Klana i Vihor odigrali na Grašćini bez pogodaka

Nedjelja, 08. studenog 2015. 18:54 Napisao/la  SC

Utakmice 10. kola: Klana - Vihor 0:0, Kraljevica - Rab 4:1, Cres - Rječina 4:1

Sudac: Mario Vučetić (Kostrena) 7

Žuti kartoni: Stanić, Corallini, Jerbić (Klana), Tkalec, Hadžiomerović, Brozić, Baković (Vihor)

KLANA: R. Raspor 6, Sanković 6, Stanić 6,5, Corallini 6,5, Peršić 6,5 (od 83' D. Raspor -), Jerbić 6, Kalinić 6,5 (od 73' Ćaćić -), Simčić 7, Bradašević 6 (od 75' Štokom -), J. Laginja 6,5 (od 63' Gržinčić -), I. Laginja 6,5 (od 90' Kajtazi -).

VIHOR: Raković 6, Kosić 6, Tkalec 6 (od 56' Kušt -), Petir 6,5, Hadžiomerović 6,5, Brozić 6,5, Bajčić 6 (od 46' Baković 6), Gašpar 6,5 (od 71' Dorčić -), Baša 6, Softić 6,5, Dragović 6.

Vihor, novak u ligi i lider prvenstva, pobudio je znatno zanimanje Klanjaca. Ipak, očekivanja su nadmašila skromnu, pomalo razočaravajuću predstavu.

Premda je bilo borbe i uspjelih poteza, ali... Nedostajala su uzbuđenja pred vratima, koja se mogu izbrojiti na prste jedne ruke.

Na povratnu loptu I. Laginje u 11. minuti natrčao je Simčić i tukao zamalo pokraj desne vratnice. U 51. minuti Softić je, s ruba kaznenog prostora, u naoko vrlo izglednoj prilici zamalo prebacio vrata.

Šest minuta kasnije isti igrač tukao je sa više od dvadeset metara, visoko uz samu lijevu vratnicu. U 63. minuti Softić je, sa desnoga boka, nabacio loptu pred vrata, a Dragović umjesto lijevom, nespretno je tukao desnom nogom i prebacio vrata.

Peršićev udarac iz daljine u 77. minuti nije niti ugrozio vratara Rakovića.

Sudac Vučetić, primjenom strožeg kriterija, preventivno je izrekao sedam javnih opomena. (O. Valenčić)

KRALJEVICA - RAB 4:0

Igralište Milana Ružića Minte. Gledalaca: 120.

Sudac: Hrvoje Perkov (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Kaštelan (32 - ag), 2:0 Devčić (80), 3:0 Sotošek (86), 4:0 Devčić (87).

KRALJEVICA: Bilen, Stanišić (od 83. Stanišić), Perišić, Šegota, Pleše, Vujnović, Maretić (od 61. Sotošek), Burić, Devčić, Štulić, Leoni (od 80. Dragičević)

RAB: Grgurić, Beg, Stričević, Pahljina, Kaštelan, Vulelija, Subašić, Antešić, Vidas, Žikić (od 75. Štulić), Dumičić.

U prvih pola sata domaćin je bio u posjedu lopte, namučene u dugim jalovima vrtnjama oko disciplinirane obrane Raba, koja se je sklupčala ispred svojeg kaznenog prostora i čekala. I dočekala je gol u vlastitu mrežu, koji je nesretno ubacio mrežu Kaštelan - 1:0.

Bitnije promjene u igri domaćih nije bilo niti u nastavku, sve do posljednjih dvadesetak minuta utakmice.

U trenucima dokolice gledaoci smješteni na terasi klupskog kafića burnim aplauzom pozdravili su atraktivnu minijaturu Edi Burića, koji je svojim čuvarima izazvao popriličnu vrtoglavicu. Decibela vrijedna buka čula se je i u 71. minuti utakmice kada su tribine gromko protestirale na dvije uzastopne upitne odluke suca Perkova.

Trener Strukan povukao je nakon sat vremena odličan potez. U igru je ušao mladi, 16 godišnji Krsto Sotošek, koji je prodrmao domaću navalu.

Vjerovatno su igrači Kraljevice dobro pročitali poruku sa istočnog zida svojega stadiona. Na zidu, širine cijeloga igrališta piše

- ...Jer naša krila su poletila, poletila i gol zabila...

I tako bi...

U 80. akcija začeta sa lijeve strane donosi kalitetnu loptu iskusnom Devčiću, koji se do tada i nije odviše naigrao. Primljena lopta na vrhu kaznenog prostora i lijepi udarac iz okreta za 2:0.

Slijede trenuci mladog Sotošeka. Najprije realizacija iz jakog udarca sa 17-18 metara, a lopta prolazi kroz šumu nogu i prolazi pokraj nemoćnog Grgurića u mrežu -3:0.

Sotošek je asistent sa pozicije opisane na velikom grafitu na stadionu. Ubačenu loptu mirno je ubacio u mrežu Vanja Devčić – 4:0 (S. Lončarić)

LOVRAN - DRAGA 1:2

Igralište Lokva. Gledatelja: 120.

Sudac: Milorad Mihić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Orlović (10), 1:1 Starčić (68), 1:2 Frolja (74-11m).

Žuti kartoni: Kudrić, Tokić, Ferenčak (Draga), Klanjac (Lovran).

LOVRAN: Stazić 6,5, Klanjac 6,5, Vuković 6 (od 61' M. Mrđenović 5,5), Klindić 6, Žiganto 6, Srok 6, Mohorovičić 6, Žgomba 6, Tuliak 6, Konić 6 (od 43' Habalija 6), Gazdek 6 (od 54' Starčić 6).

