MŽNL NS RIJEKA

Orijent za dvije minute riješio pitanje pobjednika

Subota, 29. listopada 2016. 18:38 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 10. kola: Orijent 1919 - Vinodol 3:2. Arton Ismaili dvostruki strijelac

MŽNL NS Rijeka - 10. kolo

ORIJENT 1919 - VINODOL 3:2

Igralište na Krimeji. Gledatelja 200

Sudac: Tomislav Flan (Podhum) 7

Strijelci: 0:1 Buljat (13), 1:1 Ismaili (57), 2:1 Ismaili (74), 3:1 Brdar (75), 3:2 Radetić (82)

Žuti kartoni: Benić, Ismaili, Leskur, Mikulić (Orijent 1919), Perušić, Petrinović (Vinodol)

ORIJENT 1919: Nicoletti 6, Mikulić 6, Biasaoll 6, Leskur 6, Andrić 6, Benić 6 (64 Žarković -), Barišić 6,5 Ismaili 7, Grbac 5,5 (64 Baljak -), Brdar 6,5 (90 Turkalj -), Sertić 6,5

VINODOL: Hodžić 5,5, Mataija 6, Brusić 5,5 Petrinović 5,5 Lenac 5,5 Tomić 6, Filipović 6, Buljat 6, Preni 5,5 (85 Kostić -), Perušić 6 (64 Radetić -), Šmit 6

Nogometaši Orijenta 1919 trebali su postići tri pogotka da bi na Krimeji osvojili tri boda protiv dobro organizirane momčadi Vinodola, koja je rezultatsku neizvjesnost održavala do zadnjega sučevog zvižduka.

Orijentu 1919  trebalo je sat vremena dominacije kroz posjed lopte da bi izjednačio nakon što su gosti poveli u 9. minuti.

Tomić je uputio upotrebljivu dugačku loptu sa svoje polovice, Buljat je iskoristio neodlučnost vratara i obrane domaćina, došao do lopte prvi i lagano plasirao loptu u mrežu - 0:1.

Rani pogodak odredio je način igre, momčad Orijenta odmah je počela pritiskati. Gostujuća momčad povukla se na svoju polovicu i u bloku čekala priliku za kontranapade.

Orijent je do odmora uglavnom bezuspješno pokušavao poremetiti raspored obrane Vinodola, koja je vrlo dobro kontrolirala prostor ispred ne baš sigurnog Hodžića.

Jedinu izrazitu priliku Orijent je iznudio u 20. minuti nakon snažne duel-igre u zraku zahvaljujući Sertiću, u borbi za tzv. ničiju loptu nadskočio je napadač Orijenta i vratara Hodžića.

Poslao je Sertić glavom loptu u prazna vrata čime bi se upisao u listu strijelaca da se na gol-crti nije pojavio Mikulić i zakucao loptu u mrežu.

Sve bi bilo dobro za domaće da kapetan Orijenta nije bio u zaleđu!

Brdarov (38) pokušaj iz slobodnog udarca i Grpčev (40) udarac s 35 metara Hodžić je iskontrolirao.

Početkom drugoga dijela odnos snaga nije se promijenio do 57. minute.

Sertić je znalački podvalio loptu na desni bok za početak akcije na kraju koje je Ismaili s 15 metara iskosa pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu - 1:1.

Odmah po pogotku Orijenta gosti su promijenili način igre nakon što sat vremena praktično nisu zaprijetili.

Pomjerila se momčad Vinodola prema središtu terena i počela nadigravati s domaćinom, koji više nije izgledao dominatno kada je u samo dvije minute riješio pitanje pobjednika.

Dvaput su igrači Orijenta umješno kaznili izlaske zadnje linije Vinodola.

U 74. minuti Ismaili je povukao potez utakmice.

Točnije, pretrčao je Ismaili sa svoje polovice igrališta sve igrače u žutim dresovima, koji su mu se našli na putu do Hodžića. Vratar Vinodola nije imao šanse, Ismaili je na kraju silovita trka lagano loptu gurnuo u mrežu 2:1.

Minutu kasnije domaći su opet iskoristili slobodan prostor oko nepostavljene obrane gostiju. Sertić je gurnuo loptu udesno za Brdara, koji je izašao ispred Hodžića i zatresao mrežu 3:1.

Vinodol nije posustao. U 82. minuti Šmit je glavom produžio loptu iza leđa domaće obrane, Radetić je osjetio trenutak nepažnje domaćih braniča, zavukao se iza leđa zadnje linije Orijenta i loptu skrenuo u mrežu - 3:2.

U zadnjih desetak minuta dignule su se natjecateljske tenzije,  ali pravih prilika nije bilo.

Nisu igrači Vinodola imalo dovoljno mirnoće u završnici da bi još jednom  obranu Orijenta uhvatili u raskoraku.