Subota, 26. kolovoza 2017. 18:40 Napisao/la  SC

Lošinj - Nehaj 0:4, Crikvenica - Naprijed 2:4,  Cres - Vihor 4:1

Četvrta liga NS Rijeka - 1. kolo

FUNTANA - BORAC 3:2

Stadion Funtana. Gledatelja: 50

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 0:1 Kovač (1), 1:1 Ibrić (10), 2:1 Buršić (23) 3:1 Vuković (71 - 11m), 3:2 Dukađin (76-11m)

Crveni karton: Ćućić (Borac) 70 - namjerni prekršaj

FUNTANA: Mihalić, Buršić, M. Šegon, Žužić (64 Ven), Vuković, Matošević (90+1 Popović), Ibrić, Vidović, Lajtman, E. Šegon (85 Barbić), Radenović

BORAC: Ćućić, Tomiek (46 Slavujević), Šolaja, Kovač Birkaš, Cvjetković, Pribanić, Grbac, Dukađin, Stanišić (5 Žeželić, 71 Kezić), Sedlić (87 Leoni), Grdinić

Debitanti iz Bakra bez bodova su se vratili sa svog prvog četvrtoligaškog gostovanja.

- Kao pravi novaci uši smo u ligu. Zabili smo u prvoj minuti, malo smo ih iznenadili. Oni su izjednačili eurogolom. Onda smo bili izjednačeni u igri, nakon čega su oni iskoristili naše dvije pogreške kod prekida, a zatim je naš golman dobio crveni, domaći su zaradili kazneni udarac. Mi smo stisnuli i s igračem manje, ali smo se jednostavno potrošili i nismo uspjeli izjednačiti nakon 3:2. Ozlijedila su nam se dva igrača. Uglavnom, baš smo se pokazali novacima, ocijenio je trener Borca Damir Kraljić.

CRIKVENICA - NAPRIJED 2:4

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Petrović (10), 2:0 Butorac (31), 2:1 Štimac (60), 2:2 Kuši (68), 2:3 Kružić (72), 2:4 Blašković (90+2)

Žuti kartoni: Ende (Naprijed)

CRIKVENICA: Stipanov, Merle, Mazzarolli, Xheladini (27 Prpić), Smojver, Nemetz, Rubčić (47 Mijolović), Kuna, Petrović, Butorac, Begić (73 Nemetz)

NAPRIJED: Ciani, Radan, Ende, Prpić (58 Štimac), Kružić, Čop, Brdar (82 Iskra), Lukačić (82 Žarković), Kuši, Blašković, Smolčić

Produžeci utakmice u srijedu sa Bjelovarom ostavile su bolan trag na igri kiraca protiv susjeda sa Hreljina. Rezultat izražen vrlo uvjerljivim porazom u nastavku, nakon vodstva Crikvenice na odmoru 2:0.

Mauro Stipanov ključni je igrač domaćih i zaslužan je da gosti nisu napustili Gradski stadion i sa mnogo uvjerljivijom pobjedom.

Statistika govori rječito o premoći Naprijeda u drugom dijelu utakmice.

Do odmora broj udaraca prema vratarima bio je 5:4, da bi izlaskom sa odmora taj omjer drastično prešao na gostujuću stranu i završio sa 13 udaraca od kojih je domaći vratar obranio sedam.

Unatoč tome u posljednjih pet minuta utakmice Crikvenice je preko Butorca, Kune i Petrovića pri rezultatu 2:3 imala izgledne prilike za izjednačenje.

I kao što se to obično događa na kraju je stigla i nova kazna – mat u dva poteza Kuši-Smolčić za konačnih 2:4 i veliko slavlje momčadi Marina Mikca.

Crikvenica je povela dosta rano. Precizan ubačaj Butorca iskoristio je Petrović i svojim dojučerašnjim suigračima isporučio lijep gol glavom u lijevi gornji kut nemoćnog Ciania – 1:0.

