ČETVRTA HNL

Crikvenica slavila Rubčićevim hat-trickom

Subota, 13. svibnja 2017. 19:19 Napisao/la  SC

Utakmice 26. kola: Crikvenica - Rovinj 3:1, Otočac - Vinodol 3:2, Orijent 1919 - Rudar 4:2, Pazinka - Nehaj 4:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 26. kolo

CRIKVENICA - ROVINJ 3:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 1:0 Rubčić (26), 1:1 B. Gjurchinoski, 2:1 Rubčić (65-11m), 3:1 Rubčić (85-11m)

Žuti kartoni: Buršić (Crikvenica)

CRIKVENICA: Srok, Merle, Gašparović (16 Kuna) , Vukelić, Smojver, Frančišković, Imamović (90+1 Kustić), Rubčić, Njegovan, Butorac, Buršić (80 Pravdica)

ROVINJ: Pavlić, Baltić (86 Butući), Bilić, Matošević, Kazalac (46 Bernobić), B. Gjurchinoski (67 A. Gjurchinoski), Špiranac, Tanković, Pamić, Šverko, Moscarda

Donekle dobar prvi dio utakmice zamijenio je nastavak sa poprilično propusta u taktičkoj postavki igre i pristupu igrača u realizaciji postavljenih zadataka.

Mnogo nedorečenosti, improvizacije i praznog hoda u igri kompenzirano je osvojenim bodovima i vrijednom pobjedom, do koje su kirci došli iz tri prekida – kornera i dva kaznena udarca.

Skromna posjeta u sjeni velikog derbija na Rujevici, dovela je na Gradski stadion 78 gledatelja, uz četiri grlata stranca...

Buršić je prvi zaprijetio u 4. minuti, glavom uz minimalni promašaj.

Slijedi serija dobrih obrana mladog Pavlića, koji već u prvih 15 minuta ima četiri odlične obrane i najzaslužniji je da Crikvenica u ranoj fazi utakmica nije stvorila opipljiviju prednost.

Njegovan sa dugim držanjem lopte u izglednoj prilici, koju gosti uspijevaju pravovremeno otkloniti, pa ponovno Buršić...

Vodstvo dolazi nakon četvrtog kornera Crikvenice, kojega spretno i efektno izvodi Rubčić izravnim udarcem u mrežu-1:0.

U nastavku slijede golovi, uz neinventivan nogomet.

Gosti prvi imaju veliku priliku za izjednačenje u 51. minuti. Matošević i Gjurchinovski izbijaju sami pred Sroka, ali sa katastrofalnom završnicom.

Gjurchinovski u idućoj, vrlo sličnoj prilici ne griješi. Ulazak u  kazneni prostor i mnogo bolja završnica donosi izjednačenje.

Posljednjih pola sata utakmica je odlučena sa dva nesmotrena i nepotrebna prekršaja gostiju, oba u kaznenom prostoru.

Najprije je oboren Buršić, a u idućem ulasku prema vratima Rubčić.  U oba navrata radost malobrojnim gledateljima donosi na kraju trostruki strijelac Deni Rubčić.

Bodovi vrijedni sigurnosti za položaj na ljestvici, a igra za zaborav, već do parkirališta kraj Gradskog stadiona. (S. Lončarić)

OTOČAC - VINODOL 3:2

Gradsko igralište. Gledatelja: 100

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Sladović (6), 1:1 Šmit (24), 2:1 Krznarić (45+2-11m), 3:1 Krznarić (74-11m), 3:2 Petrinović (85-11m)

Žuti kartoni: Vuković, Krznarić (Otočac), Šmit, Lagumdžija, Smolčić (Vinodol)

OTOČAC: Božičević, Kostelac, Sladović (77 Vidmar), Banić, Rudelić (62 Orešković), Grivičić (20 Čurčić), Vuković, Krznarić, Smolčić (46 Vukić), Burić, Benčić (49 Draženović)

VINODOL: Hodžić, Radetić (81 Vidović), Smolčić (79 Preni), Uremović, Mataija, Lagumdžija, Šmit (79 Tonković), Lenac, Buljat, Filipović, Petrinović

Nogometaši Otočca slavili su protiv Vinodola.

- Ovo nam je važna pobjeda, ali odigrali smo ispod nivoa utakmica ovog proljeća. Vinodol je bio bolji. Presudio je gol u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada smo poveli 2:1. U drugom dijelu smo se svjesno povukli, rekao je trener Otočca Tomislav Lopac.

ORIJENT 1919 - RUDAR 4:2

Stadion Krimeja. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 1:0 Klenovšek (11), 1:1 Maksenčuk (39), 2:1 Baljak (57), 3:1 Sertić (67), 3:2 Maksenčuk (81), 4:2 Makiadi (89)

Žuti kartoni: Baljak, Sertić (Orijent 1919), Mehić, Juričić, Ivanović, Munjas (Rudar)

ORIJENT 1919: Nicoletti, Baljak (81 Aščić), Polegubić, Andrić, Šestan, Sobotinčić (73 Barišić), Turkalj, Mikulić (83 Grgurić), Klenovšek (73 Makiadi), Šarković (65 Sertić), Leskur

RUDAR; Blažina, Načinović, Munjas (90 Topić), Škopac (73 Fejzić), Šepić, Čudić (64 Belo), Macan, Licul, Ivanović, Mehić, Maksenčuk

Orijent 1919 uvjerljivo je nadigrao labinskog Rudara.

