MEĐUŽUPANIJSKA NL

Grobničan poražen u Bujama, Jadran pobijedio

Subota, 30. travnja 2016. 22:30 Napisao/la  SC

Rezultati 25. kola: Buje - Grobničan 1:0, Jadran - Naprijed 5:0, Orijent 1919 - Halubjan 4:2

Međužupanijska liga NS Rijeka - 25. kolo

BUJE - GROBNIČAN 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Premužić (36)

BUJE: Košćuk, Fabijančić, Uzelac, Krizmanić, Čović, Čavarović (46 Uran), Bojić, Premužić, Bašić (81 Jerkan), Pavlović, Risonjić (46 Horvat)

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Jukić, Golić (58 Matković), Poropat, Pilčić, Conjar, Miškulin, Juničić (83 Fućak), Ćufta (67 Iskra), Kurilić

Nogometaši Buja bili su uspješniji od drugoplasirane momčadi prvenstva  i slavili sa 1:0.

Mudro su se postavili Buježi, svjesni da je gost kvalitetniji, pa su im prepustili posjed lopte, a pri osvajanju iste „slagali“ ubitačne kontre. Iz prve takve, u desetoj minuti, Čavarović upošljava Premužića koji šutira u ruke golmana Hermana.

Deset minuta kasnije Pavlović prolazi po desnoj strani, a njegovu povratnu loptu Premužić šalje preko gola. U 35. minuti gosti imaju najizraženiju svoju prigodu prvog dijela, ali volej Conjara sa sedam metara odlazi preko gola.

Kazna za taj promašaj stigla je u istoj minuti. Bojić je poslao loptu na stranu za Pavlovića koji u trku stiže do korner linije, a onda loptu vraća na 20 metara od gola gdje je preuzima Bruno Premužić i efektnim udarcem trese rašlje Grobničana za 1:0.

Lijepu prigodu imali su Buježi i u 50. minuti, ali udarac Bojića krajnjim naporom brani Herman. Igrala se 72. minuta kada je Bojić poslao loptu „s očima“ za Premužića kojeg ruši gostujući vratar, ali sudačka „zviždaljka“ šuti pa je ostalo „napeto“ do kraja, ali se mreže nisu tresle.

- Buje su iskoristile svoju šansu, mi nismo. Nije opravdanje izostanak pet standardnih igrača, mislili smo da će oni koji ih budu zamijenili odgovoriti zahtjevima, ali nisu. Nismo bili na nivou dosadašnjih utakmica, nismo bili pravi. Čestitam Bujama na zasluženoj pobjedi, kratak je bio trener Grobničana Dušan Gruevski.

JADRAN - NAPRIJED 5:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 80

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Ereiz (27), 2:0 Šoškić (45), 3:0 Lisec (53), 4:0 Banko (87), 5:0 Banko (89)

Žuti kartoni: Tikas (Jadran), Jasprica, Matešković, Dorčić (Naprijed)

Crveni kartoni: Pelizzar (61, nesportsko ponašanje), E. Petrović (61, prekršaj)

JADRAN: Bugarin, Banić (75 Đurić), Ilić, Pelizzar, Kepčija (65 Sumić), Ereiz, Šendula, Šoškić (78 Banko), Tikas, Dujanić, Lisec

NAPRIJED: Ciani, Merle (46 Blašković), Juraga, Rukavina (49 Matešković), Čop, Lončar, E. Petrović, Jasprica, A. Petrović (65 Dorčić), Tomić, Iskra

Nogometaši Jadrana liderski su riješili dvoboj sa Naprijedom te ih ispratili sa pet golova u mreži iz Poreča.

- Čestitam Jadranu na fenomenalnoj izvedbi. S pravom su lideri prvenstva i najvjerojatnije će postati prvaci. Posve su nas nadigrali u svim elementima nogometne igre. Mi smo igrali na posjed lopte, ali nismo izdržali njihovu agresivnost. Njima je sve polazilo za nogom, rekao je trener Naprijeda Marin Mikac.

