ŽUPANIJSKI KUP

Opatija u Klani zabila pet pogodaka

Četvrtak, 01. listopada 2015. 09:08 Napisao/la  Oskar Valenčić

Susret 3. kola: Klana - Opatija 0:5. Matovina zabio dvaput, Dunković, T. Rudan i Gibičar po jednom.

Kup NS PGŽ - 3. kolo

KLANA - OPATIJA 0:5

Stadion Grašćina. Gledatelja: 100.

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje) 7

Strijelci: 0:1 Matovina (23), 0:2 Dunković (26), 0:3 Matovina (38), 0:4 T. Rudan (55), 0:5 Gibičar (80)

Žuti karton: Mario Jerbić (Klana)

KLANA: R. Raspor 5,5, Sanković 5, Ćaćić 5 (59 Bradašević -), Peršić 5 (73 Kalinić -), Simčić 5,5, Marko Jerbić 5, Stanić 5, Mario Jerbić 5 (71 Štokom -), Klobučar 5, Corallini 5,5, Laginja 5

OPATIJA: D. Raspor -, J. Rudan 6,5, Kovačević 7, Dunković – (35 Šuker 6), Krešić 6,5, Matovina 7,5, T. Rudan 7,5, Jug 6,5, Prpić 6,5 (55 Gibičar 6,5), Rukavina 6, Dadić 6,5.

Susjedi Klanjci i Opatijci reprizirali su, u obrnutim ulogama i minijaturnom izdanju, nedavni europski dvoboj Bayerna i Dinama. Bedem domaćina izdržao je polovicu prvog poluvremena. U 23 minuti, u brzom protunapadu, crno-bijeli napadači izigrali su klanjsku obranu, a Matovina je sa ruba kaznenog prostora lobom svladao vratara Romana Raspora. Tri minute kasnije Dunković se probio po lijevom boku, uletio u kazneni prostor i tukao po travi, R. Raspor je odbio ravno Dunkoviću na čelo, lopta u bližem gornjem kutu, 0:2. Raspoloženi Matovina navijestio je visoku pobjedu gostiju prodorom u 38 minuti i snažnim udarcem sa desetak metara zdesna pod samu prečku, 0:3.

U nastavku, u 56 minuti T. Rudan je zdesna uletio u kazneni prostor i opalio, R. Raspor nije uspio zadržati loptu, 0:4. Na kraju, Toni Rudan potvrdio je epitet junaka utakmice prodorom do kornerske crte i serviranjem loptu strijelcu Gibičaru, koji je izbliza efektno petom pogodio cilj, 0:5.