Nakon pola sata igre pažljivi Butorac prati proigravanje gostujuće obrane, pronalazi pogrešku i realizira za obećavajućih - 2:0.

Djelovalo je i nedostižnih...

Gosti se ne predaju, ali prvo domaće ime vratar Mauro Stipanov brani prilike u 10. i 12. minuti.

Prije odlaska na odmor Smolčić propušta rijetko dobru priliku. Njegov udarac sa 7-8 metara iz okreta prolazi iznad gola.

U nastavku se gosti sele na polovicu Crikvenice i sve češće su u prilikama da smanje domaće vodstvo.

Ulazak Štimca kod gostiju donosi smanjenje vodstva pri prvom kontaktu sa loptom, nakon samo 5-6 sekundi.

Udarac glavom najava je teških trenutaka za obranu Crikvenice koja narednih dvadesetak minuta teško dolazi i do centra.

Rezultat je to i izjednačenja 2:2 nakon pogotka Kušija.

Gosti su još više pritisnuli na domaću obranu u kojoj Stipanov i Nemetz vode boj sa raspoloženim gostima čiji napadi se slijevaju sa svih strana.

Rupe u obrani su prevelike, noge umorne i teške, a Marko Lukačić distribuira korisne lopte svojim suigračima.

Kapetan Karlo Kružić i Mario Smolčić uz odjavni zvižduk vrlo dobrog Skendera postavljaju konačni rezultat koji mora Crikvenicu ozbiljno zabrinuti u nastavku prvenstva i prije subotnje utakmice pod Nehaj kulom.
(S. Lončarić)

OTOČAC - ORIJENT 1919 3:1

Gradsko igralište. Gledatelja: 150

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Čurčić (4), 1:1 Mikulić (8), 2:1 Vuković (45+2), 3:1 Krznarić (55-11m)

Žuti kartoni: Fatić (Orijent 1919)

OTOČAC: A. Krznarić, Benčić, Draženović, Rudelić, Vukić, Čurčić (84 Ostović), Grivičić, Vuković (87 Smolčić), M. Krznarić, Bogdanić (79 Sladović), Burić

ORIJENT 1919: Mohorović, Turkalj (61 Čanković), Hasičić, Andrić, Šestan (77 Grgurić), Barišić (46 Baljak), Klenovšek (46 Torić), Mikulić, Fatić, Šarković (46 Iličić), Leskur

Nogometaši Otočca uvjerljivo su nadigrali goste sa Krimeje.

- Dobro smo otvorili utakmicu. Momčad me iznenadila, imao sam dobar osjećaj, ali nisam mislio da će tako dobro reagirati. Pripremili smo se za Orijent, oni nisu ništa promijenili i dobro su nam sjeli. Dobili smo malo na iskustvo, malo na kvalitetu. Dečki su dobro odradili pripreme, a Orijent je mlada i spremna ekipa no danas je platila danak neiskustvu, rekao je trener Otočca Tomislav Lopac.

Trener Orijenta 1919 Danilo Butorović svjestan je da je njegovoj momčadi u Otočcu nešto nedostajalo.

- Zaslužena pobjeda Otočca. Mi smo ih propustili tamo gdje nismo smjeli. Platili smo danak neiskustvu i ovo je danas bila druga dimenzija nogometa za nas, rekao je Butorović.

