DVORANSKO PRVENSTVO PGŽ

Veterani Opatije u finalu pobijedili Rijeku

Ponedjeljak, 23. prosinca 2013. 21:36 Napisao/la  M. B.

Finale: Rijeka - Opatija 5:6-7m (3:3). Opatija je golom Brajkovića izjednačila 24 sekunde prije kraja

Županijsko dvoransko prvenstvo

Veterani, finale

RIJEKA - OPATIJA 5:6-7m (3:3)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 300.

Strijelci: 0:1 K. Brajković (1'), 1:1 Čaval (8'), 2:1 Čaval (9'), 3:1 Grubišić (16'), 3:2 Bubnić  (18'), 3:3 K. Brajković (20')

RIJEKA: Bradičić, Grubišić, Šarić, Ostojić, Mladenović, Flego, Milinović, Čaval, Ban, Miletić.

OPATIJA: Agapito, Ljubović, Kurti, Bubnić, Gibičar,  Tadić, Deluka, Budimlija, K. Brajković, Bugarski, Šanjug.

Veterani
Finale: Rijeka - Opatija 5:6-7m (3:3).  Za 3. mjesto: Rikard Benčić - Pomorac 4:5 (2:2). Polufinale: Rikard Benčić - Rijeka 2:3, Pomorac - Opatija 3:6.

Nogometaši Opatije pobjednici su Županijskog dvoranskog prvenstva u malom nogometu u konkurenciji veterana. Opatija je u finalu pobijedila Rijeku nakon boljeg izvođenja sedmerca u utakmici koja je imala infarktnu završnicu. Rijeka je 24 sekunde prije kraja imala vodstvo 3:2.  Bubnić je oteo jednu loptu, odigrao za Kristijana Brajkovića koji je bio siguran i u posljednjim trenucima pogodio za 3:3. Uslijedili su kazneni udarci, vratar Opatije Karleto Agapito obranio je prvi udarac Kristijana Čavala što se pokazalo ključnim. Simbolično priliku da potvrdi pobjedu dobio je dvostruki strijelac Kristijan Brajković koji je poentirao za titulu!

Inače, Opatija je povela preko Brajkovića na otvaranju, a Kristijan Čaval donio je preokret unutar dvije minute. Flego je propustio povisiti na 3:1 u 14. minuti, ali dvije minute kasnije Marko Grubišić lijepim je volejem donio dva gola prednosti. Ipak, dvije minute prije kraja utakmice Bubnić je iznenadio vratara Rijeke i iz slobodnog udarca pogodio za 2:3 i tako najavio veliki preokret.

U zanimljivom ogledu za treće mjesto Pomorac je pobijedio Rikard Benčić nakon boljeg izvođenja kaznenih udarca 5:4.

Kristijan Brajković izabran je za najboljeg igrača (Opatija), Karleto Agapito (Opatija) najbolji je vratar, a Damir Uremović (Pomorac) najbolji strijelac. Idealnu sedmorku čine Karleto Agipito, Aleksandar Bubnić, Kristijan Brajković (Opatija), Damir Uremović (Pomorac),  Zoran Ban i Kristijan Čaval (Rijeka),