Nedjelja, 01. listopada 2017. 20:12 Napisao/la  SC

Strijelci: 0:1 Rukavina (20), 0:2 Abram (28), 1:2 Peraić (45)

Žuti kartoni: Tokić, Kurti, Frolja (Draga)

KLANA: Raspor, Jeletić, Cetin, Ćaćić, Raspor, Jerbić, Marinac, Peraić (80 Saratlija), I. Laginja, J. Laginja (46 Kajtazi), Ujčić (75 Kajtazi)

DRAGA: Bošnjak, Ciceran (53 Kovačić), Mahulja, Tokić, Karleuša, Matovina, Žiković, Abram (83 Rubinić), Rukavina (67 Antolović), Frolja (90 Turak), Kurti (89 Hlanuda)

U 20. minuti Frolja je prodro po lijevom boku, ušao u kazneni prostor i gurnuo loptu Rukavini, koji je sa pet, šest metara tukao neobranjivo, po travi, u bliži kut, 0:1.

Minutu kasnije J. Laginja je, iz „slobodnjaka“ sa dvadeset pet metara, silovitim udarcem zagrijao dlanove vrataru Dražana Bošnjaku, koji nije uspio ukrotiti loptu. „Odbijanac“ je sjeo na nogu Marincu, koji je zatresao mrežu sa vanjske strane!

Turak: Bilo je nekih trzavica
- Zadovoljni smo sa tri boda, jer smo došli u malo oslabljenom sasatvu. Dečki su zaslužili pobjedu. Bilo je nekih trzavica u ekipi oko stručnog stožera, ali igrači su dobili pouku i odradili posao kako treba. Sve se dogodilo u prvom dijelu, mi smo njima prepustili inicijativu prvih 10, 15 minuta, a zatim smo krenuli igrati svoju igru koju smo okrunili sa dva pogotka. Primili smo nesretno gol u završnici prvog dijela, Klana je bila za nijansu bolja u nastavku, ali mi smo se dobro branili i sačuvali pobjedu, rekao je trener Drage Silvijo Turak.

U gostujućem protunapadu u 28. minuti izigrana je klanjska obrana i, nakon nabačaja zdesna, Abram je sa desetak metara zatresao mrežu u suprotnom, desnom donjem kutu, 0:2.

Neposredno prije odlaska na odmor I. Laginja prošao je do ruba kaznenog prostora i idealno dodao loptu utrčalom Peraiću, koji je prizemnim udarcem pogodio cilj u suprotnom, desnom kutu, 1:2.

I u 61. minuti I. Laginja u naletu je zaobišao sve prepreke, izbio pred vratara Bošnjaka i svladao ga, ali se lopti ispriječila lijeva vratnica i propala je najveća prilika domaćina. (O. Valenčić)

RAB – MUNE 1:0

Igralište Blato. Gledatelja: 100

Sudac: Luka Šegota (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Pičuljan (49-11m)

Žuti kartoni: Buza - Vidas, Šotić (Rab), Mustapić (Mune)

RAB: Grgurić, Antešić, Mijić, Pahljina, Ivče (4 Beg), Buza- Vidas, Vučetić, Pećarina, Vulelija (46 Dumičić), Pičuljan, Šotić (84 Kaćanski)

MUNE: Mustapić, Terzić, Malnar, Koraca, Ljevar, Grbac, Tursunović, Šneler, Čolić, Posarić, Todorović

Nogometaši Raba minimalnim su rezultatom svladali Mune.

- Bila je fer i korektna utakmica. Najvećim dijelom igralo se na sredini terena. Bilo je nekoliko dobrih prilika sa obje strane, ali mi smo slavili opravdano dosuđenim jedanaestercem, rekao je predstavnik Raba Damir Mlacović.

Trener Muna Tihomir Bašić nije bio zadovoljan ishodom susreta, ne samo zbog poraza.

