PRVA ŽNL

Rječina srušila lidera, Vihor doživio prvi poraz ove godine

Nedjelja, 28. travnja 2024. 20:41 Napisao/la  Kristian Sirotich

Nogometaši Rječine  posljednji poraz doživjeli su u studenom prošle godine od novog lidera - Rikarda Benčića

Prva ŽNL, 18. kolo

RJEČINA – VIHOR 2:1

Igralište u Dražicama. Gledatelja: 200.

Sudac: Noel Sambol (Rijeka)

Strijelci: 1:0 A. Valić (74), 2:0 Fumić (87), 2:1 Brlošić (90)

Žuti kartoni: Svetić, Valenta, Marković (Rječina), Žunić, Brlošić (Vihor)

RJEČINA: Ivčević, Svetić, Forgić, Valenta, Božičević, Štanfel (46 Fumić), Marković (46 Kaurin), Pilčić, D. Valić (65 A. Valić), Randelj (81 Božanić), Tomljenović (46 Franović)

VIHOR: Ćućić, Tomić (26 Županec), Žunić, Jahić (56 Elmazov), Magaš, Brlošić, Dablić (78 Šamanić), Kružić, Kuhar, Pilepić (78 Žic), Ferenčić (72 Ivančić)

Nogometaši Vihora više nisu lider Prve županijske lige, od 18. kola u ulozi vodeće momčadi nalaze se nogometaši Rikarda Benčića, koji su iz dvaju razloga prestigli momčad koja do ove nedjelje neumoljivo vladala ligaškim travnjacima.

Prvi je razlog taj što je momčad Rikarda Benčića u subotu svladala Goranin 3:1, drugi i najvažniji razlog je taj što je Vihor u nedjelju u Dražicama doživio drugi poraz ove sezone, prvi ove godine, u utakmici u kojoj momčad iz  Baške ni po čemu nije opravdala visoke aspiracije i ulogu lidera, štoviše u drugih 45 minuta bili su u apsolutno podređenom položaju.

Igrala se 74. minuta kada je Antonio Valić presjekao jednu loptu na sredini terena, majstorski izbjegao pažnji dvojice obližnjih čuvara, krenuo sam prema vrataru Ćućiću i hladnokrvno loptu smjestio na pravo mjesto – 1:0.

U 87. minuti bilo je potpuno jasno da momčad Vihora gostovanje u Dražicama neće pamtiti po dobrom, Ivan Fumić je elegantno iskoristio katastrofalnu procjenu zadnje linije gostiju, krenuo sam prema istrčalom Ćućiću, prebacio gostujućeg vratara nogom pa onda glavom loptu smjestio u merežu – 2:0.

Tri minute kasnije Matej Brlošić, najbolji pojedinac u redovima gostiju i jedini koji je tijekom utakmice ozbiljnije zaprijetio domaćem vrataru, izveo je „skraćeni korner“, Ivičević se očito nije najbolje postavio ili je podcjenio Brlošićevo umijeće, a gostujuća „devetka“ je direktnim udarcem na gol Baščanima ostavila tračak nade na životu – 2:1.

No, i on se ugasio nekoliko minuta kasnije, kada su domaći nogometaši poletjeli jedan drugome u zagrljaj, pa onda zajedno s Divim ribama, neumornom mlađahnom navijačkom skupinom, i ostalim domaćim kibicima, proslavili vrijednu pobjedu, šestu u posljednjih sedam utakmica.

rjecina3Da su Dražičani ovako angažirano i čvrsto, s toliko htijenja i naročito stabilnosti u zadnjoj liniji igrali i u prvom dijelu sezone, vrh ljestvice zasigurno bi izgledao drugačije, ovako se moraju zadovoljiti trenutačnim stanjem i činjenicom da su posljednji puta ove sezone poraženi 19. studenog prošle godine, kada je u Dražicama slavio novi ligaški lider – Rikard Benčić (4:2).

U prvih 45 minuta gledatelji se u Dražicama i nisu nagledali Bog zna kako kvalitetnog nogometa, gosti možda jesu imali blagu terensku inicijativu, ali su djelovali sporo i tromo, puno su griješili u predaji lopte, pa se kvalitetno postavljenim domaćinima nije bio problem obraniti, gostima u prilog nije išla niti činjenica da su u 22. minuti ostali bez Marijana Tomića zbog ozljede.

Jedini hvale vrijedan pokušaj Vihora bio je udarac Brlošića u 12. minuti, kada je lopta otišla pored Ivičevićevih vrata, domaća momčad niti jednom nije ozbiljnije zaprijetila Ćućiću.

Da domaći trener Toni Forgić nije bio zadovoljan prikazanim bilo je jasno već početkom drugog dijela, od 46. minute u igru su ušli Fumić, Kaurin i Franović, nešto kasnije i Antonio Valić i to je donijelo rezultata.

Utakmica je živnula, domaćini su zaredali s prigodama, Fumić u 47. minuti nije bio precizan udarcem glavom, Randelj je u 50. minuti iznenadio Ćućića, ali Fumić odbijenu loptu nije uspio progurati „ispod“ iskusnog vratara gostiju, u 69. minuti Franović je pucao tik uz vratnicu nakon kornera Božičevića i u 74. minuti je Antonio Valić okrunio period domaće dominacije.

Doduše, imali su nekoliko kvalitetnih pokušaja i gosti, ali udarci Županeca i Sablića u 48. i 49. minuti nisu bili precizni, a udarac Jahića u 52. minuti odsjeo je na vratnici.

Do kraja dvoboja Ćućić je lijepo obranio udarac Valente (83'), Ivičević pak krajnjim naporom skrenuo loptu u korner nakon udarca Brlošića (88').

Sve u svemu, zaslužena pobjeda nogometaša Rječine.