PRVA ŽNL

Vihor otpuhao Risnjak u derbiju kola

Nedjelja, 18. rujna 2016. 18:45 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Vihor - Risnjak 4:1, Kraljevica - Mune 3:1, Rab - OŠK Omišalj 4:1

Prva ŽNL -  3. kolo

KLANA - RJEČINA 1:0

Stadion Grašćina. Gledatelja: 100

Sudac: Alen Bošnjak (Kastav)

Strijelac: 1:0 J. Laginja (54)

Žuti kartoni: Ujčić, Jerbić (Klana), Švrljuga (Rječina)

KLANA: Raspor, Stanić (46 Ujčić), Sanković, Simčić, Lučić, Marko Jerbić, Marinac (65 Lovričić), Čačić (46 Mario Jerbić), I. Laginja (86 Štokom), J. Laginja (73 Raspor), Jeletić.

RJEČINA: Balent, D. Martinović, Kaurin, Semion, Švrljuga, D. Forgić, Kajić, H. Martinović, Franović (46 T. Forgić), Valić, Simonaj.

Trenutak odluke zbio se sedam minuta nakon izmjene strana: kapetan Klanjaca Josip Laginja tukao je iz „slobodnjaka“ sa lijevoga boka, uz samu aut-crtu, na više od dvadesetpet metara od vratiju Balenta.

Ne toliko snažan udarac zatekao je i gostujuću obranu i klanjske napadače, lopta je klizila po vlažnoj travi i završila u mreži uz suprotnu desnu vratnicu, 1:0.

Klanjci su dominirali i do odmora: u 24 minuti J. Laginja je nabacio loptu sa desnoga boka, Simčić je iz trka, na osamnaest metara od vratiju Balenta snažno tukao uz desnu vratnicu.

U 30 minuti gostujući defanzivac Dino Forgić je, sa ruba kaznenog prostora, poluvisokim udarcem uzdrmao desnu vratnicu.

U 57 minuti Ivan Laginja probio se po lijevom boku i nabacio loptu pred gostujuća vrata, Marinac je utrčao ali je zakasnio za korak, dva.

Nakon točno sat vremena Simčić je raspalio iz daljine lopta je zamalo promašila cilj, a dvanaest minuta prije kraja, Mario Jerbić je tukao sa lijevoga ruba kaznenog prostora, lopta je prohujala uz desnu vratnicu. (O. Valenčić)

VIHOR - RISNJAK 4:1

Stadion SRC Zablaće. Gledatelja: 80

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Hadžiomerović (19), 2:0 Brlošić (26), 2:1 Vujanić (43), 3:1 Brlošić (48), 4:1 Imeraj (67)

Žuti kartoni: Kuterovac, Stević (Risnjak)

VIHOR: Rošić, Kosić (4 Kušt), Radić, Štefanić, Murica, Brozić, Hadžiomerović, Baša (61 Morić), Brlošić, Imeraj, Brelih (79 Grgurić).

RISNJAK: Hreljac, Marković (80 Šafar), Gorupić, Brnčić, Randelj, Dramac, Komar, Čop, Vujanić (46 Stević), Kuterovac, Tomljenović.

Vihor je još jednom odigrao u skladu sa imenom.  Ovoga puta na Zablaću je "otpuhan" Risnjak, novacima u ligi ovo je bio prvi poraz.

- Ostvarili smo još jednu uvjerljivu pobjedu, ali još prije početka sezone rekao sam da nitko osim Vihora nije favorit u Baški. Djelovali smo kao dobra, čvrsta i organizirana momčad. Rezultat je više nego zadovoljavajući. Čestitao bih gostima na fer i sportskoj borbi i svojim dečkima na sjajnoj partiji po teškom terenu, rekao je tener Vihora Miroslav Hrgovčić.