- Malo su nas poremetile obveze i svadba tako da smo išli sa 11 igrača na Rab. No, malo smo proširili kadar i zadovoljan sam željom i borbenošću dečki. Ipak razlika između nas i Raba je ta što nemamo igrača poput Šotića, koji ima ozlijeđeno koljeno i stalno pada. Tako je jednom pao u kaznenom prostoru i Rab je poveo iz jedanaesterca. Bez obzira na to ja im čestitam na pobjedi, mojim igračima na kvalitetnoj igri, a sucima želim da čim prije pređu u viši rang natjecanja, rekao je trener Bašić.

OŠK OMIŠALJ – RISNJAK 0:1

Igralište Pušća. Gledatelja: 100

Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Tomljenović (35)

Žuti kartoni: Dajdžić (OŠK Omišalj), Stević, Kuterovac (Risnjak)

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Sadiki (46 Đunđek), Radoslović (81 Gržetić), Cerić (46 Gašpar), Žuvić, Zahirović, Prpić, Šare (46 Škoda), Beganović (64 Veljačić), Dajdžić, Dadić

RISNJAK: Hreljac, Marković, Žagar (75 Stević), Iskra, Randelj, Dramac, Komar,Čop, Petelin (61 Lučić), Kuterovac, Tomljenović

Nogometaši OŠK-a poraženi su kod kuće od Risnjaka.

- Imali smo neke prilike kod 0:0, čak stopostotnu kada je njihov igrač izbacio loptu sa crte. Risnjak je zabio nakon nekoliko odbijanaca. U nastavku smo imali još jednu situaciju kada nam je lopta izbijena sa crte, nikako nismo uspjevali zabiti gol. Nezasluženo smo poraženi, ponovno nakon što nam se to dogodilo i protiv Rječine, rekao je trener OŠK-a Andrej Živković.

Trener Risnjaka Ratimir Šafar očekivano je zadovoljan novim trobodom.

- Mi smo skromni i uvijek sa gostovanja želimo donijeti barem bod. No, nezgodni smo u gostima jer pustimo domaćinu inicijativu, a mi čekamo svoju priliku iz drugog plana. Utakmica sa OŠK-om je bila ravnopravna, oni su možda imali i dvije, tri bolje šanse, ali mi smo im prepustili igru i čekali te kada je prilika došla to smo iskoristili, rekao je Šafar.

KRALJEVICA – RJEČINA 4:1

Stadion Milan Ružić - Minta

Sudac: Marino Šabanović (Matulji)

Strijelci: 1:0 Kaurin (14-ag), 2:0 Pravdica (31), 3:0 Burić (53), 3:1 Antolović (67), 4:1 Pravdica (76)

Žuti kartoni: Pravdica (Kraljevica), Mavrinac, Antolović (Rječina)

KRALJEVICA: Bilen, Poljičanin (60 Crnković), Šegota, Marušić, Marković, Vujnović (79 Znamenaček), Burić, Maretić (54 Sotošek), Devčić, Sirić, Pravdica

RJEČINA: T. Forgić (46 Balent), Pilčić, Trubić (75 Fučak), Barčić,D. Forgić, Antolović, Prosen (46 Simonaj), Mavrinac (62 Martinović),Tubin (46 Štanfel), Valić, Kaurin

Nogometaši Kraljevice uverljivo su pobijedili Rječinu.

- Malo smo problema imali u drugom poluvremenu nakon izmjena i to se osjetilo u igri. No, zasluženo smo pobijedili. Imali smo još nekoliko situacija, a i njima smo pružili neke šanse. Ekipa koja mi je počela utakmicu je dobro odradila svoj posao. Zadovoljan sam sa pobjedom, rekao je trener Kraljevice Neven Strukan.

Poredak: Risnjak 12, Kraljevica 9, Mune 7, Rječina 6, Rab 6, Draga 6, OŠK Omišalj 4, Rikard Benčić 4, Zamet 3, Lokomotiva 1, Klana 0