DRAGA: Bošnjak 6, Kudrić 6 (od 46' Rukavina 6), Žiković 6, Mahulja 6 (od 61' Šerifi 6), Tokić 6,5, Ferenčak 6 (od 79' Hlanuda –), Abram 6,5, Rubinić 6,5, Matovina 6 (od 87' F. Sinožić –), Frolja 7 (od 90' T. Sinožić –), Orlović 6,5.

Draga je ostvarila zasluženu pobjedu u liburnijskom derbiju. Gosti su bili bolji, posebice u prvom dijelu kada su Frolja i Abram mogli svojoj momčadi osigurati osjetnu rezultatsku prednost.

U 10. minuti Abram je ubacio, a Orlović glavom pogađa vratarev kut – 0:1.

U 28. minuta Frolja iz blizine prebacuje prazan gol. Već u sljedećoj minuti Abram ne uspijeva postići pogodak iz vrlo izgledne pozicije.

Kazan za promašaje stigla je u 68. minuti, kada Starčić šalje loptu u prazan gol za poravnanje – 1:1.

Od tada domaći igrači uspostavljaju ravnotežu, u 73. minuti Habalija je zarijetio udarcem izvana.

Gol odluke stigao je nakon što je Srok u svom šesnaestercu pri padu zahvatio loptu rukom, a sudac to ocjenio za najstrožu kaznu. Siguran s »kreča« bio je Frolja – 1:2.

MUNE - ZAMET 4:1

Igralište Crikvena Draga. Gledatelja: 50

Sudac: Marko Kučan (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Pecollay (5), 1:1 Pribanić (17), 2:1 Vrhovac (23), 3:1 Bagić (48), 4:1 Vukelić (85)

MUNE: Kranjac, Šoškić (76 Madžar), Vuković, Pavešić, Trošelj, Posarić, Vrhovac (36 Vukelić), Ciceran, Pribanić, Bagić, Ivančić

ZAMET: Poropat, Pecollay, Rupčić, Cvijanović, Barkić, Malinari, Bitanga (46 Vulelija), Brnić, Mumić, Tadić, Matušan

Nogometaši Muna ostvarili su uvjerljivu pobjedu u prvoj utakmici koju je vodio trener Aleksandar Šneler:

- Prvo trebam čestitati igračima, koji su u kratkom razdoblju, nakon tri treninga, prihvatili moj način rada i odradili ono što sam od njih očekivao. Povrh toga igrali smo bez pet, šest standardnih igrača, pa sam se malo pribojavao kako ćemo izgledati na terenu s toliko mladih igrača. Međutim, oni su odigrali toliko disciplinirano da je rezultat svega toga čista i zaslužena pobjeda. Čestitke i protivnicima na korektnoj utakmici, kaže Šneler.

Nedjelja je bila dan Šnelerovih. Otac Aleksandar ostvario je pobjedu na klupi Muna, sin Karlo  zabio je dva pogotka kojima se Cres vratio pobjedama.

- Izgleda ništa ne može bez Šnelera, ha, ha...., zaključuje trener Muna.

CRES - RJEČINA 4:1

Igralište Dari. Gledatelja 100

Sudac: Mario Radman (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Martuslović (9), 2:0 Šneler (28), 3:0 Šneler (52), 3:1 Bura (64), 4:1 Perčić (74)

Crveni karton: A. Sharbini (55, nesportsko ponašanje)

CRES: Zmajla (84 Kruljac), Brnić (80 Vucić), Vrsaljko, Delić, Guereri, Jerneić, Vunduk, Martuslović, Šneler, Perčić (81 Sepčić), Kučinić

RJEČINA: Forgić, Fučak (63 Bura), Franović (46 Kajić), Barčić, Švrljuga, Mikulić, Kaurin, Dukić, Valić, Antolović (77 Marinović), A. Sharbini

Nogometaši Cresa napokon su ostvarili pobjedu bez zadrške, pobjeda protiv Rječine vratila je sampouzdanje igračima Živka Cunjaka:

- Nije billo ništa upitno što se tiče pobjednika, dobro smo otvorili utamicu. Relativno brzo smo postignuli prvi, pa onda i drugi pogodak. Prvo smo poluvrijeme odigrali na višoj razini nego u  prethodnim utakmicama. Iako smo igrali otprilike igrali na optimalnoj razini, ipak nam nedostaje nekoliko bitnih igrača iz početne postave. Njih mijenjaju kadeti, koji igraju dobro, ali je jasno koliko su impesionirani kada protiv njih zaigra Ahmad Sharbini. Odigrali smo kvalitetnu utakmicu, a igračima sam prije utakmice rekao da utakmicu protiv Rječine shvate kao najavu za utakmicu iduće nedjelje kada igramo protiv Vihora.  Respektirali smo Rječinu, a utakmicu smo morali pobijediti pred derbi protiv Vihora. U toj se utakmici moramo u sportskom smislu potući, pa da vidimo tko je tko. Šteta što nećemo biti kompletni. A Vihor onda igra protiv Rječine za koju neće igrati Sharbini, tako je to u nogometu, kaže Cunjak.

Sharbini je dobio crveni karton u 55. minuti:

- Ne bih to komentirao, Sharbini je reagirao na jednu sudačku odluku. Utakmica je bila korektna, bez grubosti. A svi smo mi nervozni kada gubimo, ja prvi, kaže Cunjak.