Kup: Nehaj eliminirao Batrinu pogotkom Marina Ćaćića u 121. minuti utakmice

Srijeda, 23. kolovoza 2017. 20:21 Napisao/la  S. L.

Nehaj - Batrina 3:2, nakon produžetaka. Baričević u 63. minuti nije iskoristio kazneni udarac, sudac pokazao čak 15 žutih kartona od kojih su četiri značila isključenje

Hrvatski nogometni kup 17/18

NEHAJ - BATRINA 3:2, nakon produžetaka

Igralište Nehaj. Gledatelja 100

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 0:1 M. Vlaović (30), 0:2 Caban (52), 1:1 Tomić (65), 2:2 Ćaćić (85), 3:2 Ćaćić (120+1)

Žuti kartoni: Prizmić, Hajdini, Vukelić, Tomac, Savić (Nehaj), M. Vlaović, Dubravac (Batrina)

Crveni kartoni: Lopac (75, dva žuta kartona), Rončević (119, dva žuta kartona), Akmačić (62, dva žuta kartona), I. Vlaović (120, dva žuta kartona)

NEHAJ: Baričević, Pejanović (46 Savić), Rončević, Tomljanović, D. Prizmić (46 Lopac), Ćaćić, Prpić (58 M. Prizmić)  Tomić, Vukelić, Hajdini, Tomac

BATRINA:  Kolundžić, Pipinić (77 Čondić), Dubravac, Akmačić, H. Mutnjaković, Renka, I. Vlaović (90 Livić), Z. Mutnjaković, Caban (85 Pranjić), M. Vlaović, Mišić

Nehaj je ostvario cilj plasmanom u iduće kolo Kupa iako je do njega došao puno teže od očekivanog.

Utakmica koja je obilovala kartonima rješena je u produžecima, kada je Ćaćić u 121. minuti donio pobjedu Nehaju.

Sudac Jelenčić pokazao je čak 15 žutih kartona od koji su četiri bila parna, pa su obje momčadi utakmicu završile s devetoricom igrača.

Gosti su uz pomoć skupine svojih odanih navijača uspjeli povesti 0:2.

Na ubačenu loptu sa strane najbolje je reagirao Glavić i glavom spremio u loptu za 0:1.

Akcija Mišiča i Cabana  krenula je sa lijeve strane a okončana je pogotkom za 0:2.

Akmičić je nepotrebno igrao kod gostiju rukom, dobio drugi žuti karton, a vratar Baričević  priliku da iz kaznenog udarca u 63. minuti smanji rezultat.

Prilika je otišla u nepovrat obranom vratara Kolundžića.

Igrač više ipak je bio prevelika prednost Uskoka, koji su smanjili nakon lijepog udarca Željka Tomića i precizno plasirane lopte sa distance za – 1:2.

U 75. minuti isključen je Lopac, pa  se počeo igrati brojčano ravnopravni nogomet.

Slab udarac Tomca još je slabije obranio gostujući vratar, a dar je iskoristio Ćaćić - 2:2.

U produžecima sve je bilo spremno za izvođenje kaznenih udaraca, ali je spretni Ćaćić presudio nakon velike gužve u kaznenom prostoru u sudačkoj nadoknadi produžetka 3:2.