MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA

Jadran pobijedio Lošinj za jesensku titulu

Subota, 14. studenog 2015. 14:08 Napisao/la  SC

Rezultati 13. kola: Jadran - Lošinj 2:1, Vinodol - Crikvenica 1:0, Rudar - Lokomotiva 1:2

Međužupanijska liga NS Rijeka - 13. kolo, rezultati

JADRAN - LOŠINJ 2:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja 400

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 1:0 Šoškić (7) 2:0 Ereiz (61) 2:1 Brdar (68)

Žuti kartoni: Belušić, Pelizzar, Ilić (Jadran), Mance, Brdar (Lošinj)

JADRAN: Petrušić, Belušić (66 Banić), Pelizzar, Ilić, Kepčija (80 Šendula), Ereiz, Sumić, Videkić (86 Užila), Šoškić, Tikas, Dujanić

LOŠINJ: Radman, Malinić, Valenčić (84 Udović), Inić, Jergović, Cianci, Mance, Brdar, Babić, Gršković, Francetić (62 Kauzlarić)

Jadran je jesenski prvak! U derbiju kola i Jadran je pobijedio Lošinj iako je najboljeg igrača imao u vrataru Ivanu Petrušiću, koji najzaslužniji da gostujući napadač Brdar nije „doppietom“ ili „hattrickom“ zakomplicirao situaciju na vrhu. Ovako, Jadran dva kola prije kraja, slavi jesenski naslov.

Prvi dio treba podijeliti na dva dijela. Prvih 20 minuta Porečani su bili znatno bolja momčad, a onda su stali. Poveli su u šestoj minuti kada je Kepčija izbjegao zaleđe te poslužio Enisa Šoškića koji pogađa za 1:0.

Prije toga, u 3. minuti prijeti Brdar, a u 17. Babić, ali je Petrušić na mjestu. U 24. Tikasov udarac glavom odlazi pored gola. Lošinj je s vremenom uspostavio ravnotežu, a u posljednjih deset minuta prvog dijela i dominaciju, ali su mreže do predaha mirovale.

Nastavak je počeo velikim promašajem Ereiza, a u 50. minuti Brdar s visine šesnaesterca pogađa vratnicu. Deset minuta kasnije odluka o pobjedniku kada je Denis Tikas jedan centaršut poslao u mrežu glavom iz blizine – 2:0.

Brdar smanjuje na 2:1 u 67. minuti, a u 75. prijeti iz „slobodnjaka“, ali Petrušić taj pokušaj brani.

Do kraja susreta Petrušić još brani udarce Brdara u 84. i Ciancia dvije minute kasnije.

VINODOL - CRIKVENICA 1:0

Igralište Bahalin. Gledatelja 200

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Tomić (88)

Žuti kartoni: Šmit, Tomić, T. Petrinović, Torbarina (Vinodol), Njegovan, Mazzarolli, Firkelj, Kuna, Vrbos (Crikvenica)

VINODOL: Torbarina, Radetić, Lenac, Košuljandić, A. Petrinović, Filipović (88 Smolčić), Šmit (65 Perušić), T. Petrinović (90 Lagumdžija), Rubčić, Tomić, Mataija

CRIKVENICA: Srok, Mijolović, Mazzarolli, Firkelj, Murica, Vrbos, Imamović, Butorac, Njegovan, Kuna, Zubčić (73 Lekaj)

Odlično popunjene tribine na Bahalinu očekivale su sigurno više od susjedskog derbija, koji uvijek i u svakoj prilici izaziva maštu navijača tjednima unaprijed. Stigli su ljudi iz Senja, jer su uskoci igrali svoju utakmicu dan ranije, igrači Turbine, brojni prijatelji nogometa iz Crikvenice, Gradonačenlik Novog Vinodolskog Oleg Butković. Više od 300 gledatelja..,

Erupcija oduševljenja uslijedila je u samom smiraju utakmice. Slobodan udarac za Vinodol u 89. minuti. Nakon usaglašavanja Tomića i Rubčića, prekršaj izvodi Deni Rubčić. Bolje za domaće, jer je Tomić ušao pred gol.

Vrlo precizno upućena lopta iz slobodnog udarca pogađa vratnicu umjesto mrežu, ali se odbija paralelno sa gol-linijom na suprotnu vratnicu. Još jedan kontakt u gužvi a loptu prihvaća Tomić i ubacuje u mrežu - 1:0.