MLADOST - VINODOL 3:3

Stadion Oliva. Gledatelja: 50

Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak)

Strijelci: 0:1 Tomić (7), 0:2 Peričić (8), 1:2 Kostešić (15), 2:2 Nišević (85-11m), 3:2 Kostešić (90), 3:3 Radetić (90+3)

Žuti kartoni: Kostešić (Mladost), Lagumdžija, Petrinović, Buljat (Vinodol)

Crveni karton: Tomić (Vinodol) 62 - namjerni prekršaj

MLADOST: Tomišić, Markić (64 Škalić), Nišević, Subanović (72 Hasanbašić), Pavić, Peršić (24 Žižak), Kostešić, Halilović, Mofardin, Matić, Livović

VINODOL: Godinić, Mataija, Preni (86 Smolčić), Lagumdžija, A. Petrinović, Lenac, T. Petrinović (56 Filipović), Tomić, Peričić, Dunković (68 Buljat), Radetić

Nevjerojatna utakmica na Olivi! Gosti su veći dio susreta, točnije 70 minuta vodili 1:2, ali na kraju mogu biti sretni sa bodom. Naime, domaćin je primio gol za 3:3, iako je gostiju bilo u tom trenutku deset na terenu.

Dunković izvodi korner u sedmoj minuti, a Marijan Tomić glavom pogađa za 0:1. Minutu kasnije ubačaj s lijevog boka i efektna reakcija Luke Peričića i semafor pokazuje 0:2.

U 15. minuti Mark Kostešić golom glavom nakon kornera vraća nadu Fažancima, a ubrzo nakon toga Antun Dunković pogađa vratnicu iz slobodnog udarca. Imali su i Fažanci okvir vrata jer je Matija Subanović uzdrmao gredu.

I onda – infarktna završnica. Najprije jedanaesterac nad Halilovićem u 85. minuti kojeg u gol pretvara Toni Nišević, da bi u 90. minuti Kostešić svojim drugim golom postavio 3:2. Ipak, Luka Radetić bio je nečuvan u trećoj minuti nadoknade i dva boda otišla su u nepovrat za domaćina.

ROVINJ - ULJANIK 4:1

Stadion Valbruna. Gledatelja: 100

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Špiranac (14), 2:0 Rudela (43), 2:1 Jelenić (44), 3:1 Rudela (51-11m), 4:1 Stojanov (75)

Žuti kartoni: S. Pamić (Rovinj), Gerovac, Vošten (Uljanik)

ROVINJ: Cindrić, Matošević (86 Karlović), Rudela, Špiranac (74 Stojanov), Tanković, A. Pamić, Hoxha, Hasanbegović, S. Pamić (80 Butući), Bernobić (77 Rojnić), Maružin (60 Kazalac)

ULJANIK: Kraljević, Deak, Todorov, Pavić, Gerovac (46 Imširević), Jelenić, Šistov, Bogdan (54 Brajković), Iveša (67 Šverko), Funčić, Vošten

Da prijateljske utakmice nisu nikakvo mjerilo, pokazao je i današnji derbi na Valbruni. Naime, Uljanik je prije otprilike mjesec dana na istom mjestu Rovinježe porazio sa 2:7. Danas je na krilima Rudele, koji je dva gola zabio, a još dva asistirao, domaćin upisao uvjerljivu pobjedu.

Rovinježi su poveli nakon centaršuta Manuela Rudele i efektnog udarca Nevena Špiranca. Iako su bili bolji u prvom dijelu, sve do 43. minute Kanarinci nisu uspjeli povećati vodstvo, a onda je Rudela sa 20 metara prizemno savladao Kraljevića za 2:0.

Već u sljedećem napadu jedan šut Matije Funčića biva blokiran od strane domaće obrane da bi lopta stigla do Frane Jelenića koji iz prve smanjuje na 2:1.

Na 3:1 povisio je Rudela iz kaznenog udarca nakon što je Vošten sapleo Špiranca, a konačnih 4:1 postavlja Siniša Stojanov, nekoliko sekundi nakon ulaska u igru, na asistenciju danas fantastičnog Rudele.