- Čestitam dečkima. Oduševljen sam njihovim pristupom i sve nam se to lijepo vraća. Utakmica je bila dobra, gledatelji na tribinama su mogli uživati u odličnoj igri obje momčadi. Prvi dio bio je podjednak, dali smo rani gol, a zatim je Rudar preuzeo inicijativu i izjednačio. U nastavku su nam dečki s klupe digli ritam, unijeli živost, rekao je trener Orijenta 1919 Danilo Butorović

PAZINKA - NEHAJ 4:0

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Maružin (24), 2:0 Maružin (45), 3:0 Vale (50), 4:0 Rabar (60)

Žuti kartoni: Levak (Pazinka), Nadarević (Nehaj)

PAZINKA: Funčić (69 Denić), Batel, Levak, Pinčan, Zgrablić, Maružin (69 Prenc), Matika (71 Turčinović), Ivetac (56 Damijanić), Vale, Rabar, Krajcar (63 Tomišić)

NEHAJ: Baričević, Pejanović, Glavičić (62 Bilen), Ćaćić, Hodak (67 Stipić), Prpić (73 Prizmić), Ajdini (46 Babić), Pejić, Bajramović, Biondić (84 Rončević), Vukelić

Mirnu, fer i korektnu utakmicu odigrali su  Pazinka i Nehaj. Gosti su u Pazin stigli svjesni da ih danas neće čekati lijepi provod u središnjoj Istri, a to se pokazalo i točnim.

Mrežu gostiju načeo je Loren Maružin pospremivši jedan odbijanac u 24. minuti, a do predaha je i osigurao titulu najboljeg igrača utakmice stigavši prvi na jednu loptu preko senjske obrane poslanu od strane Ivetca i poentiravši za 2:0.

Drugi dio je bio samo odrađivanje posla, a Dalibor Vale je nakon prodora lijepo poentirao za 3:0 u petoj minuti nastavka da bi točku na „i“ stavio Patrick Rabar, na njegovu asistenciju.

LOŠINJ - LOKOMOTIVA 2:1

Stadion Čikat. Gledatelja: 100

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Belobrajdić (8), 1:1 Županec (22), 2:1 Jerneić (49)

Žuti kartoni: Jergović (Lošinj)

LOŠINJ: Popović, Abramov (72 Ćepulo), Jergović, Erceg, Kauzlarić (86 Šepuka), Jerneić, Fatić, Babić, Belobrajdić (68 Mrvac), Gršković, Udović

LOKOMOTIVA: Pernat, Pilepić, Radoslović, Paić, Fumić (68 Todorović), Smolić-Ročak, Šimić, Stojković, Kalanj, Županec, Baković

Na sunčanom i vrućem Čikatu, poveli su domaći preko Antonija Belobrajdića dok se malobrojna publika još nije ni smjestila na svoje pozicije. Riječani su dosta brzo uspjeli izjednačiti, nakon prekida je najbolje gužvu pred golom iskoristio Županec - 1:1.

Iskusnik Josip Jerneić u četvrtoj minuti nastavka donio je pogodak, koji se pokazao pobjedničkim. To je Jerneićev dvanaesti ovosezonski gol, čime se na klupskoj listi strijelaca izjednačio s Babićem.

Napomenimo da je za domaće debitirao mladi Marin Ćepulo, a da je za goste igrao također mladi Kevin Kalanj iz Malog Lošinja.

- Utakmica je bila otvorena s obje strane. Da smo imali malo više sreće mogli smo izvući bod. Sve bolje igramo kako prvenstvo ide kraju i jedva čekamo da završi. Mlada smo ekipa, dečki su između 18 i 24 godine i žao mi je da ne osvoje ni bod kad dobro igraju. Lošinj je dobra iskusna ekipa, rekao je trener Lokomotive Tin Vegar.

FUNTANA - GROBNIČAN 1:0

Stadion Funtana. Gledatelja: 100

Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak)

Strijelac: 1:0 Lajtman (55)

Žuti kartoni: Lajtman, Popović (Funtana), Gundić (Grobničan)

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Belli, M. Šegon, Hrvatin, Vuković (34 Radenović), Matošević (67 Ven), Popović, Ibrić, Lajtman (90+4 Begić), E. Šegon

GROBNIČAN: Herman, Golić, Vukelić, Poropat, Sharbini, Pilčić, Fućak, Gundić, Prtenjača (46 Matković), Babić, Linić

Pobjeda je bila imperativ domaćima i uspjeli su je ostvariti. Trobod je pogodio baš trener-igrač Lajtman. U 55. minuti on je jednu loptu sa dvadesetak metara poslao iza Hermana za, pokazati će se, konačnih 1:0.

- Odigrali smo solidno na lošem terenu iako nam je nedostajalo pola momčadi. Bili smo dominantniji, ali smo iz jedne pogreške primili gol. Bio je to jedini njihov udarac u okvir vrata. Mi smo imali stativu, prečku i još tri puta je vratar Lisjak spašavao njihovu mrežu. Utakmica nije bila lijepa, zbog terena, i šteta da smo primili jeftin pogodak iz jedne jedine prilike, rekao je trener Grobničana Dušan Gruevski.