MŽNL NS RIJEKA

Lošinj i Vinodol remizirali, Otočac pobijedio Naprijed

Subota, 15. listopada 2016. 18:28 Napisao/la  SC

Moje viđenje je da ovoga puta nemam komentara na utakmicu, rekao je trener Naprijeda Marin Mikac nakon poraza u Otočcu i dva crvena kartona igračima Naprijeda

MŽNL NS RIJEKA - 8. kolo

LOŠINJ - VINODOL 2:2

Igralište na Čikatu. Gledatelja 60

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Babić (22), 1:1 Tomić (53), 1:2 Šmit (60), 2:2 Jerneić (64-11m)

Žuti karton: Filipović (Vinodol)

Crveni karton: Udović (84, drugi žuti karton)

LOŠINJ: Busanić, Abramov (61 Šarković), Valenčić, Jergović, Marić, Kauzlarić, Gršković (86 Faflja), Udović, Fatić, Babić (70 Mrvac), Jergović (82 Magazin)

VINODOL: Hodžić, Smolčić, Lenac, Uremović, Kostić, Lagumdžija (76 Preni), Šmit (89 Tonković), Tomić, Perušić (82 Vidović), Filipović, Radetić

Lošinj je poveo u 22. minuti, nakon što je veliki posao odradio Dino Marić i uposlio Boška Babića, koji sa svoje uobičajene pozicije na lijevoj strani kaznenog prostra rijetko promašuje - 1:0.

Na sličan način, samo s desne strane, pokušao je u 33. minuti uzvratiti Božidar Šmit, ali se lopta otkotrljala s vanjske strane vratnice.

Bila su to dva najzanimljivija trenutka prvog poluvremena, nakon kojeg je uslijedilo daleko sadržajnije drugo.

Slobodan udarac za goste u 53. minuti savršeno je izveo iskusni Marijan Tomić, ujedno i trener gostiju - s tridesetak metara "skinuo je paučinu" iz desnog gornjeg kuta Busanićevih vrata.

Samo sedam minuta kasnije "Vinodol" je preokrenuo rezultat - strijelac je Šmit, iz samo naizgled bezopasne akcije nastale nakon udarca iz kuta.

Lošinjani su pokušali poravnati samo minutu kasnije - Josip Jerneić je prodirao, a kada je došao na dvadesetak metara od gola, kroz obranu gostiju gurnuo je loptu Babiću, a ovaj je isprve opalio ravno u glavu vrataru Hodžiću - i to se piše kao obrana!

Lošinjski ofenzivni dvojac sve je obavio i tri minute potom. Babić je izborio kazneni udarac, a tukao je Jerneić, poslavši loptu u jednu, a Hodžića u drugu stranu.

S neodlučenim ishodom zadovoljniji su bili Novljani, pa se do kraja igralo samo na njihovoj strani, čak i nakon što je "pocrvenio" Udović, dobivši drugi žuti karton zbog starta na igraču u izglednoj prilici.

U međuvremenu su Lošinjani stvarali pritisak - pri jednom njihovom pokušaju, netko iz obrane gostiju igrao je rukom u šesnaestercu - sudac Merle ne bi pogriješio da je pokazao na bijelu točku - a dvije vrlo izgledne prilike imao je Tin Mrvac. (B. Purić)

OTOČAC - NAPRIJED 3:2

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Krznarić (31), 1:1 E. Petrović (44), 2:1 Burić (65), 3:1 Plecić (76), 3:2 Čop (87-11m)

Žuti karton: Benčić (Otočac)

Crveni kartoni: E. Petrović (62, drugi žuti karton), Tonković (62,  vrijeđanje suca)

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac, Banić, Vukić, Tomac (87 Vidmar), Ćurčić (46 Grivičić), Vuković (90 Bunjevčević), Krznarić (66 K. Kostelac), Plecić, Burić, Tomaić (50 Benčić)

NAPRIJED: Ciani, Rubčić (46 Tonković), Ende, Dorčić, Matešković, Čop, Iskra, Veljačić (46 Savić), A. Petrović, E. Petrović, Pravdica (74 Juraga).

