Subota, 03. listopada 2015. 15:32 Napisao/la  SC

Rezultati 7. kola: Jadran - Orijent 1919 4:0, Mladost - Nehaj 2:1

Strijelci: 1:0 Šoškić (35) 2:0 Kepčija (41) 3:0 Šoškić (72) 4:0 Šoškić (75)

Žuti kartoni: Gundić, Grbac (Orijent 1919)

Crveni karton: Kuduzović (37 - grub start)

JADRAN: Petrušić, Banić, Pelizzar, Ilić (76 Benčić), Kepčija (60 Banko), Ereiz, Sumić, Videkić, Šoškić, Tikas, Dujanić (75 Užila)

ORIJENT 1919: Mustapić, Gundić, Paravić (69 Radoslović), Andrić, Omerović (88 Matijević), Barišić, Baljak, Benić (75 Kovačić), Mikulić, Grbac, Kuduzović

Bio je to susret „mačke i miša“, tako se najbolje opisuje današnja utakmica Jadrana i Orijenta. Domaćin je bio bolji svih 90 minuta te je zaslužen slavio, a mogao je i većom razlikom. Za riječke nogometaše gostovanje kod lidera prvenstva i jednog od najvećih kandidata za titulu prvaka bilo je prevelik zalogaj.

U prvih pola sata 'zicere' kod Jadrana promašuju Videkić, Kepčija i Šoškić, a u 35. minuti potonji sa sedamnaest metara pogađa prizemno za 1:0. Šest minuta kasnije Kepčija jedan solo prodor okončava preciznim udarcem sa sedam metara za udvostručavanje vodstva domaćih.

Drugo poluvrijeme iznijedrilo je još dva pogotka danas fantastičnog Enisa Šoškića od kojih je posebno lijep bio drugi, odnosno četvrti porečki, kada je sa 14 metara iskosa, pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu.

MLADOST - NEHAJ 2:1

Igralište Oliva. Gledatelja 50

Sudac: Davor Bogičević (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Pečanić (20) 1:1 Stojanović (45) 2:1 Stojanović (83)

Žuti kartoni: Valčić, Đerđaj, Ilić (Mladost) Babić, Pečanić (Nehaj)

Crveni kartoni: Marijanović (16 - udaranje igrača), Babić (16 - odgurivanje suparničkog igrača), Tomljanović (90 - vrijeđanje glavnog suca)

MLADOST: Perković, Nišević, Racan, Vijatović (33 Đerđaj), Peršić (79 Zanetić), Ilić (89 Bradarić), Halilović, Valčić, Stojanović, Marijanović, Livović

NEHAJ: Baričević, Babić, Massarini (66 Bilen), Tomljanović, J. Prpić, P. Prpić (86 Prizmić), Peričić, Biondić, Pečanić, Hajdini, Vukelić

Bodovi su ostali na Olivi i to je veoma bitno za nogometaše Damira Šisteka. Međutim, pobjeda Mladosti je ostala u sjeni ponašanja kojem nije primjereno na sportskim travnjacima bilo koje lige, a kamoli MŽNL NS Rijeka.

Od trinaeste do šesnaeste minute Sebastian Babić dobio je dva žuta kartona, onaj drugi dogodio se nakon fizičkog obračuna s domaćim kapetanom Marijanovićem. Marijanović je Babića udario otvorenim dlanom u glavu, a nakon toga je sudac Bogičević pokazao izravni crbveni karton. Marijanović je nastavio s raspravama prema sucu i igračima Nehaja. Istovremeno, Babić je zaradio isključujući, drugi žuti karton jer je prethodno grubo odgurnuo Marijanovića.

Nakon uvodnih isključenja, poveli su gosti u 20. minuti kada se Vedran Pećanić okrenuo u šesnaestercu i pogodio sa deset metara – 0:1. Gosti bi vjerojatno bili i osvojili bodove, da u redovima domaćina nije bio raspoložen najbolji strijelac lige.

Dean Stojanović je najprije u 45. minuti na drugoj vratnici nakon kornera lijepo dočekao jednu prizemnu loptu i poslao ju iza Baričevića, a pred sami kraj utakmice primio je jednu loptu od Niševića i poslao u suprotni kut s lijeve strane za konačnih 2:1.

Nehaj je završio susret s devetoricom budući je u posljednjim trenucima susreta isključen Tomljanović zbog vrijeđanja glavnog suca koji je na današnjoj utakmici imao jako puno posla.