Nogometaši Rijeke pobijedili Opatiju na Rujevici

Ponedjeljak, 29. travnja 2024. 14:43 Napisao/la  SC

Nakon dužega razdoblja zaigrao oporavljeni Marshal pa će opatijska obrana u završnici sezone biti još jača

Bruno Bogojević (Rijeka) i Marin Grujević (Opatja)
Bruno Bogojević (Rijeka) i Marin Grujević (Opatja) Foto: HNKRijeka/Facebook

Nogometaši Rijeke pobijedili su Opatiju rezultatom 3:0 u pripremnoj utakmici odigranoj na Rujevici.

Željko Sopić priliku je dao igračima koji su manje igrali na zadnjim utakmicama, Marić, Janković, Radeljić i Obregon igrali su u nedjelju u Kranjčevićevoj.

Zoran Bogolin postupio je slično s time da su za Opatiju u nastavku igrali samo juniori, nakon dužega razdoblja zaigrao je oporavljeni Marshal pa će opatijska obrana u završnici sezone biti još jača.

Rijeka je tijekom utakmice stvorila veliki broj prilika, na početku je stvorila jaki pritisak i postignula dva pogotka.

U 8. minuti Grgić je ubacio s desne strane, Marić je glavom pogodio za 1:0.

U 11. minuti Petrovič je proigrao Jankovića, koji je ušao s lijeve strane i pogodio bliži kut - 2:0.

Konačni rezultat postavio je Bilajac koji je u 70. minuti na drugoj vratnici dočekao ubačaj Čabraje s lijeve strane – 3:0.

Ajayi je propustio realizirati najbolje opatijske prilike.

Utakmicu odigranu na glavnom igraištu na Rujevici sudio je Marin Rožman (Rijeka).

RIJEKA: Zlomislić, Bogojević, Banda, Grgić, Marić, Dilaver, Petrovič, Čabraja, Veiga, Janković, Radeljić. Još su igrali: Todorović, Pavlović, Kitin, Yansane, Medojević, Obregon, Bilaja, Blečić

OPATIJA: Balent, Grujević, Marshall, Malinić, Iskrić, Furijan, Grbac, Čulina, Ajayi, Tadić, Kašiković. Još su igrali: Grabar, Stanić, Baraba, Knežević, Bujas, Beno, Jelshin

Pripremna utakmica: Rijeka - Opatija 3:0 (Marić 8, Janković 11, Bilajac 70)