Utakmica u Otočcu bila je vrlo zanimljiva,  na kraju su slavili domaćini 3:2.

To je telegrafski opis događaja, no presudna je za konačan ishod bila 62. minuta

Sudac Branko Vučinić isključio je napadača Naprijeda Edija Petrovića pokazavši mu drugi žuti karton zbog prekršaja s leđa.

Petrović je to prilično mirno primio, no to je uzrujalo njegovog suigrača Mateja Tonkovića, koji je također dobio crveni karton.

U zapisniku utakmice kao razlog Tonkovićeva isključenja stoji: "Vrijeđanje, Grubo vrijeđanje i psovanje glavnog suca riječima "jebem ti djecu, ženu ću ti silovati, smeće jedno govnarsko". Te izlaskom sa terena nastavio psovati glavnog suca riječima "smeće jedno govnarsko, pička ti materina".

Trener domaćina Tomislav Lopac bio je zadovoljan sa osvojena tri boda:

- Bilo je napeto i uzbudljivo. Kod rezultata 0:0 imali smo jednu mrtvu šansu, onda smo zabili za 1:0 nakon prekrasne akcije pa primili nespretan gol pred kraj poluvremena. Braća Petrović, koji su igrali odlično cijelo prvo poluvrijeme, kod gola su odigrali sjajan pas. Početkom drugog poluvremena moji su igrači izbili jednu loptu sa gol-crte, a ja sam je da budem iskren već vidio u golu. I onda se dogodila 62. minuta, koja je odlučila utakmicu. Sudac je dosudio prekršaj kao klizeći start s leđa, a ja nisam siguran da li je prekršaja bio ili nije. Ako je prekršaj postojao, onda je opravdano Ediju Petroviću pokazan drugi žuti karton. Utakmica je tada bila gotova, posebno nakon Tonkovićeva poteza. Liga je duga, ima 30 kola i rekao bih da se ovdje može primijeniti ona tko gubi ima se pravo ljutiti. I ja se uvijek ljutim kada izgubim, svi su mi krivci, rekao je trener Otočca Tomislav Lopac.

Upitan za viđenje utakmice trener Naprijeda Marin Mikac samo je rekao:

- Moje viđenje je da ovoga puta nemam komentara na utakmicu!

CRIKVENICA - CRES 6:0

Gradski stadion. Gledatelja:100

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Rubčić (28), 2:0 B. Imamović (39), 3:0 Buršić (45), 4:0 Buršić (58), 5:0 Butorac (90), 6:0 Rubčić (90+1)

Žuti kartoni: Srok, Frančišković, B. Imamović, Xheladini (Crikvenica), Nikolić (Cres)

CRIKVENICA: Srok, Merle (60 Mazzarolli), Smojver, B. Imamović (87 Prpić), Rubčić, Buršić (59 Xheladini), Frančišković (81 Frkelj), Simanović, Kuna (76 Mijolović), Butorac.

CRES: Zmajla, Brnić (46 Francetić), Štemberger (63 A. Zubović), Inić, Nikolić, Cianci, T. Zubović (46 Kovačić), Žarić (67 Martuslović), Mance, Omerović, Kučinić (46 Petrović).

Pogled u nebo dva sata prije početka utakmice nije bio obećavajući za samo odigravanje susreta, a natopljeni teren davao je male šanse za pravu ljepoticu prvenstva koju su priuštili domaći nogometaši svojim navijačima.

U 28. minuti Imamović gura loptu u prostor Buršiću koji šalje povratnu Rubčiću za početak golijade domaćina. Samo tri minute kasnije gosti su u prilici poravnati rezultat.

Domaći golman Srok ruši u kaznenom prostoru Žarića, ali Srok se iskupljuje i brani Zubovićev udarac s bijele točke.

Domaći u posljednjih pet minuta prvog poluvremena postižu još dva gola. Prvo Rubčić asistira Imamoviću, a potom Butorac Buršiću.

Nastavak susreta donio je još tri pogotka u mreži Cresa.

