MEĐUŽUPANIJSKA NL

Sertić donio trobod Orijentu, Lokomotiva stala

Subota, 28. studenog 2015. 13:46 Napisao/la  SC

Rezultati 15. kola: Orijent 1919 - Crikvenica 2:1, Vinodol - Lokomotiva 2:1, Jadran - Rovinj 1:1, Buje - Lošinj 1:3

Međužupanijska liga NS Rijeka - 15. kolo

ORIJENT 1919 - CRIKVENICA 2:1

Stadion Krimeja. Gledatelja 400

Sudac: Željko Bunčić (Poreč)

Strijelci: 0:1 Zubčić (38) 1:1 Gundić (42) 2:1 Sertić (83)

Žuti kartoni: Smojver, Kuna (Crikvenica)

ORIJENT 1919: Mustapić 6 - Radoslović 6.5, Andrić 6 (81 Mikulić -), Baljak 5.5, Gundić 7 - Benić 6.5, Basara 6.5 - Barišić 6, Babić 6.5 (62 Sertić 6.5), Kuduzović 6 - Grbac 5.5 (84 Kovačić -)

CRIKVENICA: Srok 5.5 - Mijolović 5.5, Smojver 5, Murica 5.5, Firkelj 5.5 - Imamović 6.5, Butorac 6, Kuna 5.5, Lekaj 5 (62 Vrbos 5.5) - Zubčić 6 (90 Fazlji -), Njegovan 5

Nogometaši Orijenta 1919 stigli su do pete ovosezonske pobjede u posljednjem kolu Međužupanijske lige kada se radi o ovojesenskoj polusezoni. Utakmicu je u 83. minuti odlučio prekaljeni rutiner Ivan Sertić pogotkom za preokret rezultata pred četiristotinjak domaćih navijača koje je i vrlo jaka sušačka bura ove subote poštedjela smrzavanja. Može biti zadovoljan trener domaćih Edo Flego nakon utakmice u kojoj je njegova momčad pokazala adekvatnu dozu angažmana i karaktera kako bi se pobijedili neugodni Kirci.

Po nepisanom sportskom pravilu, gosti su na Krimeji ostali kažnjeni. Naime, u 71. minuti Bernard Imamović sjurio se s lijeve strane u domaći kazneni prostor, progurao loptu pored vratara Mustapića, ali je s crte stigao izbaciti Toni Radoslović. Kada ne zabiješ gol - primiš ga, a to su gosti osjetili samo dvanaest minuta kasnije kada se Sertić na upošljavanje Kuduzovića našao sam pred Srokom i poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

Inače, prvo poluvrijeme nije obilovalo pravim prigodama za pogodak sve do 38. minute. Valja jedino zapamtiti dobar udarac glavom Barišića nakon ubačaja Gundića i povratne lopte Kuduzovića u kazneni prostor. Orijent je imao loptu u posjedu kroz veći dio prvog dijela, nedostajao je samo zadnji pas kada bi se konkretnije ugorzila gostujuća vrata. Zanimljivo, trener Flego odlučio je na klupi ostaviti prokušani napadački dvojac Sertić - Mikulić pa je najistureniji bio Sanjin Grbac koji pamti i mnogo bolje utakmice od one kakvu je danas odigrao.

Gosti su poveli nakon nepažnje domaće obrane koja istini za volju nije ulijevala povjerenje, za razliku od drugog dijela, posebice zadnjih pola sata kada je igra Orijenta otišla pravocrtno za nekoliko razina gore. U šesnaest metara najspretniji je bio Zubčić, lopta je prevarila Mustapića za 0:1. Samo pet minuta kasnije na semaforu je ponovo bilo izjednačeno kada je sjajan ubačaj Basare s lijeve strane u pogodak na drugoj stativi pretvorio Gundić.

Za oproštaj od prvog dijela sezone Red Fuckersi su u 75. minuti priredili bakljadu nakon koje je i rezultat bio promjenjen. Mogao je doduše, u 90. minuti Orijent zabiti i treći pogodak da pomoćnik glavnog suca Željka Bunčića nije podignuo zastavicu kod u najmanju ruku dvojbene odluke o zaleđu Sertića. (Patrik Mršnik)

VINODOL - LOKOMOTIVA 2:1

Igralište Bahalin. Gledatelja 200

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 Rubčić (37) 2:0 Buljat (80) 2:1 Kuši (82)

Žuti kartoni: A. Petrinović, Radetić (Vinodol)

