Nedjelja, 24. travnja 2016. 21:19 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 20. kola: Kraljevica - Cres 1:0. Marko Štulić odlučio pobjednika

Žut kartoni: Marušić, Pleše, Maretić (Kraljevica), Perčić, Crnovršanin (Cres)

Crveni kartoni: Maretić (55, drugi žuti karton), Cianci (59, nesportsko ponašanje), Perčić (85, drugi žuti karton)

KRALJEVICA: Bilen 6,5, Šegota 6, Marušić 6, Pleše 6,5, Perišić 6, Vujnović 6, Leoni 6 (Maretić 5), Štulić 6,5 (80 Marković -), Burić 6,5, Kurolt 6,5, Devčić 6 (90 Dragičević -)

CRES: Zmajla 6, Francetić 6,5, Inić 6, Crnovršanin 6, Avgustinović 6, Mance 6, Kučinić 6, Zubović 5,5, Martsulović 5,5 (74 Nastić), Cianci 5, Perčić 5,5

Nogometaši Kraljevice pobijedili su Cres u derbiju 20. kola i napravili veliki korak prema tituli prvaka šest kola prije kraja natjecanja.

U burnom derbiju dviju ponajbolje momčadi lige Kraljevica je pobijedila, jer je bila kompaktnija i konkretnija u drugom dijelu utakmice u kojoj je način igre odredila bura. Na refule toliko jaka da je u jednom trenutku prvoga poluvremena lopta bačena rukom iz auta izašla u - aut!

Jedini pogodak postigao je Marko Štulić u 58. minuti nakon akcije koja je zbunila goste i toliko iznervirala Kristijana Ciancija da je dobio crveni karton.

U 58. minuti izveli su domaći udarac iz kuta tako da je izvođač prekida Devčić loptu kriomice samo zavrtio oko svoje osi prije nego što se udaljio od korner-zastavice.

Kurolt se s loptom sjurio uz korner-liniju i zbunio cresku obranu, koja je očekivala ubačaj iz kuta. Kada je stigao na desetak metara od Zmajle, Kurolt je loptu gurnuo Štuliću, koji je uklizao i s dva metra zatresao mrežu - 1:0.

Cianci je izdvojen u gužvi nastaloj oko pomoćnog suca Davora Tadića, koji je glavnom sucu prijavio nesportsko ponašanje napadača Cresa.

I tako je Cianci morao u svlačionicu samo pet minuta nakon što je Kraljevica ostala bez isključenog Maretića, koji je prvi žuti karton dobio u 46. minuti zbog nepravilne zamjene, a drugi u 55. minuti zbog prekršaja.

Do kraja utakmice brojčano izjednačene momčadi izmjenjivale su se u otvorenim napadima.

Momčad Nevena Strukana u zadnjih pola sata očekivano se povukla i gonjena burom izlazila u kontre među kojima treba izdvojiti brzu izmjenu lopte u 82. minuti, kada je Šegota prošao desnom stranom, ubacio u sredinu, a Devčić je završio trk u mreži nakon što mu je lopta zamalo izmaknula kontroli.

Cresani su domaći promašaj mogli kazniti minutu kasnije, kada se lopta u kaznenom prostoru idealno odbila do Inića na drugoj vratnici, ali je stoper gostiju s dva metra promašio prazna vrata.

Inić se uhvatio za glavu, iznervirani Perčić skinuo je napola dres zbog čega je sudac napadaču Cresa pokazao drugi žuti karton zbog nesportskog ponašanja.

Perčić je u 71. minuti bio najbliži pogotku, po otvorenom udarcu s ruba kaznenog prostora lopta je prošla pokraj vratiju iskusnog Bilena, koji u drugom dijelu utakmice nije imao izravnog posla.

Zato je Bilen do odmora bio jedan od najboljih domaćih igrača, posebice nakon što je obranio Perčićev udarac u 44. minuti. U 18. minuti opasno je zaprijetio Cianci, Bilen je opet bio pravodoban.

Cresani su ostavili puno bolji dojam u prvom dijelu, kada su uz veliku pomoć bure organizirano pritiskali domaću momčad.

Pojedinačna kvaliteta creske momčadi posebno je dolazila do izražaja u igri jedan na jedan, kraljevička obrana nekoliko je puta bila na ozbiljnim iskušenjima, posebice kada bi loptu u nogama imao Cianci.

Upravo je Cianci u 3. minuti propustio realizirati najbolju priliku Cresa na utakmici, kada se iskrao pažnji domaće obrane i iz blizine promašio vrata.

Pet minuta kasnije Štulić je promašio vrata u jedinoj izglednoj poziciji za domaću momčad u prvom dijelu utakmice.

Zato je Štulić u 58. minuti pogodio za veliko slavlje na igralištu nakon utakmice, koja je    plijenila pažnju dinamikom na visokoj razini, znatno višoj od županijskog ranga natjecanja. Nažalost, kvalitetu igre odredio je faktor bura!

Treba izdvojiti još jednog aktera derbija u kojoj su tenzije nekoliko puta vrlo lako mogle izmaći kontroli. Ali, nisu!

Sudac Marko Linić ponovo je iskazao darovitost! Nekadašnji branič Grobničana sigurno nije pogriješio što je prekinuo igračku karijeru da bi se posvetio suđenju.