U 58. minuti prekrasna akcija domaćina.  Kuna gura loptu u prostor za Imamovića koji pronalazi neometanog Buršića za 4-0.

U posljednjim minutama utakmice domaći su došli i do petog i šestog gola.

Mazzarolli asistira Kuni za 5-0, a konačnih 6-0 postavlja Rubčić na asistenciju Butorca. (T. Lončarić)

GROBNIČAN - LOKOMOTIVA 6:1

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 150

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 1:0 Sharbini (36), 2:0 Jukić (41-11m), 3:0 Jukić (48-11m), 4:0 Linić (53), 5:0 Pilčić (75), 5:1 Bonicioli (76), 6:1 Pilčić (85)

Žuti kartoni: Sobotinčić, Bonicioli, Juričić, Smolčić (Lokomotiva)

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Jukić (68 Iskra), Golić, Vukelić, Miculinić, Sharbini (84 Matković), Fućak (84 Brdar), Prtenjača (62 Čaval), Furjan, Linić (55 Pilčić).

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača (67 Pribanić), Juničić, Sobotinčić, Gundić, Šolaja, Alinčić (46 Bonicioli), Čubelić (67 Popović), Kuši (46 Šestan), Pašuld, Sablić (46 Smolčić)

Grobničan je konačno ostvario rezultat u skladu s potencijalom momčadi i imenima strjelaca u zapisniku utakmice protiv Lokomotive.

Prvi puta trener Grobničana Dušan Gruevski nije imao potrebe posebno komentirati utakmicu, rezultat sve govori:

- Govorio sam ranije da će sve skupa drugačije izgledati kada se kompletiramo, što se ostvarilo. Nakon pobjeda u Senju i u kupu zaigrali smo opuštenije, što se vidjelo u igri. Čestitke dečkima, postignuli smo lijepe pogotke. Iako moram reći da je Lokomotiva dobro izgledala do prvoga gola, a nakon toga nama se otvorilo, kaže Gruevski, koji je na klupi imao igrače poput Čavala i dvostrukog stijelca Pilčića:

- Izdvojio bih drugi Piličićev pogodak škaricama s ruba kaznenog prostora, odavno nisam takav gol vodio. Ne samo u našoj prvoj ligi, nego ni u Europi. Ne sjećam se kada je naša cijela tribina tako pljeskala jednom pogotku, trebalo bi ga vidjeti, kaže Gruevski.

- Danas smo odigrali ispod svih krterija. Grobničan je odigrao izvanrednu utakmicu kvalitetu koju imaju pretočili su u šest komada. Nismo slučajno dobili šest pogodaka! Kvalitativno smo dosta inferiorni u odnosu na ostale momčadi, još nekako i igramo dok ne dobijemo gol. Utakmica je bila ravnopravna dok oni nisu dali prvi gol u 36. minuti, nakon toga su potonule sve lađe i nije bilo pomoći, govori trener Lokomotive Teo Ivić.

ORIJENT 1919 - ROVINJ 2:2

Igralište na Krimeji. Gledatelja 150

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Perković (7), 0:2 Hasanbegović (43), 1:2 Brdar (82), 2:2 Brdar (90+4-11m)

Žuti kartoni: Mikulić, Sertić, Biasol, Benić (Orijent 1919), Tanković (Rovinj)

ORIJENT 1919: Nicoletti, Andrić, Biasol, Leskur, Baljak, Barišić (56 Klenovšek), Benić, Mikulić, Ismaili (90 Vlizlo), Grbac (46 Sertić), Brdar

ROVINJ: Pavlić, Pamić, Baltić, Matošević (46 Vošten), Maružin (89 Ćosić), Perković (90 Jozić), Špiranac (77 Ruba), Tanković, Pamić, Hasanbegović, Moscarda (63 Cvijetić)

Orijent 1919 osvojio je bod u završnici utakmice protiv Rovinja dvama pogocima Roberta Brdara.