VINODOL: Torbarina, Radetić, Lenac, Košuljandić, A. Petrinović, Filipović (78 Perušić), Šmit (61 Buljat), T. Petrinović (90 Tonković), Rubčić, Tomić, Mataija

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Đurić, Fumić (61 Čubelić), Šestan, Bašić, Pašuld, Smolčić (61 Popović), Sablić (76 Kuši), Nemetz, Šolaja

S novom, devetom jesenskom pobjedom oprostili su se nogometaši Vinodola od svoje najuspješnije jesenske polusezone u novijoj povijesti kluba. Bez rasprodaje bodova na Bahalinu, sa solidnim rezultatima na gostovanjima, ocjena učinka momčadi Vitomira Butorca zaslužuje odličnu ocjenu. Bez utakmice Naprijeda i Grobničana, lijepi je pogled na konkurenciju sa visokog trećeg mjesta, nakon poslejdnjeg kola.

Jednostavna i kratka formula uspjeha - Torbarina na golu i deset igrača iz Novog Vinodolskog. Pogled na godišta još više podcrtava taj uspjeh - četiri startera, sada već iskusnika sa zaštićenim godištem (Radetić, Košuljandić, Filipović, Petrinović). Na klupi za pričuve dva igrača 1998. godište, dvojica čak i godinu dana mlađi. Strijelac pobjedničkog pogotka 16-godišnji Antonio Buljat! Šmit, Tomić, Lenac, Mataija daju potrebno iskustvo poletnoj mladosti.

Utakmicu otvara Lokomotiva - poduzetnije. U 7. i 16. minuti Smolčić i Sablić u izglednim su prilikama za Lokomotivu, ali je oba puta Torbarina odlično postavljen i otklanja opasnost. Zadnja sigurna linija obrane Lokomotive, Nemetz, Smolčić, Fumić djeluju sigurno i domaći pokušaji napada se zaustavljaju na četrdesetak metara od nezaposlenog Stipanova. Tek nakon pola sata iz akcije Petrinović - Rubčić „izbačen“ je Šmit, ali je isto tako hitro krenuo i Stipanov i djelić sekunde prije uspio spretno poklopiti loptu.

Domaći se prvi raduju nakon akcije u kojoj je sudjelovalo više domaćih igrača. Pred golom Lokomotive, obrana se je povukla potpuno pred vratara Stipanova. Toni Petrinović se u gužvi najbolje snalazi i idealno poslužuje Rubčića, koji nemilosrdno trese mrežu svojim šestim jesenskim pogotkom za Vinodol - 1:0.

Utakmica je bila izuzetno korektna, pa se je zviždaljka odličnog suca Kukuljana za označavanje prekršaja oglasila tijekom cijele utakmice samo 9 puta. Ukupno samo 19 puta – priznavanje pogodaka, početak dva poluvremena i kraj, te tri zaleđa...

Nakon što su počele prve trenerske izmjene, došlo je do nove promjene rezultata. Petrinović pronalazi slobodnog Buljata, koji smjesta puca sjajno i jako sa 15 metara iznad Stipanova za - 2:0. Pogodak za spontani aplauz i gostujućih navijača! Marinku Buljatu ocu mladog strijelca i svojevremeno sjajnog centarfora Vinodola i Crikvenice oteo se je komentar – „Ni ja ovako ne bi pucao od prve, ja bi probao driblati ! Ipak svaka čast...“

Još jedan novounišli igrač upisuje se u strijelce. Na ubačenu loptu precijenio se je domaći vratar, a Kuši je nakon samo šest minuta provedenog na dosta teškom terenu Bahalina, postigao svoje šesti prvenstveni pogodak - 2:1. Vremena za izmjenu rezultata više nije bilo. (Stjepan Lončarić)

NEHAJ - NAPRIJED 0:1

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja 150

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Strijelac: 0:1 Tonković (58)

Žuti kartoni: L. Vukelić, I. Vukelić (Nehaj), Jasprica, Tonković, Ivanda (Naprijed)

Crveni karton: Jasprica (50 - drugi žuti)

NEHAJ: Baričević, P. Prpić (70 Prizmić), Massarini, L. Vukelić, Bilen, J. Prpić, Peričić, Lopac, Pečanić, Babić, I. Vukelić

NAPRIJED: Ciani, Merle, Ende, Kružić, Tonković, Ivanda, Savić (77 Škulić), Čop, E. Petrović (33 Dorčić), Jasprica, Pravdica (46 A. Petrović)

Mnogo više su uskoci očekivali od utakmice s Naprijedom, ali se to u igri nije primjećivalo. Pećanić je u 18. minuti pucao sa 16 metara, ali pokraj gola. Pod dojmom teža povrede E. Petrovića, koji je vrlo nezgodno stao, te je morao napustiti teren, dodatno su se ublažile napadačke akcije obje momčadi. Igra se do odmora bez prilika, uglavnom između dva kaznena prostora.

