PRVA ŽUPANIJSKA NL

Cres poražen u Lovranu, Vihor postao lider

Nedjelja, 11. listopada 2015. 20:27 Napisao/la  SC

Utakmice 6. kola: OŠK Omišalj - Rab 6:3, Kraljevica - Klana 1:0, Mune - Vihor 2:4, Lovran - Cres 3:1

Prva županijska liga - 6. kolo

OŠK OMIŠALJ - RAB 6:3 (4:0)

Igralište: Pušća. Gledatelja: 60

Sudac: Zlatko Piršić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Dajdžić (8), 2:0 Mašić (31), 3:0 Kljutić (33), 4:0 Toić (37), 5:0 Mašić (58 - 11m), 5:1 Dedić (61), 6:1 Toić (64), 6:2 Dedić (81), 6:3 Vulelija (83)

OŠK OMIŠALJ: Avdić, Mašić, Kljutić, Đunđek (68' Vortić), Žuvić (64' Josipović), Prpić, Turčić (66' Škoda), Toić, Butorac, Veljačić (58' Šehić)

RAB: Grgurić, Beg, Peić, Dumičić, Kaštelan, Vulelija, Antešić (67' Stričević), Ivić, Buza Vidas, Dedić, Pečarina

Nogometaši OŠK Omišlja i Raba odigrali su nogometnu ljepoticu sa čak devet golova po hladnom i burnom vremenu, no malobrojni gledatelji nisu požalili što su unatoč hladnoći odlučili doći na Pušću. Uvjerljiva pobjeda Omišljana predvođenih izuzetno raspoloženim kapetanom Igorom Dajdžićem razveselila je prisutne.

Dajdžić je načeo mrežu gostiju već u 8. minuti.

Rabljani su imali priliku za izjednačenje u 23. minuti kada je Dedić pronašao Buzu Vidasa, vratar Omišlja Avdić je istrčao, Buza Vidas prebacio je vratara, no lopta je umjesto u prazan gol, otišla pored gola. U 30. minuti Dajdžić je nakon Turčićevog ubačaja sa lijeve strane, pucao visoko preko gola. Domaći do novog vodstva ipak stižu minutu kasnije.

Mašić je snažno pucao, lopta je prošla vrataru Raba Grguriću kroz ruke i otišla u mrežu. Na novi gol nije se dugo čekalo, u 33. minuti Dajdžić poslužuje Toića, a njegov udarac odbio je netko od Rabljana, lopta stiže do natrčalog Kljutića koji pogađa za 3:0. No, ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom dijelu.

U 37. minuti Butorac šalje loptu za Toića koji bježi svom čuvaru i pogađa za 4:0. Još su dvije prilike do kraja prvog dijela imali domaći igrači, no i Dajdžić i Toić bili su neprecizni.

Nastavak su otvorili domaći dvama sjajnim akcijama i pogotkom. U 57. minuti Veljačić puca sa 12 metara, a vratar Grgurić izbacuje u korner. Minutu kasnije već je 5:0 za OŠK. Nakon igranja rukom jednog od rapskih igrača u šesnaestercu sudac Piršić pokazuje na bijelu točku, a siguran izvođač je Mašić.

No, Rabljani se ni tada nisu predali. Sjajan Dedićev pogodak sa 30-tak metara u 61. minuti podigao je motivaciju gostiju.

Ipak rezultat je bio previsok, a domaći nisu popuštali ni milimetra. Kljutić je idealnom loptom pronašao Toića u sredini šesnaesterca, a Toić pogađa volejem za 6:1 u 64. minuti.

U 73. minuti Dajdžić je izveo slobodan udarac, a rapski vratar Grgurić loptu "izvadio" ispod prečke. Devet minuta prije kraja susreta Dedić pogađa na Stričevićev ubačaj za 6:2, a konačnih 6:3 postavlja Vulelija u 83. minuti. Vulelija je pobjegao domaćoj obrani, izbio sam pred Avdića i zatresao mrežu. (V. Prokić)

MUNE - VIHOR 2:4

Igralište Crikvena draga. Gledatelja: 100

Sudac: Igor Čepić (Kostrena).

Strijelci: 0:1 Dragović (30), 0:2 Cetina (33-ag), 0:3 Brlošić (44), 1:3 Ciceran (60), 2:3 Pribanić (78), 2:4 Brlošić (89)

Žuti kartoni: Grbac, Dubrović (Mune), Tkalec, Brozić (Vihor).

MUNE: Kranjac, Beni, Cetina (57' Mohorovičić), Dubrović, Kirigin, Pribanić, Ciceran (71' Ivančević), Grbac (46' Pavešić), Šopčić, Trošelj, Vrhovac (46' Vukelić).

