Kup: Sreten Ćuk debitirao na klupi Lokomotive visokom pobjedom u Senju

Srijeda, 23. rujna 2015. 18:52 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 1/16 finala Kupa: Nehaj - Lokomotiva 0:8

Utakmica 1/16 finala Kupa

NEHAJ - LOKOMOTIVA 0:8

Igralište Nehaja. Gledatelja: 320.

Sudac: Dario Kolušić (Šibenik)

Strijelci: 0:1 Husejinović (3), 0:2 Leko (19 - 11m), 0:3 Marić (30), 0:4 Žunić (45-ag), 0:5 Marić (57), 0:6 Kolar (81), 0:7 Andrijašević (85), 0:8 Kolar (90).

NEHAJ: Baričević, L. Vukelić, P. Prpić, Vrban (od 65. Babić), Žunić, J. Prpić, Peričić, Lopac (od 76. Prizmić), Pećanić (od 49. Ajdini), Hajdini, I. Vukelić.

LOKOMOTIVA: Zelenika, Mrčela, Husejinović (od 20. Andrijašević), Marić, Bručić, Fiolić, Perić (od 52. Prenga), Doležal (od 36. Kolar), Leko, Pamić, Capan.

Lokomotiva je u Senju ostvarila visoku pobjedu sa ravnomjernom realizacijom u svakom poluvremenu protiv uplašenog, malodušnog i igrački inferiornog Nehaja.

Početni udarac na utakmici izveo je Ante Hameršmit – Mikina, koji i grao u nizu klubova bivše države (Proleter, Spartak, Nehaj, Hajduk), ali i Francuske. Velikih 18 godina profesionalnog nogometa. Na tribinama 320 gledatelja, ali s obzirom na važnost utakmice nekada je Uskoke gledalo i par tisuća gledatelja. Nedostajala je ona jedna nula kod brojača...

Gosti su prvi puta u Senju zaigrali sa novim strategom Sretenom Ćukom.

Počelo je velikom pogreškom Žunića u zoni u kojoj se takva greška skupo naplaćuje. Naplatničar Husejinović imao je čak vremena i da bira stranu u koju će uputiti loptu - 0:1.

Prekršaj u kaznenom prostoru Nehaja, bila je nova prilika za uvećanje vodstva. Izvođač Jerko Leko, snažno u desni kut Baričevića, koji je dotaknuo loptu, ali je nedostajalo snage da je izbije u korner - 0:2.

Usamljeni domaći napadač Ibraim Hajdini krenuo je lijevom boku, pucao dobro i snažno, ali je Zelenika dobro postavljen. Pokazat će se kasnije da je to bio i jedini udarac Nehaja u okvir gola na cijeloj utakmici.

Kod trećeg gola, a još kasnije u tri navrata, asistent je bio Zvonko Pamić, najbolji igrač na terenu uz iskusnog Leku. Marić je primio loptu i na semaforu je već - 0:3.

U međuvremenu gosti su prisiljeni na dvije izmjene zbog obnovljene ozljede Husejinovića, a ubrzo i Doležala. U posljednjoj minuti prvoga dijela Andrijašević puca sa desne strane kaznenog prostora prema golu, ali lopta pogađa Žunića, mijenja smjer i ulazi u gol - 0:4.

Prividno se je činilo da je tempo u nastavku pao, ali realizacija nije izostala. U 57. Pamić lucidno proigrava Marića za – 0:5.

Slijedi nešto više od 20 minuta realizacijske apstinencije, ali u posljednjih deset minuta slijede nova tri pogodka u domaćoj mreži.

Treba istaknuti da je Igor Baričević bio ponajbolji domaći igrač, koji je spriječio poraz izražen sa dvoznamenkastim brojem bolova.

Dva pogotka Kolara i jedan Andrijaševića vrlo su jednstavni uradci po istom scenariju. Igrač asistent navlači na sebe protivničku obranu, zavlači na rub kaznenog prostora, a strijelci utrčavaju i na praznom prostoru pronalaze put do mreže.

Bolan trenutak istine u visokom porazu je da se u 57. minuti ozlijedio Pećanić uoči županijskog derbija sa Otočecem. A Hajdini je u čistilištiu od kartona...

Rezultati utakmica 1/16 Kupa: Oštrc - Dinamo 1:7, Sloga  -  Hajduk 0:7, Bednja - Rijeka 0:10, Duga Resa 1929 - Osijek  1:3, Tehničar 1974 - Slaven Belupo 0:3, Nehaj - Lokomotiva 0:8, Croatia - Istra 1961 0:2,  Funtana - Zagreb 0:3, Jadran-Poreč - Zadar  0:3, Lekenik - Vinogradar 1:0, ZMAJ - Inter 2:3, Gorica - Šibenik 4:5 (11m), Opatija - Zelina 4:0, Pomorac - HAŠK ?