Već u 52. minuti isključen je Jasprica zbog učestalih prigovora, te su domaći igrači skoro cijelo poluvrijeme imali priliku da sa igračem više dođu do potrebnih bodova. Na opće iznenađenje gosti su i poveli sa pogotkom dovoljno vrijednim tri boda.

Slobodni udarac izveo je Anel Petrović, a lopta se je na putu prema domaćem golu odbila od poda i iznenadila Baričevića. Na odbijenu loptu najbolje je reagirao Tonković, kome nije bilo teško postići vodstvo - 0:1.

U igri Nehaja i dalje nema promjena, a gosti u 80. minuti imaju novu priliku za uvećanje vodstva. Ende, najbolji gostujući igrač pronalazi Petrovića, koji pogađa okvir gola. (T. Lončarić)

GROBNIČAN - FUNTANA 1:1

Stadion Mavrinci. Gledatelja 150

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo)

Strijelci: 0:1 Ljubas (4) 1:1 Jukić (77-11m)

Žuti kartoni: Kurilić, Miculinić (Grobničan), Ljubas, Jugovac, Pinčan (Funtana)

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Miculinić, Žeželj (60 Juničić), Poropat, Škarica (81 Žarković), Conjar, Miškulin, Lončar (57 Jovanović), Kurilić, Pilčić

FUNTANA: Lisjak, Radenović (81 Šegon), Buršić, Pinčan, B. Gjurchinoski, Sardelin (87 Vranaričić), Vuković, A. Gjurchinoski (90 Popović), Jugovac, Ljubas, Fedotov

Nogometaši Grobničana su bez trenera Dušana Gruevskog koji je bio odsutan zbog obiteljskih razloga odigrali utakmicu posljednjeg ovogodišnjeg kola Međužupanijske lige protiv Funtane. Na Mavrincima je završilo 1:1.

Funtanjani su poveli u drugoj minuti. Kao i većinu puta, sve je napravio Marinko Fedotov, pobjegao po strani i dao povratnu loptu za Edia Ljubasa koji sigurno poentira za 0:1. U 77. minuti Radovan sudi jedanaesterac za domaće kojeg je sigurno realizirao Stipe Jukić za konačnih 1:1.

RUDAR - OTOČAC 3:0

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 1:0 Škopac (20) 2:0 Juričić (70) 3:0 Alić (89)

Žuti kartoni: Jajčević (Rudar), Banić, A. Kostelac, Vukić (Otočac)

Crveni kartoni: Hoxha (32 - grub prekršaj), Rudelić (32 - udaranje suparnika)

RUDAR: Vozila, Načinović, Jajčević, Mehić, Čudić (61 Alić), Juričić (87 Černjul), Licul, Hoxha, Škopac, Stepčić (75 Maksenčuk), Matulja

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac, Banić, Rudelić, Tomac, Čurčić (73 I. Krznarić), Vukić, M. Krznarić, Sladović (46 Bunjevčević), A. Kostelac (53 Smolčić), Marincel

Od samog početka Labinjani su pokazali da su bolja momčad od svojih gostiju te su prvu prigodu imali u 11. minuti kada Juričić izbija sam na gostujućeg vratara koji mu udarac brani. Ipak, spasa gostima nije bilo u 20. minuti kada Hoxha centrira s desne strane, a Carlo Škopac loptu glavom sprovodi u mrežu za 1:0.

U 32. minuti Hoxha pravi prekršaj na Rudeliću, realno za žuti karton, ali tada gostujući igrač nasrće na njega pa Vasiljević da ugasi vatru šalje obojicu pod tuš.

U 41. minuti veliku prigodu Juričiću brani Božičević, a u 47. Načinović iz slobodnog udarca pogađa gredu. Prigodu za poravnanje gostiju ima je Bunjevčević, ali je centaršut Tomca poslao nebu pod oblake.

U 70. minuti Mehić upošljava kapetana Igora Juričića koji ulazi u šesnaesterac s lijeve strane i pogađa suprotni kut za 2:0, a u posljednjim minutama Mehić upisuje drugu asistenciju, ovu za Alića i konačnih 3:0.