ORIJENT 1919 - HALUBJAN 4:2

Igralište Krimeja. Gledatelja: 200

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Jurčić (11), 2:0 Brnčić (45-ag), 3:0 Prtenjača (52), 3:1 Kinkela (62), 3:2 Šanjug (77), 4:2 Jurčić (90+2)

Žuti kartoni: Radoslović, Benić, Conte (Orijent 1919)

ORIJENT 1919: Šestan, Radoslović (66 Andrić), Conte, Omerović, Benić (77 Sertić), Barišić, Jurčić, Mikulić, Kovačić, M. Petrović, A. Petrović (34 Prtenjača)

HALUBJAN: Geler, Brnčić, Šipura, Gatara, Pinjuh (46 Samardžija), Kinkela, Štimac (61 Radan), Kovčalija, Miočić, Šanjug, Bilobrk

Nogometaši Orijenta pobijedili su Halubjan rezultatom 4:2 u otvorenoj utakmici, koja je ponudila uzbuđenja dostojnih engleskog nogometa.

U 52. minuti Prtenjača je sa sredine terena pobjegao braničima Halubjana, zaobišao vratara Gelera i mirno loptu poslao u mrežu - 3:0. Orijent 1919 je stekao prednost, koja se činila nedostižnom s obzirom na odnose snaga na terenu.

Međutim, uslijedila je reakcija gostiju koju domaći igrači očito nisu očekivali. Preuzeli su gosti još veći rizik, visoko je stala zadnja linija obrane, podignuli su igrači Halubjana ritam i počeli jurnjavu za velikim zaostatkom.

U 62. minuti Kinkela je pokraj Omerovića glavom loptu iz blizine skrenuo u mrežu nakon ubačaja iz kuta, pogodak je još više rasplasao gostujuće strasti - 3:1.

Momčad Orijenta počela je gubiti raspored u bloku i mirnoću, igra se svela na preskakanje sredine u pokušajima da se utakmica privede kraju u kontrama.

Kada je u 77. minuti Šanjug znalački skrenuo loptu u suprotni kut nakon ubačaja slijeva, Halubjan je stigao nadomak velikog preokreta - 3:2.

U 82. minuti Prtenjača je ponovo bio u prilici pobjeći u kontri, ovog puta nije uspio kontrolirati loptu i zaobići Gelera.

U idućoj minuti Miočić je mogao kazniti neuspio Orijentov pokušaj. Napadač Halubjana neobjašnjivo je ostao sam na čistini i s 13 metara loptu silovito poslao u gredu tik iznad Šestanove glave. Halubjan je u 83. minuti bio blizu podviga.

U uzbudljivoj završnici pogodak se osjećao u zraku sve do 92. minute, kada je Jurčić udarcem glavom loptu poslao u mrežu, smirio strasti i osigurao Orijentu pobjedu - 4:2.

U prvom dijelu Orijent 1921 je držao utakmicu pod kontrolom. Dominirala je domaća momčad od početka, kada je Jurčić u 8. minuti rezantnim udarcem loptu poslao u mrežu udarcem s 14 metara nakon ubačaja iz kuta - 1:0.

U 45. minuti Brnčić je zatresao vlastitu mrežu pokušavajući na prvoj vratnici zatvoriti Prtenjaču, Orijent je na odmor otišao s prednošću 2:0.

Razlika je mogla biti uvjerljivija, Prtenjača i Mikulić nisu bili precizni kada je ispred njih stajao samo vratar Geler.

Ništa u prvom dijelu nije slutilo uzbudljivu završnicu osim da Miočić nije pri udarcu kao što je pokazala 83. minuta.

Napadač Halubjana triput je do odmora bio u povoljnim pozicijama, posebice kada je pobjegao lijevim bokom i stigao do Šestana, koji je dobro zatvorio prvi kut. (I. Vranić)

ROVINJ - LOKOMOTIVA 1:2

Igralište Valbruna. Gledatelja: 130

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Cvijetić (7), 1:1 Dragović (34), 1:2 Bonicioli (77)

Žuti kartoni: Lovrić (Rovinj), Smolić-Ročak, Pašuld, Dragović (Lokomotiva)

ROVINJ: Denić, Cvijetić, Budicin (76 Tanushi), Maružin, Perković (61 Ćosić), Špiranac, Belli, Tanković, Pamić, Matošević (82 Lovrić), Hasanbegović

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Smolić-Ročak, Šolaja, Nemetz, Šestan (55 Čubelić), Smolčić (78 Kuši), Lacković (55 Bonicioli), Pašuld, Dragović

Rovinježi su rano došli u vodstvo, u sedmoj minuti, kada Špiranac odlaže loptu za Daniela Cvijetića koji s 18 metara, malo iskosa s desne strane, pogađa nebranjeni dio mreže za 1:0.