CRES - VIHOR 4:1

Stadion Dari. Gledatelja: 50

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Inić (29), 1:1 Mance (53), 2:1 Jusufi (55-11m), 3:1 Bajramović (63), 4:1 Jusufi (67)

Žuti kartoni: Žarić, Brnić (Cres), Brkljača, Kušt (Vihor)

CRES: Zmajla, Delić (71 Francetić), Inić, A. Zubović (74 Kovačić), Jusufi (89 Gržinčić), Žarić (90 Cianci), Brnić, Crnovršanin, Juraga, Kučinić, Bajramović (79 T. Zubović)

VIHOR: Rošić, Posel (46 Brkljača), Juničić (61 Brelih), Štefanić (46 Hadžiomerović), Brozić, Kušt (89 Radić), Stipaničić (46 Imeraj), Brlošić, Mance, Udović, Grbac

Nogometaši Cresa bili su uvjerljiviji u susjedskom derbiju i nadigrali debitanta u ligi bašćanski Vihor.

- Zadovoljan sam s obzirom da je ovo start sezone. Igra je bila solidna, na razini za ovaj dio početka prvenstva. Još ćemo se mi malo bolje pripremiti kada završi turistička sezona. Čestitao bih dečkima na zasluženoj pobjedi, dali su maksimum u ovom trenutku, rekao je pomoćnik trenera Cresa Živko Cunjak.

Trener Vihora Miroslav Hrgovčić bio je razočaran, ali svjestan da njegovoj momčadi treba još malo vremena za hvatanje konaca u višem rangu.

- Mogao je biti dobar dan, ali nije. Rezultat ne odgovara prikazanoj igri, jer smo do jedanaesterca za Cres bili izjednačeni. Vratili smo se nakon 1:0, ali nakon kaznenog udarca krenuli smo na sve ili ništa i Cres je to iskoristio. Mi smo novi u ovoj ligi, Cres ima godinu dana iskustva više, treba nam malo vremena da sazrijemo i steknemo iskustva, rekao je Hrgovčić

LOŠINJ - NEHAJ 0:4

Stadion Čikat. Gledatelja: 50

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 0:1 Vukelić (14), 0:2 Tomac (24), 0:3 Tomac (55), 0:4 Hajdini (78)

Žuti kartoni: Mrvac, Gršković, Kauzlarić (Lošinj), Pejanović, Vukelić, Hodak (Nehaj)

LOŠINJ: Popović, Golubić (75 Vlakančić), Jergović, Viskić, Šepuka (70 Antoninić), Kauzlarić, Surić (61 Jurić), Jerneić, Mrvac (61 Malović), Babić (89 Ćepulo), Gršković

NEHAJ: Baričević, Pejanović (46 Hodak), Babić, Savić (83 I. Starčević), Tomljanović, Ćaćić, Prpić, Tomić, Tomac (73 Prizmić), Hajdini (80 Bilen), Vukelić (46 R. Starčević)

Nogometaši Nehaja pobjedom su u gostima kod Lošinja otvorili prvenstvo. Već nakon 25 minuta igre gosti su imali dva gola prednosti.

- Imali smo u srijedu tešku utakmicu u Kupu gdje smo odigrali 120 minuta tako da me brinulo hoće li se igrači fizički oporaviti do ove utakmice. Srećom uspjeli su. Igrali su od prve minute vrlo disciplinirano i angažirano, i nakon pola sata igre vodili smo 0:2, a mogli smo i 0:4. Bili smo puno bolja momčad i rezultat je možda i premalen obzirom na sve šanse koje smo imali. Domaći su imali neke poluprilike, ali tek kod 0:3. Mislim da je ishod realan, Lošinj je ostao bez nekoliko kvalitetnih igrača u odnosu na lani, a mi smo doista dobro odigrali i kvalitetniji smo, rekao je trener senjske momčadi Nehajev Svast.

Trener Lošinja Dean Škoda nije imao previše za komentirati.

- Utakmica je bila teška. Gosti su pribjegavali vrlo nezgodnim startevima koji nisu bili kažnjavani na pravi način. Mi nismo realizirali šanse koje smo imali, a Nehaj je iskoristio naše pogreške. Bila je ovo prva utakmica, vidljivo je da se moramo još uigrati, rekao je Škoda.