4. HNL: Vinodol izgubio utakmicu u Funtani za zelenim stolom, kobna zamjena u 40. minuti

Utorak, 04. listopada 2016. 15:07 Napisao/la  SC

Prema propozicijama u momčadi tijekom prvoga poluvremena moraju igrati trojica igrača tzv. zaštićenog godišta. U drugom poluvremenu sva tojica mogu biti zamijenjeni starijim igračima

Vinodol je u 6. kolu doživio prvi poraz iako je utakmica u Funtani završila  rezultatom 0:0. Klupa Vinodola izvršila je u 40. minuti izmjenu zbog koje je Funtana utakmica dobila za zelenim stolom. Evo objašnjenja:

Nakon  pravovremeno  uložene  žalbe  NK  Funtana, utakmica  Funtana – Vinodol na  temelju  čl.  76.  st.  9. Pravilnika  o  nogometnim  natjecanjima  Hrvatskog    nogometnog  saveza donosi  se  odluka  o registraciji utakmice 3:0 (par – forfe)  u korist NK Funtana, jer je momčad NK Vinodol na terenu imao manji broj igrača mlađih  od  21  godine  nego  što  je  predviđeno  propozicijama  natjecanja. Odluka  stupa  na  snagu  danom pravomoćnosti.

Konkretno, u 40. minuti umjesto Tonija Petrinovića ušao je Alen Perušić, umjesto igrača tzv. zaštićenog godišta ušao je stariji igrač.

Prema propozicijama u momčadi tijekom prvoga poluvremena moraju igrati trojica igrača zaštićenog godišta. U drugom poluvremenu sva tojica mogu biti zamijenjeni starijim igračima.

Da je Perušić ušao u igru umjesto Petrinovića nakon odmora, nikome ništa!

Ovako je klub kažnjen oduzimanjem bodova, a nove kazne slijede kada završe sljedeći disciplinski postupci: