Kup: Nehaj doživio prvi poraz ove sezone, Osijek napunio mrežu domaćina

Srijeda, 20. rujna 2017. 18:22 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 1/16: Nehaj - Osijek 0:6. Gosti su bili oduševljeni dočekom i gostoprimstvom, imali su prijem kod gradonačelnika Sanjina Rukavine, istodobno predsjednika kluba

Jurica Prpić (Nehaj)

Hrvatski kup - 1/16 kupa

NEHAJ - OSIJEK 0:6

Igralište Nehaj. Gledatelja 489

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 0:1 Lukić (11), 0:2 Marić (26), 0:3 Grezda (27), 0:4 Marić (62), 0:5 Marić (87), 0:6 Pušić (90+2)

Žuti kartoni: Pejanović, Lopac (Nehaj), Marić (Osijek)

NEHAJ: Baričević, Pejanović, Ćaćić (31 Rončević), D. Prizmić, Savić, J. Prpić (46 Biondić), Lopac, M. Prizmić, Hajdini, Tomac (65 Hodak), Vukelić

OSIJEK: Antolović, Matas, Barać (67 Ejupi), Škorić (35 Jambor), Mioč (46 Pušić), Lesjak, Marić, Lopa, Bočkaj, Grezda, Lukić

Vrijeme se  opako poigralo uoči gostovanja Osijeka i uopće prve utakmice ikada odigrane između ova dva kluba. Uskoci su u svojoj 98 godišnjoj povijesti igrali sa Vodovodom (Osijek), Dardom i kadetima Osijeka, ali seniorskih ogleda nije bilo.

Ako to kaže precizni kroničar povijesti kluba ispod Nehaj kule, Branko Svast, otac trenera Nehaja znakovitog imena Nehajev, onda je to vjerodostojan podatak.

Nehajev i Nehajka, zanimljiva imena - ljudi obožavaju svoj grad, klub i svoju veliku povijesnu znamenitost...

Višednevna jaka kiša stala je večer uoči utakmice, zapuhala je poznata senjska bura i – stala.

Trebala je osušiti travnjak obilato natopljen vodom, ali uvijek moćna i jaka, iznevjerila je donekle nadanja vrijednih domaćina. Kako je iznenada zapuhala, tako je brzo ujutro i stala.

Gosti su bili oduševljeni dočekom i gostoprimstvom. Imali su prijem kod gradonačelnika Senja Sanjina Rukavine, istovremeno i novog predskednika NK Nehaj.

Predstavnik gostiju Hrvoje Barišić staknuo je rijetko viđeno gostoprimstvo na ovoj razini natjecanja – „Svaka čast.

-  Vidim da ste odlično organiziran klub i ne čudi nas vaš trenutačni položaj na ljestvici u Četvrtoj ligi.  Doputovali smo sa najjačim mogućim sastavom. Ćuvamo se ozljeda i nepotrebnog izlaganja  naporima, a naš sastav govori rječito da je struka ovu utakmicu itekako ozbiljno shvatila.

Posjeta kao u stara vremena. Na igralištu na kojemu se i bez brojača  lako mogu pobrojati gledaoci bilo ih je 489, od čega 32 gostujuća !

Susret je krenuo potpuno otvoreno, a prvi udarac prema golu gostiju uputio je Prpić sa 14 metara, malo iznad  gola.

Vrijednost  gostiju uskoro dolazi do punog izražaja. Nakon dva uzastopna kornera, slijedi i vodstvo Osijeka.

Svast: Imamo fizičkih problema i u našoj ligi
- Ništa se neočekivano nije dogodilo iako smo dobili pogotke više iz naših gluposti ne zbog njihove igre. Fizički i tehnički su kvalitetniji, mi imamo fizičkih problema i u našoj ligi, a kamo li u ovakvim utakmicama. Imali smo veliku priliku na početku, Hajdini je u 5. minuti ostao sam ispred golmana i loptu poslao preko gola. Razlika u kvaliteti je bila prevelika, Osijek je igrao kompletan, samo je Ejupi ušao u drugom djelu. Zasluženo su pobijedili iako bih bio zadovoljniji da im nismo darovali zadnja dva gola, ipak 6:0 zvuči malo previše. Više me od rezultata brine što su se ozlijedila dvojica igrača, bojao sam se toga, znao sam da će nas prvoligaš fizički iscrpiti i da su moguće ozljede. Obično jedno zlo ne dolazi samo, kaže trener Nehajev Svast.

Lukić prima loptu sa desne strahe i malo iskosa pogađa mrežu Baričevića -  0:1. Već u idućem napadu veliku priliku za gol ima Mamić glavom. pokevojali iskusni Baričević udarac sa 5-6 metara sjajno brani.

Petnaestak minuta Nehaj uspijeva parirati vrlo angažirnom gostu, a domaći igrači ne zaboravljaju na ulogo dobrog domaćina.

Najprije Bočkaj furiozno juri po lijevoj strani, slalomskom vožnjom prolazi kraj tri prepreke, odlično ubacuje u sredinu gdje Marić spremno realizira - 0:2.

Samo minutu kasnije Grezda ulazi sa desne strane i majstorskim lob udarcem tjera Baričevića da posegne za loptom u mrežu - 0:3.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Nehaj je izveo brzu i efektnu akciju vrijednu epiteta „naj“ u ovom dijelu utakmice.

Sa desne strane sjevnula je polukontra, koja je stigla na suprotnu stranu do Tomca. Slijedi udarac iz prve na gol sa vrha jaznenog prostora. Antolović brani krajnjim naporom.

I u nastavku uskoci odoljevaju dvadesetak minuta, do ukazanja Matasa na desnom boku. Filigranskom preciznošću loptu je primio strijelac i drugog pogotka Marić - 0:4.

Malonogometna minijatura gostiju okončana je akcijom u kaznenom prostoru Nehaja, a prvi strijelac utakmice Marić. Snažnim udarcem s lijevom nogom iz velike blizine poslao je loptu u gornji desni kut - 0:5.

U samom smiraj, koji trenutak prije posljednjeg zvižduka nezamjetnog suca Vidulina mrežs domaćih nogometaša još se je jednom zatresla.

Akcija kao i kod prethodnog pogotka uslijedila je nakon velikog pritiska svih gostiju na gol Nehaja, a u šumi nogu najspretniji je bio Pušić, koji je pogodio suprotnu, lijevu vratnicu od koje se je lopta odbila u gol za konačnih - 0:6.