4. HNL: Lokomotiva nadigrala Nehaj, Kristijan Dragović dvostruki strijelac

Subota, 19. ožujka 2016. 18:22 Napisao/la  Sanjin Lončarić

Utakmica 19. kola: Lokomotiva - Nehaj 3:0. Dragović je pogodio u 53. i 68. minuti, a točka na i bio je pogodak Smolčića u 86. minuti

Međužupanijska liga NS Rijeka - 19. kolo

LOKOMOTIVA - NEHAJ 3:0

Igralište Robert Komen. Gledatelja: 150

Sudac: Davor Bogičević (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Dragović (53), 2:0 Dragović (68), 3:0 Smolčić (86)

Žuti kartoni: Stipanov, Nemetz, Bašić (Lokomotiva), P. Prpić, Vukelić, Špalj, Hajdini (Nehaj)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Smolić-Ročak, Gundić, Nemetz, Lacković (61 Bonicioli), Bašić, Smolčić, Pašuld (71 Čubelić), Dragović (86 Kuši)

NEHAJ: Baričević, P. Prpić, Massarini (80 Bilen), L. Vukelić, Špalj, J. Prpić, Pejanović (67 Žarković), Lopac, I. Vukelić, Hajdini, Peričić

U gotovo idiličnim uvjetima na Komenovom igralištu snage su odmjerili Nehaj i Lokomotiva.  Iako se očekivalo da će susjedi na ljestvici odigrati izjednačenu utakmicu, preveliki hendikep za goste bio je izostanak prvog topnika Pečanića, koji je još uvijek suspendiran, te je na kraju uvjerljivo slavila Lokomotiva s 3:0.

U početnom ispitivanju snaga vidjelo se poneki dalekometni pokušaj s obje strane, a pravu šansu stigla je već u 9. minuti kada Smolčić odlično tuče s vrha šesnaesterca, međutim kapetan gostiju Baričević odlično brani.

Da se Senjani nisu došli braniti pokazali su u 19. minuti, kada je loptu na sredini terena primio Lopac, odlično je proigrao Vukelića koji na kraju vrlo loše puca.

Nakon toga zaredale su šanse za domaće. Dragović se dva  puta našao u izglednim situacijama, ali u prvom poluvremenu nije ga išla realizacija. Prvo je u 20. minuti iz izgledne prilike glavom pucao pola metra od vrata gostiju, da bi nakon toga upropastio još bolju priliku.

Nakon ubačaja s lijeve strane našao se sam pred Baričevićem, solidno tukao glavom u donji desni kut, ali Baričević pokazuje odlične reflekse.

Najizglednija prilika u prvom poluvrmenu dogodila se u 32. minuti. Domaća desetka, Hrvoje Pašuld, odlično je primio loptu na sredini terena, još bolje dugom loptom pronašao Lackovića kojeg sapliće Špalj, a sudac Bogičević bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku.

Unatoč  protestu Senjana, sudac Bogičević svoju odluku nije promijenio. Loptu je namjestio Pašuld, ali je ovaj put greda pomogla gostima!

Do kraja poluvremena bila je još jedna sumnjiva odluka. Lijevi bočni gostiju Massarini probio se do šesnaesterca gostiju, pao u kontaktu s braničem domaćih, ali sudac je ovoga puta ostao nijem.

Mreže su u prvom poluvremenu mirovale, kao i kartoni u džepu suca Bogičevića, iako je utakmica bila nervozna s nekoliko grubljih startova s obje strane.

Nastavak su bolje otvorili gosti. Već u 48. minuti odlično puca Vukelić, ali je lopta ipak otišla nekoliko metara preko gola domaćih. Nakon toga opet prijeti Vukelić, lijepo je lažnjakom izbacio obranu domaćih, no umjesto na udarac odlučio se za lažnjak previše.

A onda je u 53. minuti napokon  pogodio Dragović, a asistent Pašuld iskupio se za promašeni jedanesterac. Dvojica ofenzivaca domaćih odlično su odigrali dupli pas i Lokomotiva je povela.

U 60. minuti opet su zaprijetili Senjani. Domaći su pogriješili na sredini terena, lopta je na kraju došla do Vukelića koji iz okreta puca ravno u vratara Stipanova.

Na 2:0 povisio je opet Dragović u 68. minuti. S desne je strane jednu prizemnu loptu u šesnaesterac gostiju poslao Brkljača, Dragović se dobro snalazi u šesnaestercu i pogađa u donji lijevi kut gostujućeg vratara.

Nakon toga gosti su se predali, pokušavao je tek individualnim akcijama nešto promijeniti Hajdini, ali promjene rezultata nije bilo sve do 83. minute, kada je 70-ak gledatelja vidjelo potez utakmice.

Čubelić je odlično prošao kroz sredinu, izrolao obranu gostiju i odlično loptu servirao za usamljenog Smolčića kojem nije bilo teško matirati nemoćnog Baričevića.

U tom trenutku gosti su se predali, tek je nešto individualnim akcijama pokušavao Hajdini, ali neuspješno pokraj vrlo sigurne obrane domaćina.