- Otvorili smo loše utakmicu, u prvom smo dijelu imali problema, nismo se snašli na onakvom terenu. Bili smo ispod nivoa, Rovinj je kotrolirao utakmicu i vodio dva gola razlike. U drugom dijelu neke smo stvari promijenili, izgledalo je puno bolje. Nismo zabili iz prilika na početku drugoga dijela kada smo trebali, ali smo zabili pred kraj. U 83. minuti Brdar je zabio nakon slobodnog udarca, u zadnjoj minuti njihov je vratar napravio prekršaj na Ismailiju, koji je izašao s oteklinom ispod oka. Brdar je pogodio iz penala za 2:2. Zadovoljan sam s bodom nakon što su gosti vodili 2:0 i nakon što smo loše igrali u prvom dijelu. Rovinj je dobra momčad, teže nadigravanju. Liga je očito izjednačena, što je jako dobro, kaže trener Orijenta Elvis Brajković.

FUNTANA - NEHAJ 2:1

Stadion Funtana. Gledatelja: 50

Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija)

Strijelci: 1:0 Buršić (15), 2:0 Jugovac (35), 2:1 Pejanović (42)

Žuti kartoni: Popović, Jugovac, Škiljan, Lajtman (Funtana)

Crveni karton: Opala (60, namjeran prekršaj, posljednji igrač)

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Šegon, B. Gjurchinoski (90 Begić), Vuković (82 Hrvatin), Škiljan, Popović, Ljubas, Lajtman, A. Gjruchinoski (90 Ven), Jugovac.

NEHAJ: Baričević, Babić (55 Bilen), Opala, Tomljanović, P. Prpić, J. Prpić (78 Špalj), Pejanović, Lopac, Pećanić, Hajdini (84 Šojat), Vukelić.

Funtana je osvojila važne bodove u utakmici protiv Nehaje. Nakon visokog poraza u Labinu, Funtani su bodovi bili neophodni.

Do pobjede su stigli pogocima Sandija Buršića, njihovog najboljeg igrača ove jeseni te kapetana Luigija Jugovca, a za Senjane je smanjio Domagoj Pejanović tik prije odlaska na predah.

- Domaćin je iskoristio svoje polušanse mi svoje šanse nismo. Čestitke domaćinu na pobjedi, bolje se snašao od nas. Iako smo igrali skoro cijelo drugo poluvrijeme sa igračem manje imali smo više dobrih prigoda i zaslužili smo više od nule sa ovoga gostovanja. Što se isključenja tiče bilo je čisto sudačko uvjerenje, nemam nikakvih primjedbi, ovoga puta bit će "bez repova", rekao je trener i vratar Nehaja Igor Baričević.

PAZINKA-PAZIN - MLADOST 5:1

Igralište u Pazinu. Gledatelja 50

Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak)

Strijelci: 1:0 Vale (6), 2:0 Krajcar (9), 3:0 Lepinjica (29), 3:1 Kostešić (41), 4:1 Lepinjica (58), 5:1 Vale (83)

Žuti kartoni: Rabar, Prenc (Pazinka), Kovač, Valčić (Mladost)

PAZINKA-PAZIN: Funčić, Batel, Pinčan (80 Prenc), Zgrablić (46 Matika), Ivetac (6 Damijanić), Ružić (80 Piletić), Erik, Vale, Lepinjica, Rabar, Krajcar

MLADOST: Mudrić, Markić (64 Tretinjak), Nišević, Racan, Škaro, Bagarić, Kostešić, Kovač, Livović, Valčić, Matejčić (83 Bradarić)

Rutinska pobjeda Pazinke na domaćem terenu na krilima dvojca Lepinjica-Vale.

Tri minute kasnije Teo Krajcar poentirao je na okomitu loptu iz vezne linije.

Vale je asistirao za pogodak Marku Lepinjici za 3:0, pa je već nakon pola sata igre utakmica bila rješena.

Jedanaest minuta kasnije iz sudara Kostešića i Funčića dogodio se pogodak Fažanaca, a zadnju nadu gostiju ugasio je Lepinjica solo-prodorom u 58. minuti.

Do kraja u strijelce se još jednom upisao Vale nakon povratne lopte.