Riječani su izjednačili  u 34. minuti kada Kristijan Dragović prima loptu na 15 metara od gola, „okreće“ svog čuvara i ljevicom pogađa suprotni kut za 1:1.

Pobjedu gostima donio je Patrik Bonicioli, iz gužve 13 minuta prije kraja susreta.

VINODOL - NEHAJ 0:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Žuti kartoni: Petrinović, Mataija (Vinodol), Vukelić, LOpac, Pećanić (Nehaj)

VINODOL: Godinić, Mataija, Lenac, Uremović (9 Lagumdžija), A. Petrinović, Filipović, Šmit (79 Smolčić), Tomić, Radetić, Pavelić (46 Perušić), T. Petrinović

NEHAJ: Baričević, Biondić, Babić, Špalj, Bilen, J. Prpić, Žarković (46 Pećanić), Lopac, Vukelić, Hajdini (86 Žunić), P. Prpić (57 Pejanović)

Prema očekivanju tribine Bahalina ugodno su se popunile, a zabilježena je i najbolja proljetna posjeta - 340 gledalaca.

Rijeđi posjetioci utakmica više nisu morali zapitkivati odakle na utakmicu dolazi netko od igrača. Mile Uremović, ljubtelj sporta iz Crikvenice, dodao je da se sada slobodno može pitati čiji je pojedini igrač, aludirajući na činjenicu da je od 34 igrača iz zapisnika samo pričuvni vratar Vinodola Matija Torbarina iz Rijeke.

Dobro raspoloženje na tribinama vrlo brzo odmjenio je sumoran nogomet. Slabo, neinventivno, nepovezano, neopasno....

Priprijetili su Radetić i Šmit na početku utakmice, ali je prvi i jedini duarac na gol Baričevića uputio Tomić iz slobodnog udarca u 81. minuti. Dobar udarac i vrlo dobra obrana.

Sa druge strane jedini udarac na gol mladoga Godinića stigao je nakon ispucavanja Baričevića (!) u 36. minuti. Vinodol je izveo pet kornera, gosti su ostali bez udarca iz kuta, uz neznatnu terensku inicijativu.

Velika nepovezanost igrača inicirala je nagradnu igru na tribinama, koja će momčad uspjeti povezati četiri lopte. Dobitnika nije bilo, jer takva preciznost nije evidentirana.

Slabo i za zaborav, da u 62. minuti nije sjevnuo prodor Hajdinija i ubačaj u kazneni prostor za Ivana Vukelića. Uslijedile su škarice i mali promašaj, ali u nestašici iole vrijednijeg ostvarenja – dovoljno za aplauz.

Posljednjih petnaestak minuta navijači obje momčadi počeli su zazivati kraj. Bili su u pravu... (S. Lončarić)

OTOČAC - LOŠINJ 5:1

Gradsko igralište. Gledatelja: 150

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 1:0 Tomac (10), 2:0 Tomac (19), 3:0 Plecić (22), 3:1 Jerneić (29), 4:1 Tomac (36), 5:1 Tomac (60)

Žuti kartoni: Plecić, Banić, Rudelić (Otočac)

OTOČAC: Božičević, Benčić, Banić, Rudelić, Tomac, Čurčić (68 Sladović), Vukić, Krznarić (77 Ostović), Plecić (30 Kostelac), Burić, Bunjevčević

LOŠINJ: Busanić, Gašpert, Valenčić (57 Udović), Viskić, Jergović, Stanić, Jerneić, Marić, Padovan, Gršković, Faflja

Nogometaši Otočca uvjerljivo su svladali Lošinj, no još uvijek nisu pobjegli iz opasne zone.

- Već nakon 20. minuta smo vodili 3:0 i praktički je utakmica bila gotova. Tomac nam je bio vrlo raspoložen danas, zabio je četiri gola, jedan namjestio, no gosti nisu bili na svom nivou. Bez obzira na veliki rezultat ovo je bio samo jedan radni dan, jer nismo se pomakli na ljestvici, rekao je trener Otočca Tomislav Lopac.