Igralo se potom još pet minuta sudačke nadoknade, u kojima se nije dogodilo upravo ništa.

Šteta da pedantni kroničar ove utakmice nije mjerio vrijeme aktivne igre. Teško da se je igralo više od dvadesetak minuta u svakom poluvremenu. Previše zvižduka opravdanih i neopravdanih, onih koji su izazivali gnjev i ljutnju, srđbu koja se je manifestirala zvižducima izraženim u vrlo visokim decibelima. Ljubitelj nogometa iz Novog Vinodolskog, uvaženi otorinolaringolog dr. Radan Starčević je ustvrdio da su ponekad bili i opasni za sluh.

Tijekom utakmice dosuđeno je čak 13 zaleđa. Osam puta našli su se domaći igrači u nedozvoljenom položaju (Šmit sam sedam puta), a Kirci su uletjeli u zaleđe pet puta. Neka su vidjeli samo Radić i Pavlešić... Pokazano je i devet žutih kartona. Koliko bi ih samo bilo da je utakmica bila gruba, sa izraženim prekršajima...

U drugom poluvremenu solo partiture suca Skendera (sudio umjesto delegiranog prvoligaškog suca Frkovića) čule su se 23 puta. Kartona je bilo i više nego u obilju. Gosti posebno zamjeravaju glavnom sucu nedosuđeni kazneni udarac za Crikvenicu u 60. minuti utakmice.

Početni sastavi i nisu bili posebno iznenađenje. Crikvenica sa kadrom koji je ostao nakon drastičnih kazni nakon utakmice u Labinu, i sa tri igrača na klupi za pričuve. Domačin bez Brusića i Salvatore, sa kojima se je klub razišao (!?).

Na igri Crikvenice neigranje poprilično igrača nije se posebno vidjelo. Igrači su se vrlo disciplinirano postavili u sredini terena, sa mogoćnošću brze transforamcije u fazu napada. Čak dva puta tresla se je vratnica gola nezaposlenog Torbarine. Kuna je pogodio okvir u 27. minuti, a četiri minute kasnije i Mijolović nakon udarca glavom. Dvije minute kasnije i vrlo izglednoj prilici našao se je Zubčić, ali je išao na asistenciju, pa je od prilike ostao samo korner. Vrlo ozbiljno su prijetili gosti i prolazili kroz obranu Vinodola.

Najbučniji domaći navijač Beli Butorac u jednom je trenutku uzviknuo

- Ovo je šetalište!

U nastavku novi poletniji Vinodol. Trener Vito Butorac digao je zadnju liniju svoje momčadi prema centru i nestala je prevaga Crikvenice.

Prvo je u prilici Mataija (53), u 70. slobodni je udarac Tomića. U istoj minuti najljepši je potez utakmice u izvedbi Tonija Petrinovića, na dodavanje Rubčića i odličnog Sroka na golu. Dobar udarac i sjajna parada...

Gledaoci su ostali prikraćeni nadigravanja, akcija, više uzbuđenja. Kao da je netko ukrao Božić..

U zadnje vrijeme u modi su video-uradci. Ne bi bilo loše pogledati i ovaj... (S. Lončarić)

RUDAR - LOKOMOTIVA 1:2

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Načinović (4) 1:1 Nemetz (42) 1:2 Kuši (77)

Žuti kartoni: Škopac (Rudar), Fumić, Šestan, Smolić-Ročak, Stipanov (Lokomotiva)

RUDAR: Vozila, Načinović, Jajčević, Mehić, Čudić, Knapić, Lazarić, Hoxha, Alić (46 Černjul), Škopac, Matulja

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Fumić (60 Smolić-Ročak), Šolaja, Nemetz, Šestan, Bašić (78 Popović), Lacković (67 Kuši), Smolčić, Sablić

Lokomotiva je zasluženo slavila u Labinu pod vodstvom novog trenera Tea Ivića.

Susret je započeo pogotkom. Udarac iz kuta izvodi Mehić nakon čega je Antonio Načinović „zakucao“ u mrežu Stipanova za 1:0.

Nakon toga Lokomotiva postaje bolja momčad, a najveću prigodu ima Marin Lacković čiji „zicer“ odlazi pored gola.

Opasan je bio Brkljača iz slučajnog centaršuta, ali je Vozila otklonio opasnost, kao i kod udarca Fumića sa 16 metara.