JADRAN - ROVINJ 1:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja 150

Sudac: Petar Pejkunović (Potpičan)

Strijelci: 0:1 Pamić (28) 1:1 Šendula (70)

Žuti kartoni: Tomić, Dujanić (Jadran), Perković, Belli, O. Abuselyana, Funčić, Matošević (Rovinj)

Crveni karton: Banić (90+4 - udaranje suparnika)

JADRAN: Petrušić, Belušić (68 Užila), Banić, Ilić, Tomić, Kepčija (65 Banko), Ereiz, Šendula, Sumić, Šoškić (59 Videkić), Dujanić

ROVINJ: Peruško, Androšić, Budicin, Maružin (81 Kazalac), Perković (34 Marinović), Belli (75 Matošević), Tanković, Pamić, O. Abuselyana, N. Abuselyana, Funčić

Derbi klubova sa zapadne obale Istre u Međužupanijskoj ligi okončan je podjelom bodova. Rovinježi su mudro prepustili igru Porečanima, a onda ih 'uboli'. Do kraja je Jadran ipak uspio poravnati.

U prvih pola sata imali su domaći tri prigode. Dvaput Šoškić, jednom mu je obranio Peruško, a drugi put je šutirao pored gola na ubačaj Banića da bi dobru prigodu promašio i Kepčija, na dodavanje Dujanića.

A onda, šok za domaće. Slobodan udarac je dosudio Pejkunović za Rovinj u 28. minuti, lopti je pristupio Adrian Pamić, a ona je na putu do gola dotaknula nekoga u živom zidu i promijenila pravac pa okončala u mreži – 0:1.

Poravnanje se dogodilo tek u 70. minuti. Dujanić je izveo korner, a nakon nekoliko odbijanaca po šesnaestercu lopta stiže do Daria Šendule koji je zakucava u mrežu za 1:1. Jadran je mogao i do pobjede, ali je Peruško obranio udarac Tomića u posljednjoj minuti.

BUJE - LOŠINJ 1:3

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Babić (17) 0:2 Babić (30-11m) 0:3 Inić (76) 1:3 Risonjić (81)

Žuti kartoni: Jugovac (Buje), Brdar (Lošinj)

BUJE: Callegaris, Fabijančić, Jugovac, Uzelac, Uran (78 Marijanović), Franković, Čović (68 Risonjić), Čavarović (46 Gere), Bojić, Premužić, Bašić

LOŠINJ: Radman, Malinić, Valenčić, Viskić, Jergović, Brdar (81 Mrvac), Babić, Inić, Gršković (15 Cianci), Francetić (46 Kauzlarić), Mance

Bez previše filozofije, danas je u Bujama slavila kvalitetnija momčad. Lošinjani su na krilima raspoloženih ofenzivaca Babića i Brdara stigli do uvjerljive pobjede.

A kod uvodnog pogotka pomogao im je i Callegaris čije je ispucavanje okončalo u nogama Brdara koji je uposlio Babića koji pogađa za 0:1. U 30. minuti lopta u 16-ercu pogađa u ruku Čovića, a jedanaesterac sigurno realizira Babić.

Najbolji igrač utakmice i prvi strijelac lige, Boško Babić, uposlio je Igora Inića za 0:3, a počasni pogodak Buježa bio je najljepši na utakmici. Daniel Risonjić je s dvadesetak metara loptu poslao u rašlje za 1:3.

MLADOST - HALUBJAN 1:1

Igralište Oliva. Gledatelja 50

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 1:0 Livović (43) 1:1 Majetić (63)

Žuti kartoni: Vijatović, Ilić (Mladost), Kovčalija (Halubjan)

MLADOST: Perković, Deak, Racan, Vijatović (73 Đerđaj), Peršić (59 Nišević), Ilić, Halilović, Bogdan, Vlačić, Stojanović, Livović

HALUBJAN: Geler, Brnčić, Šipura, Miletić, Kovčalija, Samardžija, Majetić, Miočić, Šanjug, Štanfel (76 Radan), Štimac (90 Stojković)

Osim po bodu kojeg su osvojili danas na Olivi Mladost i Halubjan, neće se po mnogo čemu pamtiti današnji susret. Svakome je pripalo po 45 minuta što se tiče dominacije.

Fažanci su poveli u 43. minuti kada na lijevoj strani kombiniraju Ilić i Vijatović, a onda pred Gelera izbacuju Ivana Livovića koji smireno pogađa sa 12 metara za 1:0.

Halubjan je prije poravnanja imao prigodu preko Štanfela, ali je njegov poluvolej otišao preko gola. U 63. minuti ubačaj sa strane u šesnaesterac Fažanaca, a tamo je Majetić postavio nogu za konačnih 1:1.