Kup: Kraljevica u Triblju eliminirala Turbinu, Lokomotiva zaustavila Pomorac 1921

Nedjelja, 03. rujna 2017. 20:14 Napisao/la  SC
Vanja Devčić (Kraljevica)

Županijski nogometni kup - 2. kolo

TURBINA        - KRALJEVICA    1:2

Igralište Podhumac. Gledalaca: 85

Sudac: Melnjak (Rijeka).

Strijelci: 1:0   Belobrajić (20), 1:1  Burić (72), 1:2  Sirić (79)

TURBINA: Hodžić, Čop, Car, Godinić, Brusić, Kostić, Vukić, Matejčić (60 Piškulić), Babić, Belobrajić, Kosanović.

KRALJEVICA: Bilen, Poljičanin (54 Vujnović), Šegota, Marušić, Marković, Maretić, Burić, Sirić (81 Klepac), Pravdica, Kocijan (31 Devčić), Znamenaček

Nogomet u malim cjelinama ima veliki broj pobornika. Posebno kada su na rasporedu susreti prvih susjeda.

U 2. kolu Kupa NS PGŽ susreli su se klubovi iz dva različita stupnja natjecanja, ali neizvjesnosti nije nedostajalo.

Ugodno popunjene tribine, dobar nogomet, obilje prilika posebno pred vratima odličnog Adnana Hodžića. Za kompletni dobar dojam sportskog događaja nedostajalo je malo više izjednačenijeg kriterija  suca Melnjaka, iako njegove odluke nimalo nisu utjecale na razvoj situacije na odličnom travnjaku Podhumca.

Kraljevica je bila bolja, imala je posjed, inicijativu, prilike, podosta udaraca i 10:2 omjer kornera u svoju korist.

Ipak, "Turbosi" su prvi poveli.

Iskusni Željko Vukić uposlio je Belobrajića, koji se je našao sam ispred Bilena na 12-13 metara, gdje se je imao vremena odlučiti i za stranu gdje će poslati loptu. Golmanu desno, nisko – 1:0.

Poslovično vrlo raspoloženi Edi Burić permanentno je prijetio domaćem vrataru, ponajviše iz slobodnih udraca i šuteva sa većih udaljenosti.

Najbolje udarce, ali i vratarske obrane Hodžića bilježimo u 26., 44. i 45+1 minuti prvog poluvremena.

U jeku gostujućih napada, Turbina preko Belobrajića u 69. minuti  ima iznenadnu priliku, koju superiskusni Bilen pravovremenim ulaskom u udarac izbija u korner.

U 73. slobodni udarac sa 18 metara izvodi Burić nisko i direktno kroz živi zid koji propušta, lopta malo mijenja smjer i ulazi u mrežu – 1:1.

Igrači trenera Strukana vide priliku plasmana u iduće kolo kupa i kreću još snažnije i moćnije.

Nižu se akcije od kojih ona u 79. minuti ima i efektnu završnicu.

U sredini kaznenog prostora loptu prima neometano Sirić, koji spretno realizira za 1:2.

Posljednjih 10 minuta (i 5 minuta sudačke nadoknade) svi domaći igrači sele se pred gol Bilena, što stvara brojne mogućnosti da gosti uvećaju svoju vodstvo.

Hodžić čeka na centru, igrači Kraljevice ulijeću u zaleđa, ali i 2-3 puta stižu pred domaći gol, gdje je domaći golman gospodar svojeg prostora.

Vrlo dobra i gledljiva utakmica... (S. Lončarić)

LOKOMOTIVA - POMORAC 1921 3:1

Igralište Belveder. Gledatelja 50

Sudac: V. Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Perković (35-11m), 2:0 Perković (52), 2:1 A. Petrović (56), 3:1 Maoduš (75)

Žuti kartoni: Trošelj (Lokomotiva), Šestan, Bagadur (Pomorac 1921)

LOKOMOTIVA: Jurišić, Pribanić (62 Kos), Pilepić, Vidaković, Smolić-Ročak, Perković (81 Kelmendi), Padavić (81 Kezić), Božićević, Fumić (83 Šimić), Maoduš, Medić (50 Trošelj)

POMORAC 1921: Šestan, Ž. Grgić (84 M. Stojković), Isakov (57 K. Petrović), Karlovčan, Bagadur, Veljačić (60 L. Stojkić), Benić, Dorčić, Arbanas (42 Š. Grgić), A. Petrović, Bura (75 Firkalj)

Nogometaši Lokomotive eliminirali su Pomorac 1921 u Kupu na kraju zanimljive utakmice s dosta prilika na objema stranama.

Donedavni četvrtoligaš bio je ipak prevelika prepreka za tek formiranu kostrensku momčad, koja je više nego dobro fizički pratila ritam momčadi višeg ranga.