Poravnanje se dogodilo u 41. minuti kada nakon ubačaja iz kuta Nemetz ostao sam na drugoj vratnici i pogodio za 1:1.

U drugom dijelu nije bilo izrazitih prigoda ni s jedne ni s druge strane, osim „eurogola“ Sanela Kušia koji je "opalio" sa 25 metara i loptu poslao u rašlje za konačnih 1:2.

OTOČAC - HALUBJAN 0:0

Gradsko igralište. Gledatelja 50

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Žuti kartoni: Tomac, Banić, Vukić (Otočac), Šrimac (Halubjan)

OTOČAC: Božičević, Banić, Rudelić, Tomac, Vukić, Krznarić, Sladović, Kostelac, Burić, Bunjevčević (46 Benčić), Lulić (67 Marincel)

HALUBJAN: Geler, Stojković, Šipura, Miletić, Samardžija, Kovčalija, Štimac (83 Stojak), Majetić, Miočić (90 Radan), Šanjug, Štanfel (87 Vukelić)

Nogometaši Otočca i Halubjana odigrali su utakmicu bez pogodaka čime su zadovoljniji bili gosti.

- Mislim da jesu, moram priznati da smo mi računali na bodove iz te utakmice. Rezultat je realan, doslovno se ništa nije događalo. Bilo je nekoliko obećavajućih situacija na objema atranama, ali ništa konkretno. Utakmica je protekla bez izrazite prilike! Nismo bili pravi, u nas se jako osjeti nedostatak nekolicine standardnih igrača, kaže trener Otočca Tomislav Lopac.

MLADOST - ROVINJ 3:1

Igralište Oliva. Gledatelja 50

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Stojanović (6) 2:0 Halilović (22) 3:0 Vijatović (54) 3:1 Marinović (70)

Žuti kartoni: Stojanović, Đerđaj, Valčić (Mladost), Mataja, Budicin (Rovinj)

MLADOST: Perković, Nišević, Racan, Vijatović, Peršić (84 Zanetić), Ilić (90 Pereša), Halilović (70 Đerđaj), Bogdan, Valčić, Stojanović, Livović

ROVINJ: Denić, Mataja (41 Marinović), Androšić, Budicin, Maružin, Matošević (46 Vujičić), Kazalac, Tanković, Pamić (74 Stojanov), Abuselyana, Hasanbegović

Istarski derbi na Olivi pripao je Fažancima, domaćin je bio bolji tijekom cijelog susreta.

U sedmoj minuti poveli su Fažanci; Ilić je uposlio Halilovića, a ovaj povratnom loptom pronašao Deana Stojanovića kojem nije bilo teško pogoditi za 1:0.

Nakon toga prigode za domaće promašuju Racan i dvaput Almir Halilović, koji je u 22. minuti na asistenciju Niševića povisio na 2:0.

U 54. minuti Robert Vijatović glavom nakon odličnog centaršuta Livovića pogađa za 3:0.

Do kraja susreta još je Halilović pogodio gredu, počasni gol gostiju djelo brzonogog Filipa Marinovića.

BUJE - FUNTANA 1:0

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelac: 1:0 Uran (48)

Žuti kartoni: Fabijančić, Jerkan (Buje), Jugovac, B. Gjurchinoski, Radenović, Vuković, Fedotov (Funtana)

Crveni karton: Jerkan (90+3 - drugi žuti)

BUJE: Callegaris, Fabijančić, Jugovac, Uzelac, Uran (85 Marijanović), Franković, Čović, Bojić, Premužić, Bašić, Risonjić (55 Jerkan)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, B. Gjurchinoski, Vuković, Popović (81 Šegon), Ljubas, Fedotov, A. Gjurchinoski (68 Sardelin), Jugovac (55 Lajtman)

Nogometaši Buja u 13. kolu ostvarili su prvu pobjedu u sezoni.

U 48. minuti Lisjak odbija loptu koja stiže do Alen Urana, koji pogađa za veliko slavlje bujskih navijača - 1:0.

U 57. minuti Premužić izlazi sam na Lisjaka, ali golman Funtane još jednom pokazuje da bez njega ne bi bili u gornjem domu ljestvice.

Posljednju prigodu na utakmici imao je Bojić, u 78. minuti, ali je i njegov udarac gostujući vratar odbio u korner.