Subota, 27. kolovoza 2016. 20:10 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 1. kola: Orijent 1919 - Funtana 2:0

Strijelci: 1:0 Sertić (39), 2:0 Babić (72)

Žuti kartoni: Biasol (Orijent 1919), Radenović (Funtana)

ORIJENT 1919: Šestan 6.5, Mikulić 6, Turkalj 6, Biasol 6, Andrić 6, Rukavina 6 (42 Speranza 6,5), Benić 6 (88 Leskur -), Klenovšek 6,5, Barišić 6, Brdar 6, Sertić 6,5 (67 Babić -)

FUNTANA: Lesjak 5,5, Radenović 5,5, Legović 6, Buršić 5,5 (79 Ibrić -), Popović 5, Škiljan 5,5, Vuković 5, A. Gjurchinoski 5, Sardelin 5 (78 Hrvatin), Fedotov 5, B. Gjurchinoski 5,5 (65 Vranaričić -)

Nogometaši Orijenta 1919 ostvarili su pobjedu (2:0) na otvaranju sezone na Krimeji.

Prvi gost ove sezone bila je momčad Funtane, koja je tijekom cijele utakmice igrala nogomet do protivničkog kaznenog prostora. U završnici ništa nije pokazala što bi dovelo u pitanje pobjedu Orijenta 1919.

Možda i zato što je trener-igrač Ivan Lajtman, nekadašnji igrač Zagreba, Istre 1961, Karlovca i Cibalije, ostao na klupi cijelu utakmicu. Inače, gosti u zapisniku nisu imali trenera.

Elvis Brajković debitirao je na klupi Orijenta 1919, koji je bitno promijenio momčad i način igre u odnosu na prošlu sezonu.

Kapetan Mikulić na mjestu desnog braniča, mladići Biasol i Turkalj na stoperima, iskusni Rukavina i Benić u središnjici, Sertić i Brdar u vrhu napada...

Ukratko, Orijent 1919 se predstavio kao mješavina iskustva i mladosti pod snažnim utjecajem Škole nogometa Rijeke, koju je pohađala većina prvotimaca.

Orijent 1919 je zasluženo pobijedio, domaći su bili bolji i konkretniji u utakmici koja nije baš privlačila pažnju kvalitetnim rješenjima. Igralo se obostrano plitko i dovoljno čvrsto da bi se nudilo puno slobodnog prostora. Vratari nisu imali puno posla.

U 39. minuti prekaljeni Lisjak nije baš najbolje reagirao na okomiti Brdarov ubačaj iz prekida.

Pogodak je pripisan Sertiću, koji je prvi doskočio do lopte, ali izgledalo je kao da nije ni taknuo loptu prije nego što je završila putanju u mreži - 1:0.

U 40. minuti teže se ozlijedio Rukavina, koji je ostao ležati nakon što je nezgodno zapeo zbog čega je nastradalo koljeno. Rukavina je iznesen u nosilima s igrališta prije nego što je odšepao u svlačionicu, ušao je Speranza.

U 49. minuti Legović je iz slobodnoga udarca prebacio "živi zid", Šestan je bio pravodoban u jedinoj intervenciji tijekom utakmice. Bio je to jedini izravni udarac gostiju u okvir vratiju!

U 72. minuti Orijent 1919 je potvrdio pobjedu na kraju povezane izmjene lopte kao na treningu.

Speranza je prošao desnom stranom, ubacio idealno u ravni prve vratnice, Babić je pravodobno ušao u prostor i glavom skrenuo loptu u mrežu - 2:0.

Lijepo izrađena i dorađena akcija bila je zadnje vrijedno pažnje što se moglo vidjeti na Krimeji.