Lošinjani su u Otočac otputovali nekompletni što je uvelike kumovalo lošem rezultatu.

- Bili smo nekompletni, a povrh toga dečki koji su igrali nisu bili raspoloženi. Otočac je poveo vrlo brzo 3:0 zahvaljujući našim greškama. Imali smo šest dobrih subota iza sebe, tako da se jedna takva morala dogoditi. Moramo izvući pouke iz ovog poraza i pripremiti se za idući vikend. Ovisimo sami o sebi i trebali bismo ostati na trećem mjestu te afirmirati neke naše igrače, rekao je trener Lošinja Aldo Stipanov.

MLADOST - CRIKVENICA 2:1

Igralište Oliva. Gledatelja: 50

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Kostešić (9), 2:0 Nišević (23-11m), 2:1 Buršić (83)

Žuti kartoni: Bagarić, Halilović, Racan, Bradarić, Livović (Mladost), Xheladini (Crikvenica)

MLADOST: Cindrić, Bobić, Vijatović (58 Stojčević), Nišević, Halilović, Bagarić (66 Ilić), Racan, Valčić, Đerđaj, Kostešić, Livović (83 Bradarić)

CRIKVENICA: Srok, Vrbos, Krajina (77 Mijolović), Xheladini, Gašaprović, Imamović, Kuna, Butorac, Vukelić, Lekaj (72 Imamagić), Buršić

Nogometaši Crikvenice poraženi su na gostovanju u Fažani 1:2.

Prvi gol domaći „duguju“ Renatu Valčiću koji je prošao po lijevom boku, a onda idealno poslužio Marka Kostešića koji rutinski trese mrežu gostiju za 1:0.

Niti deset minuta kasnije Kostešić biva sapleten u šesnaestercu, a sudac pokazuje na „bijelu točku“.

Lopti prilazi povratnik Toni Nišević i pogađa za 2:0.

Crikvenica je smanjila sedam minute prije kraja prekrasnim pogotkom Josipa Buršića nakon još ljepše brze akcije gostiju.

RUDAR - FUNTANA 2:1

Gradski stadion. Gledatelja: 70

Sudac: Tomislav Frlan (Podthum)

Strijelci: 1:0 Macan (2), 2:0 Macan (65), 2:1 Lajtman (90+3)

Žuti kartoni: Stepčić, Ivanović, Načinović, Mehić, Čudić (Rudar), Lajtman, Radenović, Gjurchinoski, Jugovac (Funtana)

RUDAR: Vozila, Načinović, Jajčević, Škopac, Macan (90 Božičević), Juričić (85 Čudić), Stepčić, Licul, Ivanović (20 Černjul), Maksenčuk, Mehić

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Pinčan, Šegon, Gjurchinoski, Vuković, Popović, Sardelin, Legović (56 Jugovac), Fedotov (78 Radenović), Lajtman

Nervozni derbi Rudara i Funtane u kojima je sudac Frlan podijelio čak devet žutih kartona, od čega dva igračima na klupi, pripao je domaćinu koji je bio opasniji, ali očevici u Labinu kaže da je Funtana uvjerljivo najbolja momčad koja je gostovala u ovoj godini u njihovom gradu. Gosti su imali znatno veći posjed lopte.

Mrežu gostiju „načeta“ je već u drugoj minuti kada Igor Juričić u maestralnom prodoru po lijevoj strani bez „daha“ ostavlja Pinčana, a onda upošljava u sredini Ivana Macana koji dovodi Rudar u vodstvo – 1:0.

U devetoj minuti „zicer“ promašuje Gjurchinoski, a dvije minute kasnije isti igrač „namješta“ dobru prigodu Fedotovu koji loptu glavom šalje pored gola. Funtanjani su bili bolji u prvom dijelu, pogotovo otkad je u 18. minuti izašao Ivanović, ali nisu uspjeli kapitalizirati svoj posjed lopte.

I onda, u 65. minuti, odluka. Erik Černjul, 18-godišnji junior, šalje loptu u for za Igora Juričića koji se, iako sam pred Lisjakom, odlučuje na malonogometno rješenje pa upošljava Ivana Macana, koji ubacuje loptu na prazan gol u mrežu – 2:0. U posljednjim trenucima treće minute nadoknade Ivan Lajtman je smanjio pobjedu domaćina.