MŽNL NS RIJEKA

Vatreno pod Nehajem, Lošinjani stopostotni

Subota, 03. rujna 2016. 17:56 Napisao/la  SC

Utakmice 2. kola: Crikvenica - Rudar 3:3, Nehaj - Vinodol 1:2, Halubjan - Orijent 1919 1:1, Lošinj - Pazinka 2:1

MŽNL NS RIJEKA -  2. kolo

CRIKVENICA - RUDAR 3:3

Gradski stadion. Gledatelja: 85

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 0:1 Maksenčuk (3), 1:1 B. Imamović (5), 2:1 Buršić (19), 2:2 Juričić (41), 3:2 Buršić (48), 3:3 Černjul (69)

Žuti kartoni: A. Imamović, Merle, Frančišković (Crikvenica), Kurtić, Načinović (Rudar)

CRIKVENICA: Srok, Vukelić, Merle, Kvezić, Butorac, Kuna (63 Mijolović), Buršić, B. Imamović, Rubčić, Frančišković (77 Štanfel, 90 Smojver), A. Imamović-

RUDAR: Vozila, Bilić, Načinović, Škopac, Čudić (59 Macan), Juričić (90 Stepčić), Ivanović (82 Topić), Černjul, Kurtić (32 Licul), Mehić, Maksenčuk (89 Šepić).

Vrlo dobro raspoloženje na početku utakmice obilato golovima, prigodama i kretanjem rezultata, ubrzo je zamijenilo apatično stanje, koje se je uzajamno ispreplitalo.

Na relaciji gledaoci - igrači i obratno...

Rudar je u Crikvenici odrađivao svoju drugu gostujuću utakmicu i predstavio se je u moćnijem sastavu u odnosu na utakmicu u Novom Vinodolskom.

U sastav se je vratio Černjul, a Macan, Licul i Stepčić pratili su utakmicu sa klupe.

U konačnici prema prikazanoj igri, a ponajviše zbog vrlo loše igre domaće obrane, gosti su bili bliže pobjedi.

Sredina terena bila je pod punom kontolom pokretnih Čenjula, Jurišića, Ivanovića koji su imali posjed lopte, a domaću obranu dovodili su u očaj.

Crikvenica nije imala kontrolu sredine terena usprkos znalcima (Butorac, Kuna, Rubčić, oba Imamovića) i lopta je bila bez čiste kontrole i prepuštena stihijskim dodavanjima.

Najslabiji dijelovi momčadi i kod domaćina i kod gostiju bile su porozne, nepostojeće obrane, što može biti obrazloženje za vatromet golova.

Već u 3. minuti Maskenčuk se je ukazao na lijevoj strani domaće obrane koje praktično i nije bilo.

Lagani okret i realizacija za 0:1, sa 13-14 metara udaljenosti.

Nakon akcije Rubčić-Kuna-Bernard Imamović slijedi izjednačenje, a sat na semaforu za minute okrenuo se je samo dva puta.

U 8. minuti ponovno je Bernard Imamović u akciji.

Lijepa minijatura, varanje vratara Vozile možda je bilo i pretjerano, pa je njegov dobar udarac odsjeo na gornjoj vratnici.

Šest minuta kasnije Maskenčuk bez problema lomi svoga čuvara sada na suprotnoj strani kaznenog prostora, ali njegov udarac je samo za malo neprecizan i prolazi kraj desne vratnice domaćeg gola.

U 16. minuti povratnu loptu prima Kvezić i iz prve puca na gol, ali je Vozila na mjestu.

Dvije minute kasnije raduju se domaći nogometaši.

Lijepa asistencija Butorca, a Buršić prihvaća loptu i pogađa gol iz prve volej udarcem sa 12-13 metara malo iskosa za 2:1.

Nakon dvadesetak minuta monotonog razdoblja igre gosti dolaze do izjednačenja, nakon što je najbolji igrač Rudara Juričić pucao izvan kaznenog prostora, a lopta čak nije ni pretjerano jaka i prolazi kroz brojne noge domaće obrane, vara i Sroka i na odmor se odlazi sa 2:2.

Odmah početkom nastavka Buršić bježi gostujućoj obrani, a njegov lagani udarac jedva dolazi do gola, ali dovoljno za vodstvo Crikvenice - 3:2.

Već u idućem napadu Juričić vara tri domaća igrača obrane, što u ovoj utakmici baš i nije bila rijetkost, ali završna egzekucija prolazi tik uz desnu vrtnicu.

