Veterani Ridenta obranili titulu pobjednika turnira

Subota, 28. prosinca 2013. 19:09 Napisao/la  SC

Finale: Rident - pun-pogodak 4:3 (2:2), nakon izvođenja sedmeraca

Kutija šibice 2013, finalna utakmica veterana

RIDENT – PUN-POGODAK 4:3 (2:2), nakon izvođenja sedmeraca

Dom sportova. Gledatelja: 250

Suci: Marijan i Blažeković

Strijelci: 1:0 Tkalčević (1), 1:1 Čivrag (12), 1:2 Pavlović (19), 2:2 Knez (39)

Sedmerci: Novak 2:3, Milinović 3:3, Pavlović - vratnica, Tadić – Mihačić brani, Cvitanović – vratnica, Drndić 4:3

Akumulirani prekršaji: Ridnet (5), pun-pogodak (5)

RIDENT: Knez, Tokić, Tkalčević, E. Brajković, Dragoslavić, Tercolo, Deluka, Tadić, Milinović, K. Drndić, Šarić, Čačić

PUN-POGODAK: Mihačić, Novak, Židan, M. Cvitanović, Kauzlarić, Balajić, Kozniku, Barbir, Čivrag, Pavlović

Veterani Ridenta obranili su titulu pobjednika Kutije šibice i postali prva veteranska momčad koja je dvaput osvojila tradicionalni turnir. Presudili su sedmerci, titula je osvojena pogotkom Kevena Drdnića u trećoj seriji. Međutim, istinski junak utakmice bio je vratar Damir Knez, koji je pogotkom u zadnjoj minuti izjednačio rezultat i osigurao izvođenje sedmeraca

Već u 1. minuti Tkalčević je zatresao Mihačićevu mrežu. Milinović je vratio povratnu loptu, Tkalčević natrčao, udario po lopti koja se odbila od Novaka i skrenula taman koliko je bilo potrebno da putanju završi u desnom kutu – 1:0.

Momčad Ridenta je dva pogotka primila na tzv. postavljenu obranu, oba puta blok ispred Kneza nije bio dovoljno odlučan i pravodoban. U 12. minuti Novak je uposlio Čivraga, koji je provukao loptu ispod Tadića i Kneza, te poravnao rezultat – 1:1.

Poduzetnija igra momčadi pun-pogodak naplaćena je drugim pogotkom u samoj završnici. Ovoga je puta Pavlović ostao na otvorenom udarcu s 8 metara, lopta je izmigoljila ispod Knezovih ruku i završila u mreži – 1:2.

U drugom dijelu momčad pun-pogodak odabrala je taktiku čekanja na svojoj polovici. U doslovnom smislu središte igrališta prešli su prvi i zadnji put ozbiljnije u 32. minuti, kada je Knez osujetio Balajićev pokušaj na kraju kontre.

Rident je cijelo drugo poluvrijeme pokušavao steći poziciju za otvoreni udarac ili priliku, ali je prespori protok lopte bio najveći saveznik ekipe pun-pogodak. Dvije poluprilike (Tokić 30, Tadić 37) bilo je sve opasnije što se dogodilo ispred Mihačićeva gola.

A onda se u 39. minuti dogodio Damir Knez. Vratar Ridenta silovito je s centra uputio loptu koja je fijuknula povrh Mihačićeve glave - 2:2

Veterane Ridenta i ove je sezone s klupe vodio Božo Matijević. Jasno, asistirao je Željko Miljanić, vlasnik riječke stomatološke ambulante ime koje je zlatnim slovima upisano u povijest turnira Kutija šibice.