Memorijal Milana Perovića: Selekcija HNS-a u finalu nadigrala Orijent 1919

Subota, 05. prosinca 2015. 23:48 Napisao/la  SC

Finale: HNS - Orijent 1919 6:2, za 3. mjesto: Pomorac 1921 - Rijeka 6:5. Tri pogotka za selekciju HNS-a u finalu  postigao je Milinović, preostala tri postignuli su Vidović, Mumlek i Peternac

Selekcija HNS-a pobjednik je tradicionalnog veteranskog malonogometnog turnira Memorijal Milan Perović održanog u kostrenskoj dvorani. Momčad predvođena Damirom Miilinovićem i poznatim imenima hrvatskog nogometa (Peternac, Mumlek, Brnas, Vidović...) u finalu je pobijedila momčad Orijenta 1921 rezultatom 6:2.

Tri pogotka za selekciju HNS-a u finalu je postigao Milinović, preostala tri postignuli su Vidović, Mumlek i Peternac. Poraz Orijenta ublažili su Gibičar i Starčević.

U utakmici za 3. mjesto Pomorac 1921 pobijedio je Rijeku rezultatom 6:5. Za razliku od finala, utakmica je bila neizvjesna. Rijeka je vodila 4:2 u 23. minuti, pet minuta do kraja rezultat je bio 5:5, da bi pobjednika odlučio Kurilićev pogodak u 36. minuti.

Strijelci za Pomorac 1921 bili su Kurilić (3), Bučić, Tarlač i Boljat. Sve pogotke za Rijeku postignuo je Flego (4). Trostruki strijelac (Kurilić) za Pomorac postigao je autogol, pa se po broju pogodaka na utakmici izjednačio s Flegom.

U polufinalu HNS je u zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici pobijedio (2:0) nikada jaču Rijeku pogocima Milinovića i Mumleka u prvom poluvremenu.

Pomorac 1921 i Orijent 1919 odigrali su prvu polufinalnu utakmicu utakmicu bez pogodaka. Orijent 1919 plasirao se u finale nakon izvođenja sedmeraca, jedini strijelac bio je Starčević.

Boljat, Samaržija i Sertić nisu uspjeli postići pogodak za Pomorac, kao ni Dragoslavić za Orijent.

Rezultati,
polufinale: Pomorac 1921 - Orijent 1919 0:1 (0:0), nakon izvođenja sedmeraca, HNS - Rijeka 2:0
za 3. mjesto: Pomorac 1921 - Rijeka 6:5
finale: HNS - Orijent 1919 6:2

SELEKCIJA HNS: Fišter, Milinović, Brnas, Radić, Dužić, Kauzlarić, Peternac, Mumlek, Vidović, Čivrag

ORIJENT 1919: Šarić, Starčević, Mavrinac, Lučić, Bašić, Dragoslavić, Babić, Miculinić, Pavlić, Gibičar

POMORAC 1921: Arbanas, Kurilić, Smolić, Bučić, Dragosavić, Samaržija, Perić, Tarlač, Boljat, Sertić

RIJEKA: Domijan, Čaval, Brajković, Klić, Mladenović, Rački, Sherifi, Šarić, Dobrić, Miletić, Flego