Pripremna utakmica: Crikvenica pobijedila Klanu u zanimljivoj utakmici na gradskom stadionu

Subota, 11. veljače 2017. 18:59 Napisao/la  S. L.

Crikvenica - Klana 3:1

Pripremna utakmica

CRIKVENICA    - KLANA    3:1

Gradski stadion. Sudac: Janković (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Buršić (10), 1:1  Laginja (34), 2:1  Frančišković (57), 3:1  Kustić (73).

CRIKVENICA: Srok, Merle, Frančišković, Vukelić, Smojver, Gašparović, Butorac, Kuna, xeladini, Rubčić, Buršić. Još su igrali: Fazli, Pravdica, Kustić, Miolović, Prpić, Škoro, Maretić, Pavičić

KLANA: R. Raspor, Stanić, Jusić, Jeletić, D. Raspor, Stojak, Mario Jervić, Marko Jerbić, Corrallini, laginja, Čačić. Još su igrali: Simčić, Rupčić, Begić, Sankovič

Za prvo predstavljanje Crikvenice u prvom dijelu prirprema za proljetni dio prvenstva protiv Klane nema primjedbi.

Obje momčadi odigrale su korektnu i vrlo gledljivu utakmicu. Fer i korektnu sa mnogo više prilika u prvom dijelu utakmice.

Povela je Crikvenica nakon brzog i dugog prodora Frančiškovića po lijevom krilu i preko više od polovice terena.

Vratar Raspor je odbio udarac, ali je pravovremeno natrčao Buršić i matirao gostujućeg vratara.

U 18. minuti Deni Rubčić je izveo slobodan udarac sa 20 metara, ali je lopta udarila u vratnicu.

U 20. minuti najizrazitiju domaću priliku propustio je Buršić, koji je natrčao na ubačenu loptu, ali je promašio gol sa nepuna 2-3 metra.

U 25. minuti Raspor odlično brani udarac Buršića upućen sa desne strane.

Nepotrebno i daleko isrčavanje Sroka kaznio je Laginja  preciznim prebacivanje lopte sa četrdestak metara vrijedno izjednačenja 1:1.

U nastavku sa obje strane ulaze brojne pričuve, akcija i prilika je sve manje, ali se mreža gostiju trese još dva puta,

U 57. minuti Frančišković, najbolji domaći igrač, puca sa 13 metara iz poluvoleja, ali se vratnica gola Klane trese treći puta na ovoj utakmici.

U 62. minuti u strijelce se upisuje agilni Frančišković, koji glavom pogađa gol nakon kornera Rubčića - 2:1.

Iz brze akcije u 72. minuti svoj prvi gol za Crikvenicu postiže mladi Kustić, koji je ove zime došao u Crikvenicu iz Novalje.