1. ŽNL: Rikard Benčić i Cres podijelili bodove, Rabljani slavili u gostima kod Zameta

Subota, 09. travnja 2016. 20:35 Napisao/la  SC

Utakmice 18. kola: Rikard Benčić - Cres 1:1, Zamet - Rab 1:3

Prva županijska liga - 18. kolo

RIKARD BENČIĆ - CRES 1:1

Igralište SRC Belveder. Gledatelja: 100

Sudac: Bojan Sobol (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Cianci (28), 1:1 Sevgyl (38)

Žuti kartoni: Briševac, Vranić, Branišelj (Rikard Benčić)

RIKARD BENČIĆ: Branišelj, Paljokaj, Briševac (70 Perić), Hrkač, Ćelić, Vučetić, Štokan, Bradarić, Sevgyl, Vranić (70 Miculinić), Baković

CRES: Zmaila, Bandalo, Avgustinović, Inić, Cianci, Martuslović (70 Nastić), Zubović, Perčić, Mance, Francetić, Kučinić

Gostis u opasno krenuli, već u 3. minuti Martuslović je primio idealnu loptu, ali je sa 12 metara pucao preko gola. Minutu kasnije Agustinović radi prekršaj na rubu kaznenog prostora s lijeve strane. Baković iz slobodnog udarca pogađa Hrkača na drugoj stativi koji promašuje gol sa četiri metra. U 16. minuti najopasniji domaći igrač Sevgyl izlazi pred Zmailu malo s lijece strane, no gostujući vratar brani udarac.

Pet minuta kasnije Kučinić puca sa 22 metra, cilja gornji desni ugao, no Branišelj izbija loptu u korner. U 26. minuti Perčić prihvaća jednu povratnu loptu, no puca sa 12 metara preko gola. U 28. minuti prvo su Cresani pokušali uhvatiti domaće u zamku zaleđa, Sevgyl vješto izmiče, ali Zmaila spašava situaciju. U istoj minuti Cres dolazi u vodstvo.

Martuslović sa 25 metara upošljava Ciancija na desnoj strani. Cianci izbija sam pred Branišelja i lob udarcem dovodi goste u vodstvo. U 32. minuti Kučinić pokušava iz slobodnjaka, no Branišelj izbija u korner. Izjednačenje stiže u 38. minuti. Avgustinović griješi na osam metara od gola, Sevgyl mu krade loptu, zaobilazi Zmailu i trese mrežu.

U nastavku Cres je imao terensku inicijativu, no nije bilo prilika za pogodak ni sa jedne, ni sa druge strane. Utakmica je bila vrlo borbena i dinamična, Baković i Sevgyl stvarali su velike probleme gostujućoj obrani koja je bila dosta nesigurna. No, na kraju Cres može biti nezadovoljan jer dosta prilika nisu iskoristili, a domaći su još jednom dokazali da su čvrsta i agresivna ekipa koja teško prima golove.

ZAMET - RAB 1:3

Igralište Robert Komen. Gledatelja: 50

Sudac: Hrvoje Perkov (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Šotić (11), 1:1 Cvijanović (40), 1:2 Buza Vidas (81), 1:3 Šotić (90)

Žuti katoni: Špiranec, Bitanga (Zamet), Ivić, Subašić (Rab)

ZAMET: K. Perković, Pecollaj, Rupčić (81 Polan), Barkić, Pavlinić, Bošnjak, Tadić, Bitanga (55 Tursunović), Cvijanović (49 Komljenović), Špiranec (49 B. Perković), Smajlović

RAB: Hranić, Antešić (68 A. Vulelija), Pećarina, Beg, Pahljina, Tariba, Pičuljan, Subašić, Buza Vidas (87 I. Vulelija), Ivić, Šotić

Zamet je na svom terenu poražen od Raba.

- Iz prvve akcije gostiju smo primili gol što je uneslo dosta nervoze u ekipu. No, ipak smo pred kraj prvog poluvremena uspjeli izjednačiti. U drugom dijelu imali smo izrazitu inicijativu sa nekoliko pravih prilika i poluprilika koje nismo realizirali dok su gosti iz svoje dvije kontre pred kraj utakmice izgledne šanse pretvorili u pogotke. Ostaje žal jer nismo okrunili možda najbolje poluvrijeme odigrano ove sezone, rekao je Marin Glujić, trener Zameta.

Nogometaši Raba pobjedom su apsolvirali gostovanje u Rijeci kod Zameta.

- Poveli smo u ranoj fazi utakmice, a zatim smo promašili zicer. Bili smo puno bolja ekipa u prvom dijelu. U završnici prvog poluvremena Cvijanović je zabio eurogol. U prvih 15 minuta nastavka domaći su nas stisli, imali su dvije, tri prilike, ali je naš golman Hranić izvrsno branio. Vratili smo se u igru zahvaljujući golu Buze Vidasa, a zatim kad su se domaći još malo otvorili Šotić je postavio konačan rezultat. Ovo su nam velika i značajna tri boda, rekao je Damir Mlacović, predstavnik Rabljana.