - 5. kolo

LOVRAN - ORIJENT 2:4

Stadion Lokva, Lovran. Gledatelja 100.

Sudac: Mauro Vučetić (Kostrena) 6

Strijelci: 0:1 Nemetz (32) 1:1 Klanjac (33) 1:2 Mikulić (37) 1:3 Mikulić (49) 2:3 Periša (52) 2:4 Buršić (85)

Žuti kartoni: Inić, Mikulić (Orijent)

LOVRAN: Vukić 5.5, Žiganto 5.5, Periša 6, Zgodić 6 (78 D. Mrđenović -), Klindić 5.5, Klanjac 6, Tuliak 6 (66 M. Mrđenović 5.5), Zemanek 6 (57 Žgomba 5.5), Gazdek 5 (46 Starčić 5.5), Habalija 5.5, Srok 5 (46 Konić 5.5)

ORIJENT: Knežević 6, Brkljača 6, Leskur 6, Nemetz 6, Inić 6, Barišić 5.5, Buršić 7, Babić 6.5, Mikulić 7 (87 Pleše -), Juničić 6, Mrvčić 5.5 (65 Štulić 6)

Nogometaši Orijenta svladali su Lovran na gostovanju u okviru petoga kola Prve županijske lige. Josip Buršić je nabacivao, Stjepan Mikulić je pogađao za četvrtu pobjedu ekipe Denisa Lopca i ostanak na vrhu nakon prvih 450 minuta nogometa ove sezone.

U prvih pola sata na Lokvi dogodilo se malo toga zanimljivo, a onda je u vremenskom periodu od pet minuta priređen festival golova. Igrala se 32. minuta a loptu je na lijevoj strani dobio Buršić. On je šalje na desnu stranu gdje je spušta Mikulić koji otprve proigrava strijelca Babića. Nije sušačkoj 'osmici' bilo suviše teško pogoditi prazna vrata nemoćnog kapetana Alena Vukića. Tada je Orijent samo oplodio blagu terensku inicijativu. Lovranci, iako snažniji u duel-igri, nisu imali riješenja za napadačke akcije momčadi Denisa Lopca.

Gostujuće vodstvo bilo je kratkoga vijeka. Već u sljedećem napadu s druge strane domaći izjednačuju rezultat. Korner izvodi Tuliak s lijeve strane, a u skoku je najviši Klanjac. Prvi udarac glavom Knežević je ukrotio, ali drugi puta nogom Klanjac pogađa za poravnanje. Tek je tada utakmica dobila na žustrini, što je dočarao novi pogodak Orijenta u 37. minuti.

Leksur je preuzeo ulogu asistenta s lijeve strane, Mikulić je najviši u sredini, gostujući je centarfor poslao izvrsnu loptu glavom u rašlje Vukićevog gola. Na predah je tako momčad s Krimeje otišla sa zasluženim vodstvom, koje su već nakon četiri minute igre podebljali. Ponovno je na repertoaru bilo djelo istih supotpisnika prvoga gola. Buršić je centrirao, a Mikulić ponovno pogodio za 1:3!

Orijent je nastavio dominirati, stvarati situacije nalik onih iz prvoga dijela kada je nedostajao tek zadnji potez kojim bi se došlo do pogotka. No, ponovno je u 52. minuti došao red na domaći pogodak, najljepši od pet postignutih na susretu. Obrana Orijenta očistila je jednu opasnu situaciju iz svog šesnaesterca, samo do mladoga Tonija Periše, koji je s dvadesetak metara šalje neobranjivo pod gredu vratara Kneževića.

Do kraja utakmice Lovranci su pokušavali učiniti nešto iz prekida, nije im uspijevalo nadskočiti visoke stopere. U 67. minuti Juničić je glavom iz neposredne blizine vrata Lovrana nakon skraćenog kornera mogao zapečatiti pitanje pobjednika, no Vukić uz pomoć svoje obrane čisti situaciju.

Situaciju je zapečatio Buršić pet minuta prije kraja. Ponovno je Lovran primio gol iz prekida, nakon ubačaja. Glavom je bio precizan 17-godišnji veznjak koji se nakon prošlotjedne utakmice s Cresom ponovno upsao u strijelce. Nabacio je Juničić, Buršić se samo naklonio za konačnih 2:4.