4. HNL: Vihor odnio bodove s Bahalina, Sanjin Grbac dvostruki strijelac protiv Vinodola

Utorak, 26. rujna 2017. 19:52 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 4. kola: Vinodol - Vihor 1:2. Radost gostiju bila je po završetlu utakmice ogromna, Vinodol nakon pet kola još nema pobjede

Sanjin Grbac

Četvrta NL NS Rijeka - 4. kolo

VINODOL - VIHOR 1:2

Igralište Bahalin. Gledatelja 100

Sudac: Danijel Klarić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Grbac (17), 1:1 Dunković (68-11m), 1:2 Grbac (82)

Žuti kartoni: Tomić, Uremović, A. Petrinović, Lenac (Vinodol), Brozić, Brlošić (Vihor)

VINODOL: Godinić, Mataija, Uremović, A. Petrinović, Smolčić (46 Dunković), Lenac, Tomić, Peričić (80 Djeke, 86 Košuljandić), T. Petrinović, Filipović (46 Buljat), Radetić

VIHOR: Opalić, Posel (63 Brlošić), Brozić, Juničić (7 Brkljača), Udović, Žunić (50 Kušt), Brelih, Radić, Mance, Grbac, Imeraj (60 Stipaničić)

U svojem prvom domaćinskom nastupu pred svojim gledateljima, igrači Vinodola su zakazali.

Možda je bolja formulacija konačnog ishoda utakmice da su debitanti u ligi odigrali vrlo dobro, disiplinirano i sadržajno bez slabih mjesta u momčadi.

I točno prema naputku prvog trenera Miroslava Hrgovčića, koji je bio objektivno spriječen da vodi momčad u zaostaloj utakmici iz 4. kola.

Bahalin je dočekao igrače u vrlo lošem stanju, kvrgavom, tvrdom, što je igračima činilo prilične probleme u kontroli lopte.

Za povoljan rezultat za goste iz prvog dijela utakmice najzaslužniji je mladi Marko Opala, koji je spriječio nekoliko izglednih prilika.

Najprije nakon akcije Filipović – Andrej Petrinović, potom nakon gužve i  udarca glavom Uremovića.

Prva velika gostujuća prilika datira iz 16. minute, kada je hitri Brelih jurnuo sam prema domaćem golu, ali je Godinić pravovremeno otklonio opasnost.

Gosti začahurenu čekaju svoj trenutak koji uspijevaju samo minutu kasnije i realizirati.

Sanjin Grbac pokazuje realizatorsko umijeće.

Na dodanu loptu od Breliha koja je izgledala izgubljena, Grbac je uspio manirom pravog stirjelca donijeti gostima vodstvo.

Ulaskom Dunkovića domaća igra je u nastavku postala tečnija, napadači su imali dovoljno lopti, a Vinodol svoju najizgledniju priliku ima upravo preko Dunkovića, ali je njegov izlazak pred gostujućeg vratara okončan sjajnom obranom.

Vinodol uspijeva izjednačiti iz kaznenog udarca, zbog igranja rukom, koji i nije bilo (pre)uočljivo, Dunković šalje loptu u desni kut, a Opalić leti u lijevu stranu.

Momčad Vihora ima niz znalaca, koji se sustavno i disciplinirano  kreću.

Sanjin Grbac, autor i drugog pogotka, primjerice bio je jedan od ponajboljih igrača gostujuće obrane, ali i prvi čovjek napada.

U 84. minuti zbog ozljede arkade morao je izaći Adam Djeke svega četiri minute nakon što je ušao u igru.

Radost gostiju bila je po završetlu utakmice ogromna, dok Vinodol nakon pet kola još nema pobjede, a u idućem kolu gostuje u Bakru.

Upravo veliki broj igrača Borca pratio je utakmicu na Bahalinu.