U 62. minuti gosti propuštaju priliku utakmice, kao i prije sedam dana kada na Bahalinu nisu iskoristili kazneni udarac.

Ovoga puta Juričić je precizno ubacio pred gol Crikvenice, a Macan je promašio neometan gol sa 4-5 metra udaljenosti pucajući visoko preko gola.

Domaća obrana je u velikim problemima, a u najvećim se je našla u 69. minuti.

Mehić izvodi slobodan udarac, koji je ustvari bio lagani ubačaj, a vratar Srok i obrana ostali su samo promatrači, kada je Černjul sa trbuhom (!) donio posljednje izjednačenje.

Do kraja je zabilježen najljepši trenutak utakmice u 83. minuti, kada je na lijepi udarac Butorca, Vozila sjajnom obranom spriječio novo domaće vodstvo. (S. Lončarić)

NEHAJ - VINODOL 1:2

Igralište Nehaja. Gledatelja: 100

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 0:1 Tomić (20), 0:2 Radetić (29), 1:2 Pećanić (50)

Žuti kartoni: Vukelić (Nehaj), Buljat, Tomić (Vinodol)

Crveni karton: Biondić (Nehaj 90 - drugi žuti karton)

Isključenje: Marin Tomljanović, trener Nehaja u 85. minuti

NEHAJ: Baričević, Hodak, M. Prpić, L. Vukelić (46 Špalj), Bilen (59 Lopac), Biondić, Pejanović, J. Prpić (71 Hajdini), Pećanić, Tomljanović, I. Vukelić.

VINODOL: Hodžić, Mataija, Smolčić (88 Preni), Brusić (60 Uremović), A. Petrinović, Lenac, T. Petrinović (79 Šmit), Tomić, Radetić, Filipović, Buljat (76 Perušić).

Kako i dolikuje susjedskim derbijima i ovaj senjsko-vinodolski obračun bio je vatren. Istina ne toliko na terenu koliko uz teren.

Glavni akteri bili su domaći trener Marin Tomljanović i sudac Tomislav Frlan iz Podhuma.

Delegat susreta u zapisniku je napisao: "Glavni trener Marin Tomljanović u 85. minuti napušta tehnički prostor, unosi se u lice sucu utakmice te ga vrijeđa riječima: "Smeće jedno, hoćeš mu dati karton, on te plaća za prijateljske utakmice zato mu nećeš dati karton." Pri izlasku s terena za igru učestalo prigovara i vrijeđa suca utakmice s istim riječima "Smeće jedno".

Naravno red je da se čuje i "okrivljeni" trener Nehaja.

- Moja reakcija je bila isključivo zbog nekoliko startova na Pečaniću od strane trenera i igrača Tomića. Da mu je sudac Frlan odmah dao karton nikome ništa. Ja sam skočio na suca da smirim Pećanića da bi na kraju sudac dao karton Tomiću što je izazvalo konfuziju i ljutnju na tribinama. Nije ovo Frlanu prvi puta. Nažalost, sa njim nas zla sreća prati već duže vrijeme. No, ono što želim reći. Ne branim se i ne poričem da sam rekao ono što stoji u zapisniku. Krivac sam i snositi ću posljedice za to, ali ponavljam ovo je bila moja prva reakcija prema sucu u cijeloj utakmici, a reagirao sam da zaštitim našeg najboljeg igrača.

Riječ dvije i o utakmici:

- Novi je zasluženo poveo i pobijedio. Mi smo uspjeli ublažiti poraz, ali ne i više od toga. Utakmica je sve u svemu bila dobra, a pobijedila je bolja momčad.

"Prozvani" trener-igrač Vinodola Marijan Tomić o isključenju:

- Jako sam zadovoljan utakmicom na teškom gostovanju sa veoma pomlađenom momčadi. Ono što dodatno veseli da je čak 80 posto igrača iz domaćeg pogona. To je velika stvar. Rezultat će uvijek biti cilj, ali stvaramo momčad za dugo godina, kaže Tomić.

Na upit o isključenju domaćeg trenera Tomić je diplomatski odgovorio:

- U derbiju su normalne tenzije, moram čestitati i sastavu Nehaja na dobroj borbi.