VIHOR: Raković, Kosić, Baša, Petir, Štefanić, Brozić, Grbec (10' Softić), Tkalec (63' Baković), Brlošić, Gašpar (46' Kušt), Dragović (89' Gjugjaj).

Nogometaši Vihora do poluvremena su osigurali pobjedu u Munama.

- Dobro smo otvorili utakmicu, do poluvremena imali već tri gola prednosti, a moglo je biti i više u prvom dijelu da nismo promašili dvije, tri stopostotne prilike. U nastavku smo malo promijenili sastav, domaći su se pokušali vratiti, ali uspjeli smo zabiti i četvrti pogodak te smo mirno utakmicu priveli kraju. Imali smo i stativu i još neke prilike, tako da je mogla pobjeda biti uvjerljivija, ali i četiri gola su sasvim dovoljna za gostovanje, rekao je trener bašćanskog Vihora Miroslav Hrgovčić.

KRALJEVICA - KLANA 1:0

Igralište Oštro. Gledatelja: 90.

Sudac: Nenad Pijevac (Delnice).

Strijelac: 1:0 Burić (90).

Žuti kartoni: Marušić, Maretić (Kraljevica), Klobučar, Mario Jerbić, Marko Jerbić, Peršić, I. Laginja (Klana).

KRALJEVICA: Bilen, Stanišić (29' Perišić), Šegota, Marušić, Pleše, Vujnović, Štulić (46' Maretić), Burić, Leoni (76' Crnić), Devčić, Tomić (88' Dragičević).

KLANA:  R. Raspor, Sanković, Stanić, Klobučar, Mario Jerbić (82' D. Raspor), Marko Jerbić, Kalinić, Simčić, Bradašević (63' Krešić), J. Laginja (68' Peršić), I. Laginja (89' Kajtazi).

Odluka o pobjedniku pala je u posljednjoj minuti susreta.

- Loše smo odigrali, na momente smo igrali dobro, a onda bi opet stali. Klana je čvrsto stajala na terenu, ali nisu previše napadali. Bili su bolji u polju, a mi smo jako puno griješili, no te greške nisu bile opasne po našu mrežu. Uoči pobjedničkog gola imali smo sjajnu priliku i praktički iz kornera zabili gol, ali na kraju smo ipak uspjeli zatresti mrežu. No, moram reći da smo baš igrali loš nogomet i ne smijemo to više ponoviti, rekao je trener Kraljevice Neven Strukan.

- Bila je dobra i napeta utakmica. Bili smo bolji u prvom dijelu, imali smo šanse koje nismo iskoristili. Kraljevica je na samom kraju uz malo sreće postigla pobjednički pogodak i zasluženo pobjedila, rekao je trener Klane Radovan Hajdin.

LOVRAN - CRES 3:1

Igralište Lokva. Gledatelja: 50.

Sudac: Antun Lukić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Srok (18), 1:1 Šneler (46), 2:1 Mohorovičić (54), 3:1 Gazdek (90).

Žuti kartoni: Tuliak, Starčić, Konić, Mohorovičić (Lovran).

Crveni karton: Crnovršanin (88'- vrijeđanje suca).

LOVRAN: Stazić, Klanjac, Vuković, Klindi, Žiganto, Srok, Mohorovičić (85' Božičić), Žgomba (53' Starčić), Tuliak (90' Gazdek), Konić (90' Martinčić), M. Mrđenović (53' D. Mrđenović)

CRES: Zmajla, Brnić, Oštrić, Crnovršanin, Jerneić, Vrsaljko, Sepčić (46' Mikičić), Martuslović (65' Zubović), Šneler, Perčić, Kučinić

Nogometaši Lovrana poveli su sjajnom akcijom u kojoj je na asistenciju Konića iskosa sa desne strane Srok zabio za 1:0. Izjednačio je Šneler, nakon prekida. Domaći su u novo vodstvo stigli zahvaljujući Mohorovičiću koji je golom zaključio kontru Lovrana, a konačnih 3:1 postavio je Gazdek u sudačkoj nadoknadi. Lovran je igrao disciplinirano, čekao svoje prilike iz kojih su zabili pogotke. Cres je imao inicijativu i posjed lopte, no izostala je realizacija.

- Postavili smo se kao favoriti, imali smo inicijativu, međutim loš je teren kumovao nekim početničkim greškama naših igrača. Dali smo protivnicima lopte iz kojih su oni poentirali. Problem je što se na lošem terenu ne može razviti pas igra koju mi preferiramo i kojoj težimo. Još je teže kad se protivnik počne braniti. No, šta je, tu je izgubili smo, a tu inicijativu smo s našom kvalitetom trebali pretvoriti u korist, rekao je trener Cresa Živko Cunjak.