Subota, 01. listopada 2016. 18:56 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 6. kola: Orijent 1919 - Otočac 4:0

Sudac: Zoran Mijatović (Pula) 6,5

Strijelci: 1:0 Ismaili (3), 2:0 Mikulić (63), 3:0 Sertić (75), 4:0 Sertić (78)

ORIJENT 1919: Nicoletti -, Mikulić 6,5 (81 Babić -), Biasol 6, Andrić 6, Leskur 6, Baljak 6 (64 Klenovšek -), Benić 6,5, Barišić 6 (72 Speranza -), Grbac 6 (77 Vizlo -), Ismaili 6,5, Brdar 6 (33 Sertić 7)

OTOČAC: Božićević 5, Kostelac 5 (46 Vidmar 5), Banić 5, Burić 5, Benčić 5, Rudelić 5,5  Tomaić 5 (73 Tonković -), Vuković 5 (46 Sladović 5), Plecić 5 (65 Bunjevčević -), Krznarić 5,5 Tomac 5,5 (79 Orešković -)

Momčad Orijenta 1919 pobijedila je Otočac, momčad Elvisa Brajkovića prekinula je seriju negativnih rezltata u utakmici protiv dobrodošlog gosta.

Na kraju slabe utakmice bilo je jasno je zašto Otočac nije osvojio ni bod na gostovanjima otkada je ušao u ligu prije dvije sezone. Nije baš jasno kako doma osvaja bodove...

Orijent 1919 je bio apsolutno bolji u rastrganoj utakmici tijekom koje su tehničke pogreške ubijale smisao igre.

Otočca je u utakmici održavao aktivni rezultatski zaostatak do 63. minute, kada je Ismaili ubacio zdesna, a Mikulić podmetnuo nogu u ravni prve vratnice za 2:0.

Nakon toga gosti su potpuno pali, a Sertić postigao dva pogotka (75, 78) i pogodio prečku (89).

U 75. minuti Sertiću je idealno asistirao Bunječević,  u 78. minuti Benić je ubacio dugačku loptu koju je Sertić iz prve poslao u mrežu ispred Božičevića.

Tko zna kako bi se igralo da je Vidmar u 53. minuti iskoristio jedinu pravu priliku gostiju, desni branič gostiju nogom je loptu poslao visoko preko gola sa šest metara nakon ubačaja iz kuta.

Na kraju gosti mogu biti zadovoljni rezultatom s obzirom na prilike Orijenta.

Najbolju u 46. minuti nije iskoristio Sertić, koji je udarcem glavom u idealnoj poziciji sa šest metara promašio vrata.

Prilike su u prvom dijelu propustili Grbac (14), koji je bio za malo kratak na Mikulićev ubačaj zdesna, Brdar (29) koji se zatvorio u mrtvi kut odakle je bilo teško svladati Božičevića,  Mikulić (46) koji je snažnim udarcem sa 16 metara pogodio vratara...

U drugom poluvremenu Sertić i Mikulić  bili su dovoljno prisebni reagirati u završnici onako kako je reagirao Ismaili u 3. minuti, kada je skrenuo u mrežu loptu nakon ubačaja slijeva i domaćoj momčadi omogućio da važnu utakmicu igra bez pretjerane nervoze.

Možda i zbog toga sudac nije pokazao ni jednu javnu opomenu.