LOKOMOTIVA - MLADOST (F) 0:3

Stadion Kantrida Gledatelja: 100

Sudac: Željko Bunčić (Poreč)

Strijelci: 0:1 Kostešić (33), Radoslović (36-ag), 0:3 Škaro (90+3)

Žuti kartoni: Šolaja, Radoslović (Lokomotiva), Kostešić (Mladost (F))

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Radoslović (66 Pribanić), Smolić-Ročak, Fumić (79 Martedić), Šolaja, Bonicioli, Šestan (74 Kelmendi), Kuši, Šimić (46 Čubelić), Lacković (46 Popović).

MLADOST (F): Cindrić, Nišević, Subanović, Mofardin, Kostešić, Halilović (85 Škaro), Kovač, Valčić, Matejčić, Bradarić, Livović.

Vratio se nogomet na Kantridu. Istina, nije igrala Rijeka, nego županijski prvoligaš Lokomotiva i bilo je to jedino lijepo iz riječkog kuta gledanja.

- Bilo je lijepo igrati na Kantridi. Ambijent je bio super, travnjak je bio super, a sve ostalo je bilo razočaravajuće, započeo je trener Lokomotive Teo Ivić i dodao:

- Nismo toliko loše niti odigrali prvo poluvrijeme, promašili smo neke dobre prilike kod rezultata 0:0. Nakon prvog brzo smo primili i drugi gol i stvar je bila gotova. Mislim da nakon dva startna poraza ima razloga za brigu. U odnosu na prošlu sezonu nedostaje nam četiri-pet stožernih igrača. Neki od njih su otišli, a neki nisu trenirali zbog poslovnih obveza. I od igrača koje imam na raspolaganju dosta veliki broj njih nije spreman, zaključio je Ivić.

CRES - ROVINJ 4:0

Igralište Dari. Gledatelja: 50

Sudac: Bojan Sobol (Hreljin)

Strijelci: 1:0 Kučinić (31), 2:0 Cianci (66), 3:0 Mance (90), 4:0 Mance (90+3)

Žuti kartoni: Štemberger (Cres), Baltić (Rovinj)

CRES: Zmajla, Štemberger, Inić, Nikolić, Petrović (73 Martuslović), Bandalo (53 Cianci), Brnić (58 Francetić), Mance, Žarić (82 Zubović), Omerović, Kučinić (56 Kovačić).

ROVINJ: Denić, Jozić, Marinović, Baltić, Đuričić (61 Kazalac), Matošević (84 Tonkić), Maružin (76 Bobić), Perković (61 Ćosić), Tanković, Hasanbegović, Moscarda.

Nakon teškog poraza u prvom stigla je uvjerljiva pobjeda u drugom kolu za nogometaše Cresa. Njihov trener Živko Cunjak nije krio zadovoljstvo prikazanim.

- Utakmicu ocjenjujem pozitivno, jer smo nakon poraza od 5:0 imali dosta bojazni budući da smo novi u ovom natjecanju. Postigli smo prvi i drugi gol u najbolje vrijeme po nas, onda se protivnik otvorio i iz dvije kontre stigli smo do još dva gola i uvjerljive pobjede. Imali smo nešto i ozlijeđenih igrača. Mi nemamo širine, ali nadam se da ćemo fizičku pripremu dizati jer turistička sezona ide prema kraju pa ćemo dobiti još neke igrače, rekao je Cunjak.

FUNTANA - OTOČAC 4:0

Igralište Funtana. Gledatelja: 50.

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 1:0 Lisjak (21-11m), 2:0 Fedotov (35), 3:0 B. Gjurcinoski (74-11m), 4:0 Fedotov (86)

Žuti kartoni: Buršić, A. Gjurcinoski, Popović, Vranaričić (Funtana), Rudelić, A. Krznarić, M. Krznarić, Vukić, Marincel (Otočac)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Šegon, B. Gjurchinoski, Škiljan, Popović (65 Hrvatin), Legović, Vranaričić (80 Ibrić), Fedotov, A. Gjurchinoski.

OTOČAC: A. Krznarić, Benčić, Rudelić, Banić, Vukić, Tomac (78 Marincel), Vuković, M. Krznarić, Vidmar (57 Orešković), Tomaić (87 Kostelac), Sladović (46 Tonković).

Nastavila se „tradicija“ Otočca u Funtani, visoki poraz bez postignutog pogotka.

Neizvjesno je bilo do 21. minute, kada u kaznenom prostoru pada Bojan Gjurchinoski, a sa 11 metara siguran je iskusni vratar Robert Lisjak.

Desetak minuta prošlo je kada je Marinko Fedotov iskoristio nepažnju gostujuće obrane i povisio na 2:0.