KRALJEVICA - MUNE 3:1

Igralište Oštro. Gledatelja: 50

Sudac: Marko Cvijović (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Kurolt (62), 1:1 Šneler (68), 2:1 Kurolt (70), 3:1 Burić (79-11m)

Žuti kartoni: Šegota (Kraljevica), Karlovčan, Kranjac, Ćus (Mune)

KRALJEVICA: Bilen, Stanišić, Šegota, Marušić, Pleše, Vujnović (78 Marković), Štulić, Burić, Sotošek (46 Leoni), Devčić, Kurolt.

MUNE: Kranjac, Beni, Terzić (62 Posarić), Trošelj, Ciceran (64 Starčić), Šneler, Kružić (46 Kezić), Ćus, Perković, Karlovčan, Šokčić

Kraljevica na Oštru rijetko gubi. Na teškom i kišom natopljenom terenu gotovo sve vrijedno spomena dogodilo se u posljednjih pola sata.

Trener domaćina Neven Strukan imao je dosta razloga za zadovoljstvo:

- Mislim da smo zasluženo pobijedili. Imali smo još dvije -tri dobre prilike u prvom poluvremenu. Bolje smo se snašli na terenu, nije bilo lako igrati po kiši. Smatram da smo bili ukupno bolja momčad i da smo zasluženo pobijediti i za kraj želim zahvaliti svojim dečkima na borbenosti, rekao je Strukan.

RAB - OŠK OMIŠALJ 4:1

Igralište Blato. Gledatelja: 70

Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Dajdžić (4), 1:1 Ivče (33-11m), 2:1 Trenčev (54), 3:1 Buza-Vidas (83), 4:1 Šotić (87)

Žuti kartoni: Ivče (Rab), Avdić, Augustinović, Prpić, Dajdžić (OŠK Omišalj)

Crveni karton: Turčić (OŠK Omišalj-80 drugi žuti karton)

RAB: Grgurić, Pahljina, Pećarina (87 Matošić), Beg, Ivče, Vučetić, Pičuljan, Trenčev, Buza-Vidas (85 I. Vulelija), Žentil (79 A. Vulelija), Šotić.

OŠK OMIŠALJ: Avdić, Đunđek, Kljutić, Žuvić, Turčić, Prpić, Dadić (54 Katava), Zec (79 Veljačić), Šare (86 Majkić), Dajdžić, Augustinović (58 Gržetić).

Iako su gosti poveli u ranoj fazi utakmice bila je ovo jednosmjerna utakmica za Rabljane.

Nezadovoljstvo nije skrivao trener Omišljana Tomislav Veljačić

- Mliječnom igrom nismo imali šanse protiv goropadnih, konkretnih i organiziranih gostiju. Sve alibi priče o tome da nam je nedostajalo pet-šest igrača ne piju vodu. Sve zanima samo i jedino rezultat, a on je glasio posve zasluženih 4:1 u korist Raba, rekao je Veljačić.

BORAC - LOVRAN 1:0

Stadion NK Borac. Gledatelja: 50

Sudac: Ante Matić (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Sedlić (6)

Žuti kartoni: Grbac, Pribanić (Borac), Žiganto (Lovran)

BORAC: Čućić, Tomiek, Vidić (57 Bosna), Zaharija, Slavujević, Grbac, Dukađin, Grdinić, Pribanić, Cvjetković (80 Šupraha), Sedlić (65 Franko).

LOVRAN: Stazić, Mrđenović (36 Vidmar), Peršić, Žiganto, Kindić, Srok, Konić, Stojković, Gazdek, Kaligarić, Trivanović (71 Rupčić).

Pogotkom Sedlića u početnoj fazi utakmice, Borac je osvojio tri boda u utakmici protiv Lovrana.

U prvom poluvremenu domaćin je bio bolji, priredio je nekoliko šansi.

Lovran je u drugom dijelu stajao drugačije na terenu, imali su gosti nekoliko prilika za pogodak, ali je vratar Čučić bio pravodoban.