Istra Winter Cup: Gyirmót pobijedio Novigrad u finalu šestog turnira, Istra 1961 peta

Nedjelja, 07. veljače 2016. 20:11 Napisao/la  SC

Finale: Gyirmót - Novigrad 3:1. Marko Bjelanović strijelac pogotka za Novigrad, Istra 1961 i Celje nisu igrali utakmicu za 5. mjesto

Gyirmót FC pobjednik je šestog izdanja Istra Winter Cupa, u finalu mađarski drugoligaš pobijedio je Novigrad rezultatom 3:1 na Stadionu Laco. U Umagu je Olimpija pobijedila Zrinjski 2:1 i osvojila treće mjesto.

Finalna utakmica Istria Winter Cupa odigrala se u teškim uvjetima, ali atraktivnih poteza nije nedostajalo. Nakon deset minuta utakmice zaprijetio je domaćin Novigrad, Marin Grujević probio je po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac, prvi je do lopte došao Stjepan Stojak i pucao s ruba kaznenog prostora, ali Zsolt Sebok bio je na mjestu.

Gyirmót je svoju prvu priliku imao nakon u 25. minuti, Daniel Volghy opalio je izravno iz slobodnog udarca, ali njegov šut prohujao je uz desnu vratnicu Beblekova gola.

Mađari su poveli u 28. minuti, baš kao i u utakmici za treće mjesto rezultat je "načeo" autogol. Andras Simon presjekao je loptu na sredini terena i proslijedio je na lijevu stranu, Mark Madarasz prošao je uz malo sreće svog čuvara i dao povratnu u sredinu, te pogodio Luku Čakaruna, koji je želivši ispucati loptu u korner pogodio vlastitu mrežu.

- Žalimo za pobjedom u finalu, ali ne smijemo biti nesretni jer smo upali kao zamjena. Dao sam priliku svim svojim igračima i dokazali su da se mogu nositi u ovoj konkurenciji, rekao je trener Novigrada Dinko Jeličić.

Loše vrijeme i težak teren u nastavku nisu utjecali na igru. Naprotiv, obje momčadi su živnule i već u 53. Gyirmót je udvostručio svoju prednost, Daniel Volghy ubacio je u šesnaesterac, a najviši u skoku bio je Attila Simon i s pet metara glavom je matirao Bebleka.

U 63. minuti Novigrad je uspio smanjiti preko Marka Bjelanovića, a gol je bio praktički preslika Gyirmotovog drugog gola, Marin Grujević dao je drugu loptu u šesnaesterac, a Bjelanović je iz blizine glavom zakucao u mrežu.

Po smanjenju rezultata Mađari su se malo povukli i prebacili se na kontranapade, jedan takav u 88. minuti Gabor Bory ugurao je u mrežu nakon gužve u šesnaestercu za konačnih 3:1.

- Iza nas je osam prekrasnih dana u Novigradu i Umagu. Presretan sam što smo napokon osvojili ovaj turnir i nadam se kako ćemo se iduće godine vratiti kao član mađarske prve lige, rekao je Ferenc Bene, trener Gyirmóta.

Utakmica za 5. mjesto između Celja i Istre 1961 Pula nije se igrala. Celje je odustalo od utakmice zbog prevelikog broja ozlijeđenih igrača.

Najbolji igrač i najbolji strijelac Istria Winter Cupa su igrači Gyirmóta, Gabor Bori i Daniel Volghyi, najbolji golman je Vedran Beblek iz Novigrada, a najmlađi igrač turnira također je član momčadi domaćina - Robert Bičanić.