4. HNL: Naprijed pobjedom potvrdio treće mjesto, Lošinj sa šest golova ispratio Buje u niži rang

Subota, 28. svibnja 2016. 17:06 Napisao/la  SC

Rezultati 30. kola: Naprijed - Nehaj 2:1, Lošinj - Buje 6:3, Funtana - Grobničan 3:1, Otočac - Rudar 3:0, Halubjan - Mladost 1:1, Rovinj - Jadran 2:2, Crikvenica - Orijent 1919 4:2

Međužupanijska liga NS Rijeka - 30. kolo

NAPRIJED - NEHAJ 2:1

Igralište Lonja. Gledatelja: 100

Sudac: Željko Bunčić (Poreč)

Strijelci: 0:1 Peričić (13), 1:1 Lončar (34), 2:1 Kružić (90)

Žuti kartoni: Lukačić, Ende (Naprijed), J. Prpić, Žarković, Baričević, Pejanović (Nehaj)

NAPRIJED: Ciani, Čop, Juraga, Kružić, Rukavina (55 Škulić), Lončar, Iskra, (13 Ende) Jasprica, E. Petrović, Tomić, Lukačić (75 A. Petrović)

NEHAJ: Baričević, P. Prpić, Babić, Bilen, Špalj, J. Prpić, Pejanović (90 M. Prpić), Žarković, Pećanić, Vukelić, Peričić

Nogometaši hreljinskog Naprijeda sezonu su zaključili na visokom trećem mjestu. U posljednjem kolu prvenstva Hreljani su u domaćem dvoboju sa Nehajem pobjednički gol postigli u 90. minuti utakmice.

- Slabije smo odigrali nego u prošlim utakmicama, a Nehaj je bio izuzetno opasan. Sretno smo stigli do pobjede. Čestitao bih igračima na trudu i odricanju tijekom cijele sezone, a kako sreća prati hrabre, nagrada je stigla u posljednjoj utakmici u 90. minuti igre. sve što smo postigli treba nam biti samo podstrek za dalje, zadovoljno je rekao trener Naprijeda Marin Mikac.

Nije lako kad ostaneš bez boda u 90. minuti, što je potvrdio i trener Nehaja Marin Tomljanović.

- Nakon tri poraza u ovoj smo utakmici zaslužili pozitivan rezultat zbog igre koju smo pokazali. Bili smo bolji, imali smo prečku i dvije tri prilike u prvom dijelu nakon vodstva. Naprijed nam se ponudio da im zabijemo drugi gol, ali nismo iskoristili naše prilike. U nastavku imali smo još prilika i mi i oni, ali na kraju su oni zabili. Žao mi je što dečkima nije trud nagrađen. No, osnovni cilj je ispunjen, a to je ostanak u ligi i to smo učinili tri, četiri kola prije kraja. Financijska situacija je teška, igrači imaju poslovne obveze pa ne treniraju redovito tako da je još sve dobro završilo, rekao je Tomljanović.

LOŠINJ - BUJE 6:3

Igralište Čikat. Gledatelja: 100

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 Frolja (8), 2:0 Frolja (25), 3:0 Jerneić (34), 3:1 Franković (38), 3:2 Bojić (52), 3:3 Pavlović (54), 4:3 Jerneić (65), 5:3 Jerneić (73), 6:3 Mrvac (88)

Žuti kartoni: Marić (Lošinj)

LOŠINJ: Busanić, Gašpert (46 Gršković), Valenčić, Stanić (78 Mrvac), Kauzlarić, Jergović, Frolja (67 Magazin), Jerneić, Marić, Babić, Udović

BUJE: Košćuk, Uran, Jugovac, Uzelac, Pavlović, Krizmanić, Čović, Bojić, Premužić, Franković, Risonjić

„Luda“ utakmica na Čikatu. Buježi su iz Brestove isplovili kao međuligaši, a na nju se vraćaju kao članovi Prve ŽNL.

Buje su na Lošinj stigle itekako okrnjene, nedostajala je nekolicina igrača i bolesni trener Višković, a već od osme minute Frolja dovodi domaće u vodstvo. U 25. isti igrač dolazi u matnu situaciju i pogađa, a u 34. Jerneić povisuje na 3:0 i sve je „mirisalo“ na katastrofu Buježa.

No, tada se bude Buježi i najprije smanjuju preko Frankovića i Bojića, a u međuvremenu Pavlović promašuje „zicer“. Ipak, ono što je propustio u 43. minuti, Pavlović pogađa u 54. za veliko izjednačenje.

