KUP HRVATSKE

Opatija eliminirala Zelinu u 1/16 finala

Srijeda, 23. rujna 2015. 17:32 Napisao/la  SC

Utakmica 1/16 finala Kupa: Opatija - Zelina 4:0.   Opatijska momčad nametnula se od prve minute

Utakmica 1/16 kupa

OPATIJA - ZELINA 4:0

Igralište Slatina. Gledatelja: 100

Sudac: Dario Bel (Osijek)

Žuti kartoni: Matovina, J. Rudan (Opatija),  Vojnović, Đurec, Peteljak (Zelina)

Strijelci: 1:0 Kolić (24), 2:0 T. Rudan (31), 3:0 Dunković (57), 4:0 Vlatković (86)

OPATIJA: Bradičić, Kolić, Brozović, Dadić, J. Rudan, Rukavina, Krešić, Dunković, Šuker (58 Vlatković), T. Rudan (72 Kovačević), Matovina (77 Jug)

ZELINA: Kralj, Vojnović, Primorac (61 Pajač), Mladiček, Kovačević, Stipić (46 Batarilo), Marošević, Peteljak, Hrupec (56 Ovčar), Đurec, Krezo

Opatija je u 1/16 finala Kupa nadmoćno eliminirala Zelinu s četiri pogotka. U istoj fazi natjecanja Opatija je prošle godine eliminirala (9:8) Zagreb nakon izvođenja jedanaesteraca, a onda u osmini finala  ispala (2:4) od Dinama u produžecima.

Nogometaši Opatije osvjedočeni su majstori kup-natjecanja! Osim što u momčadi doslovno imaju nekoliko iskusnih majstora s prvoligaškim pedigreom poput Dunkovića, koji je lucidno davao ton igri svojoj momčadi, u kup-natjecanjima ne moraju igrati igrači zaštićenog godišta.

Budući da trener Opatije Zoran Bogolin ne mora nikoga štititi, u Kupu igraju najbolji. Kada je tako, Opatija igra nogomet osjetno iznad razine momčadi poput četvrtoligaša Zeline.

Opatijska momčad autoritativno se nametnula od prve minute i kroz posjed lopte prikazala dopadljivu i svrsishodnu igru. Prolaz u idući krug natjecanja Opatija je praktično osigurala do odmora, a da momčad Zeline nije uspjela ni zaprijetiti.

U 24. minuti nakon ubačaja iz prekida zdesna, Kolić je ostao sam na daljnjoj vratnici. Branič Opatije nije morao ni skočiti da bi glavom skrenuo loptu u mrežu - 1:0.

U 31. minuti Josip Rudan slijeva je loptu poslao u visine nedostižne vrataru Kralju. Pogrešno je gostujući vratar procijenio visoki let lopte, izašao u prazno u ravni druge vratnice, gdje je Toni Rudan znalački kaznio pogrešku mirno plasiravši loptu u mrežu - 2:0.

Opatija je do odmora još dvaput bila blizu pogotku: u 27. minuti brzi Matovina uspio je ne desnoj strani izmigoljiti i vrataru Kralju, ali nije uspio pogoditi prazna vrata iz mrtvog kuta. U 40. minuti Šuker je slijeva uputio snažni udarac s 18 metara, lopta je udarila u vanjski dio mreže.

Pao je ritam u drugom dijelu, nije se Opatijcima više toliko igralo koliko poigravalo s gostima. Postignula je Opatija još dva pogotka, mogla je još barem dva...

U 57. minuti Toni Rudan je kao furija prošao desnom stranom, pretrčao svih koji su se našli na putu prije nego što je dotrčao duboko u kazneni prostor, odigrao povratnu za Dunkovića, koji udarcem iz prve pogađa što je naumio - 3:0.

U 86. minuti Kovačević je ubacio zdesna, Vlatković u ravni druga vratnice nogom skrenuo loptu u mrežu - 4:0.

Vatković je u 68. minuti propustio realizirati najbolju priliku drugoga dijela utakmice, preslabo je loptu zahvatio glavom nakon preciznog Matovinina ubačaja slijeva.

Rezultati utakmica 1/16 Kupa: Oštrc - Dinamo 1:7, Sloga  -  Hajduk 0:7, Bednja - Rijeka 0:10, Duga Resa 1929 - Osijek  1:3, Tehničar 1974 - Slaven Belupo 0:3, Nehaj - Lokomotiva 0:8, Croatia - Istra 1961 0:2,  Funtana - Zagreb 0:3, Jadran-Poreč - Zadar  0:3, Lekenik - Vinogradar 1:0, ZMAJ - Inter 2:3, Gorica - Šibenik 4:5 (11m), Opatija - Zelina 4:0, Pomorac - HAŠK ?