ORIJENT POBIJEDIO SESVETE

Slobodan Grubor ostvario prvu pobjedu na klupi

Nedjelja, 03. ožujka 2024. 14:49 Napisao/la  SC

Jedini pogodak Baboucarr Fall postigao na postavljenu obranu gostiju, Orijent prvi put sačuvao mrežu nakon utakmice 7. kola

Konačno slavlje na Krimeji

Prva NL - 20. kolo

ORIJENT - SESVETE 1:0

Igralište Krimeja. Gledatelja 400

Sudac: Ante Jurić (Split)

Strijelac: 1:0 Faal (22)

Žuti kartoni: Bubnjar, Švrljuga (Orijent), Kovačić (Sesvete)

ORIJENT: Mohorović, Švrljuga, Milanović, Tadejević, Braut, Muminović, Valjan, Monjac, Simčić (90+3 Galešić), Bubnjar (72 Gajzler), Faal (87 Bagadur)

SESVETE: Žiger, Vukasović (46 Kovačić), Kulenović, Braun, Mamić (87 Dujmović), Petrak (87 Čamber), Matić (69 Perić), Topić, Banovec (46 Čuljak), Sušak, Ljubanović

Orijent je protiv Sesveta ostvario prvu pobjedu ove godine, Slobodan Grubor ostvario je prvu pobjedu u osmoj utakmici na klupi Orijenta!

Jedini pogodak Orijent je postigao na postavljenu obranu gostiju!

U 22. minuti Švrljuga je nakon izvedenog auta došao s loptom blizu korner-linije na desnoj strani, odigrao je prizemno uzduž peterca, Bubnjar je malo skrenuo loptu, taman onako kako je odgovaralo Faalu, koji je u ravni prve vratnice ispred Žigera loptu skrenuo u mrežu - 1:0.

Početak utakmice najavio je uzbuđenja!

U 3. minuti Kulenović je nakon prekida glavom skrenuo loptu blizu peterca, Mohorović je dobro reagirao.

U 5. minuti Žiger je loše reagirao pod pritiskom (Bubnjar), vratar Sesveta doslovno je loptu nogom dodao Faalu, koji je na ulasku u kazneni prostor reagirao još lošije od vratara Sesveta, koji je uspio u padu zatvoriti vrata.

Dvije velike prilike u prvim minutama na kraju su bile najveća uzbuđenja.

Tijekom prvoga dijela nametnula se momčad Sesveta u posjedu lopte (65%) s kojom je ništa konkretnog nije uspjela učiniti u završnici, dobro je prilaze Mohoroviću zatvarala domaća momčad.

Gosti su opasnije izgledali još samo nakon prekida u 43. minuti, kada je Matić ostao sam na otvorenom udarcu s 14 metara, loše je zahvatio loptu.

Orijent je u završnicu dolazio pretežito nakon tranzicija, presporo da bi uspio stvoriti izglednu priliku na nepostavljenu obranu gostiju, Valjan (13) i Smičić (45) bili su pozicijama za neprecizne udarce izvan kaznenog prostora.

Početkom drugoga dijela trener Mario Rac obavio je dvije izmjene, napadi momčadi Sesveta postali su nešto okomitiji, Orijent se nastavio braniti u niskom bloku.

U 50. minuti Ljubanović je s više od deset metara vješto glavom loptu skrenuo u lijevi Mohorovićev kut, poletio je vratar Orijenta zrakom i loptu skrenuo u vratnicu od koje se ista odbila u polje.

Tri minute kasnije Čuljak je ubacio zdesna, Ljubanović je postigao pogodak iz zaleđa.

U 56. minuti Orijent je prvi put uspio iz tranzicije stvoriti izglednu priliku!

Simčić je po lijevoj strani pobjegao visoko postavljenoj obrani gostiju, ušao je u kazneni prostor iskosa.

Žiger je u bližem kutu odbio loptu točno do Faala, koji je imao dovoljno vremena namjestiti se na otvoreni udarac s desetak metara, Žiger je sjajnom reakcijom drugi put obranio tzv. zicer, koji je propustio realizirati isti napadač Orijenta.

Kako je vrijeme odmicalo, Sesvećani su se sve više otvarali što uvijek pogoduje brzim napadačima poput Simčića!

Utakmica je bivala sve zanimljivija domaćim navijačima budući da je Orijent prema načinu igre bio puno bliže drugom nego Sesvete prvom pogotka.

U 69. minuti Simčić je pao u kaznenom prostoru nakon kontakta, koji sucu nije bio dovoljno intezivan za kazneni udarac, vrlo diskutabilna oduka!

U 75. minuti Simčić je u okomitom trku nanizao trojicu igrača Sesveta, nije imao koncentracije za precizan udarac s ruba kaznenog prostora.

U 84. minuti rastrčani Simčić opet je pobjegao braničima Sesveta na ulasku u kazneni prostor, Žiger je bez poteškoća branio udarac iskosa slijeva.

Na drugoj strani domaća je momčad u središnjem bloku djelovala sve čvršće tako da prva pobjeda ove godine ničim nije dolazila u pitanje unatoč velikoj premoći gostiju (64%) u posjedu lopte.

Prvi put nakon utakmice 7. kola (BSK 1:0), Orijent u jednoj utakmici nije primio pogodak!