Buježi su se ipak tada „ispuhali“, a Jerneić je s nova dva pogotka odveo Lošinjane na 5:3. Uslijedio je četvrti bujski promašaj jedanaesterca ove sezone, ovog puta precizan nije bio Uzelac. Točku na „i“ postavio je Mrvac dvije minute prije kraja susreta.

FUNTANA - GROBNIČAN 3:1

Igralište Funtane. Gledatelja: 100

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Lisjak (10-11m), 2:0 Jugovac (17), 3:0 Lisjak (80-11m), 3:1 Brdar (86)

Žuti kartoni: Vukelić (Grobničan)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, Matika, Vuković (67 Lajtman), Popović, Sardelin (73 Licardo), Legović (83 Glavočević), Fedotov, Jugovac

GROBNIČAN: Vladić, Jovanović, Linić (70 Iskra), Golić, Vukelić, Miculinić, Conjar, Brdar, Cvjetković (56 Matković), Fućak, Juničić

Grobničani su u Funtanu stigli svjesni da im posljednja utakmica ne može donijeti prvo mjesto ni odnijeti drugo koje imaju, a u skladu s time su i odigrali susret. Funtanjani završili sezonu „iz bajke“ na petom mjestu.

Od 12. minute Funtanjani vode. Gosti su u šesnaestercu srušili Fedotova, sudac Skender pokazuje na bijelu točku, a iskusni čuvar domaće mreže Robert Lisjak golmana šalje u jednu, a loptu u drugu stranu za 1:0.

Prije toga, izgledne prigode promašili su Sardelin i Popović, a gosti su u tim trenucima djelovali kao na treningu. Ubrzo je semafor pokazivao 2:0, nakon slobodnjaka Fedotova, Vladić je udarac odbio, a Luigi Jugovac loptu iz voleja poslao u mrežu.

U drugom dijelu gledatelji vide još dva pogotka, po jedan u svakoj mreži. Lisjak je realizirao još jedan penal deset minuta prije kraja, a onda je mladi Matija Brdar postavio konačnih 3:1.

OTOČAC - RUDAR 3:0

Gradsko igralište. Gledatelja: 150

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Tomac (25-11m), 2:0 Vukić (43), 3:0 Tomac (75)

OTOČAC: Božičević, Sladović (46 Ostović), Benčić, Banić, Rudelić, Tomac (78 Dujmović), Čurčić (65 Bogdanić), Vukić, Krznarić, Burić, Bunjevčević

RUDAR: Blažina, Načinović, Jajčević, Juričić, Batelić, Licul, Ivanović, Mehić, Bilić, Černjul, Lazarić (46 Bugarin)

Nogometaši Otočca posljednje su kolo zaključili domaćom pobjedom protiv Rudara.

- Zasluženo smo pobijedili. Na Rudaru se vidjelo da je došao rasterećen u Otočac. Imali smo problema prvih 20-tak minuta jer su oni na naše prilike odgovorili sa dvije opasne kontre. No, ipak smo uspjeli dati gol na vrijeme, a zatim i drugi. Nakon 2:0 sve je praktički bilo riješeno. U nastavku smo se postavili čvrsto i tvrdo da nas ne bi iznenadili i da očuvamo prednost. Postigli smo još jedan gol i zaključili utakmicu. Cilj je ispunjen, nismo posljednji na ljestvici i sada čekamo rasplet, rekao je trener Otočca Tomislav Lopac.

HALUBJAN - MLADOST 1:1

Igralište Brnasi. Gledatelja: 50

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Bilobrk (67), 1:1 Nišević (76 - 11m)

Žuti kartoni: Valčić, T. Bagarić (Mladost)

HALUBJAN: Geler, Brnčić, Kovčalija, Miletić, Samardžija, Kinkela, Štimac (64 Radan), Gatara (88 Stojković), Vukelić (46 Bilobrk), Šanjug, Miočić

MLADOST: Cindrić, Stojčević, Bobić, M. Bagarić (73 T. Bagarić), Kostešić (89 Bradarić), Halilović, Racan, Valčić, Đerđaj, Nišević, Livović

Nogometaši Halubjana podijelili su bodove sa Mladosti.

- Utakmica je bila standardna za Halubjan, imali smo puno šansi, a zabili samo jedan gol. Nakon gola, jedna nesmotrenost i jedanaesterac za goste. Bili smo puno bolji, dominantniji, imali smo dvije, tri stopostotne prilike koje nismo realizirali. Nismo baš zadovoljni sezonom, igra je bila dobra, ali upravo ta loša realizacija nas je koštala barem desetak bodova, rekao je trener Halubjana Nenad Sušanj.