U 74. minuti Bojan Gjurchinoski je najprije izborio jedanaesterac, a onda ga i realizirao, a njegov "kolega" u napadu, Fedotov, pogodio je za konačnih 4:0 dvanaest minuta kasnije.

HALUBJAN - HNK ORIJENT 1919 1:1

Igralište Brnasi. Gledatelja: 150

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Miletić (21-11m), 1:1 Turkalj (61)

Žuti kartoni: Kovčalija, Galir, Miletić, Kinkela, Šanjug, Samardžija (Halubjan), Mikulić, Baljak (Orijent)

HALUBJAN: Bedenik, Galir (78 Radan), Kovčalija (66 Samardžija), Miletić, Pinjuh, Kinkela, Miočić, Majetić, Vukelić (56 Brnčić), Šanjug, Bilobrk (68 Štimac).

HNK ORIJENT 1919: Šestan, Andrić, Turkalj, Biasiol, Baljak, Barišić (87 Speranza), Mikulić, Brdar (89 Leskur), Ismaili (74 Babić), Klenovšek (60 Sertić), Benić.

Na Brnasima su podijeljeni bodovi, to je bio i najpravedniji ishod po mišljenju dvojice trenera.

- Istina, vodili smo u prvome poluvremenu, no Orijent je u nastavku zasluženo stigao do izjednačenja. I Halubjan i Orijent imali su svoje prilike koje su propustili realizirati pa je prema mom mišljenju podjela bodova na Brnasima realan i pravedan ishod, rekao je trener Halubjana Nenad Sušanj.

Trener gostiju Elvis Brajković također je bio zadovoljan konačnim rezultatom.

- Nismo izgubili, a gubili smo, dakle mormalno je da sam zadovoljan s bodom. Sada nam slijedi domaći ogled protiv Lošinja koji je dobro krenuo u sezonu, pojačali su se i najavili borbu za vrh. Mi ćemo se potruditi da gosti teško odnose bodove sa Krimeje, a  pred nama je svakako derbi kola, rekao je Brajković.

LOŠINJ - PAZINKA PAZIN 2:1

Igralište Čikat. Gledatelja: 120

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav).

Strijelci: 1:0 Fatić (28), 2:0 Babić (61-11m), 2:1 Lepinjica (90+1)

Žuti karton: Vale (Pazinka)

LOŠINJ: Radman, Abramov (73 Udović), Valenčić, Jergović, Marić (76 Magazin), Šarković (63 Šepuka), Jerneić, Fatić, Babić, Gršković (85 Mrvac), Erceg.

PAZINKA PAZIN: Funčić, Erik (83 Ružić), Batel, Pinčan, Rabar, Krajcar (78 Ivetac), Rudela (78 Piletić), Prenc, Lepinjica, Vale, Banko.

Počelo je obostrano aktivno, od gostiju je najviše nevolja domaćoj obrani zadavao Marko Lepinjica, a od domaćih se iz slobodnog udarca okušao Tin Gršković, koji danas nije uspio pokazati svu raskoš znanja, zbog orijentacije "Lošinja" na "preskakanje igre".

Umalo su Pazinjani poveli u 24. minuti, kada je Teo Krajcar prodro po desnoj strani, pa zavrnuo prema Ivanu Batelu, koji se nije dobro snašao.

Prema nepisanom nogometnom pravilu, stigla je kazna - "Lošinj" je poveo u 28. minuti preko Edina Fatića, koji je slijeva precizno loptu zavaljao u suprotni kut, nakon što je primio loptu od Boška Babića, a ovaj od vratara Velimira Radmana.

Samo četiri minute kasnije već su poskočili neki domaći navijači, ali je Josip Jerneić, iako oči u oči s vratarom Robertom Funčićem, pucao slabo i propustio povećati vodstvo "Lošinja".

Kao i prije tjedan dana, u drugom poluvremenu ritam igre bio je nešto slabiji.

U 58. minuti Emanuel Erik je u kaznenom prostoru nagazio na nogu Bošku Babiću koji je grabio prema golu - sudac Trbulin posve je opravdano pokazao na bijelu točku.

Babić je izveo udarac i naciljao Funčićev desni donji kut za 2:0, iako je Funčića nekoliko centimetara dijelilo od obrane.

Bez većih uzbuđenja, sastav domaćina priveo je utakmicu kraju, pa čak ni pogodak Lepinjice nije omeo taj plan - već se igrala 91. minuta i ništa se nije moglo promijeniti. (B. Purić)