ROVINJ - JADRAN 2:2

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 0:1 Dujanić (19), 1:1 Matošević (21), 1:2 Dujanić (34), 2:2 Špiranac (37-11m)

Žuti kartoni: Hasanbegović (Rovinj), Pelizzar, Banić (Jadran)

ROVINJ: Denić, Ćosić, Šverko, Budicin, Maružin, Špiranac, Tanković, Mataja, Matošević, Stojanov (80 Perković), Hasanbegović

JADRAN: Mihalic, Lisec, Banić, Pelizzar, Ereiz, Sumić, Šoškić (65 Kepčija), Tikas, Dujanić, Banko (76 Temaj), Videkić (65 Šendula)

U Rovinju mirno do 20. minute a onda jedan „fliper“ na 15-ak metara od gola Denića, odbija se Dujaniću u prostor, a on sa desetak metara pogađa lijevi kut rovinjskog gola.

No, nedugo zatim, Luka Matošević prima jednu loptu 15-ak metara iskosa s lijeve strane, oslobađa se jednog čuvara i volejem pogađa same rašlje za izjednačenje.

U prvom dijelu vrijedi istaknuti prigodu Šendule, no sa desetak metara lopta prolazi pokraj gola, a onda u 30. Dujanić sa dvadesetak metara preko živog zida iz slobodnog udarca pogađa za 1:2. No, domaćin se ne predaje i nakon što se Maružin oslobodio dva igrača biva sapleten u unutar 16 metara, a iz najstrože kazne izjednačava Špiranac.

Prvo uzbuđenje u nastavku u 65. minuti kada odličan centaršut Tankovića s lijeve strane pronalazi glavu usamljenog Špiranca na drugoj stativi, a dobar udarac prolazi milimetrima pored vratnice Jadranovog gola. Isti igrač pokušava desetak minuta kasnije sa vrha šesnaesterca, no i taj pokušaj prolazi preko gola.

CRIKVENICA - ORIJENT 1919 4:2

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa)

Strijelci: 1:0 Kuna (7), 2:0 Lekaj (28), 2:1 Jurčić (50-11m), 3:1 Butorac (60), 3:2 Jurčić (66), 4:2 Lekaj (69)

Žuti kartoni: Imamović (Crikvenica), Omerović, Radoslović, Barišić (Orijent 1919)

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Vukelić, Imamović, Butorac, Xheladini (46 Vrbos), Buršić, Kuna, Lekaj (82 irkelj), Smojver, Gašparović (46 Mijolović)

ORIJENT 1919: Jurišić, Radoslović, Andrić, Rošić (46 Kovačić), Omerović, Jurčić, Barišić, Benić, Mikulić, Klenovšek (58 Sertić), Baljak (65 Petrović)

Utakmica za sladokusce, nešto manje za trenere obiju momčadi u Crikvenici. Veliki broj prilika i s jedne i s druge strane, dosta često zahvaljujući pogreškama obrana.

Već u 7. minuti Radoslović ruši Buršića u kaznenom prostoru. Sigurni izvođač najstrože kazne je Kuna koji donosi vodstvo Crikvenici 1:0. Orijent igra dobro, napada, ali ne dolazi do gola, štoviše domaći koriste priliku za kontranapade.

Imamović u 13. minuti ide sam prema golu gostujućeg vratara Jurišića, koji uspješno brani njegov udarac. U 28. minuti Buršić koristi pogrešku gostujuće obrane i asistira Lekaju za 2:0.

Nakon toga nekoliko izglednih prilika Orijenta, ali lopta ne ulazi u mrežu.

U nastavku susreta gosti već nakon samo pet minuta smanjuju rezultat. Vukelić igra rukom u svom kaznenom prostoru, a sigurni izvođač najstože kazne je Jurčić.

Nakon sat vremena utakmice domaćin povećava prednost. Lekaj asistira Butorcu i rezultat je 3:1. Šest minuta nakon gola Crikvenice, pojavljuju se gosti. Sertić dolazi u mat situaciju sa Srokom, spušta loptu za Jurčića i rezultat je 3:2.

Ipak domaći dolaze i do četvrtog gola zahvaljujući ponovno Lekaju koji postavlja i končani rezultat 4:2. U završnici susreta velike prilike su imali još Imamović i Sertić.

Izuzetno ugodno ozračje na Gradskom stadionu dopunila je činjenica da je prihod od ulaznica (najveći u ovogodišnjem prvenstvu) išao u korist popravka vodotornja u Vukovaru. (S. Lončarić)