MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA

Lošinj nadomak titule, Halubjan razbio Crikvenicu

Subota, 26. studenog 2016. 16:09 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Crikvenica - Halubjan 3:8, Lošinj - Funtana 2:0, Rovinj - Rudar 2:2

Međužupanijska liga NS Rijeka – 14. kolo

CRIKVENICA – HALUBJAN 3:8

Gradski stadion.  Gledatelja: 100

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Alilović (3), 1:1  Buršić (11), 2:1 Smojver (22), 2:2 Radan (43), 2:3 Miočić (44), 2:4 Alilović (45), 2:5 Šanjug (48), 2:6 Miočić (57), 3:6 Butorac (63), 3:7 Miočić (65), 3:8 Miletić (85).

CRIKVENICA: Srok, Merle, Vukelić, Smojver, Rubčić, Buršić, Kuna, Frančišković (od 67 Mijolović), Firkelj ( od 46 Gašparović), Xheladini, Butorac

HALUBJAN: Bedenik, Samardžija (od 88 Bedenik), Šipura, Miletić, Pinjuh, Kovčalija (od 90 Bilić), Alilović (od 80 Brnčić), Gatara (od 61 Majetić),Radan (od 70 Štimac),  Šanjug, Miočić

Napuštajući tribine Gradskog stadiona u Crikvenici, simpatizeri obje momčadi iskazali su potpunu amneziju. Nitko od Kiraca nije se mogao sjetiti uvjerljivijeg poraza, gosti zastupani u povećem broju pokušavali su se sjetiti kada su i ako su ikada nekome isporučili osam golova.

Svestrani sportaš (veslač, rukometaš, nogometaš) i navijač Halubjana Beli Radović bio je  decidiran – u gostima nikada nismo bili tako efikasni.

Ne samo da su bili efikasni, nego su crveni sa Viškova odigrali kompletnih 90 minuta sjajno, poletno, povezano i efikasno.

Ugodno za oko, rastrčano – lekcija modernog nogometa.

Domaćin u dubokoj sjeni gosta, imao je i vodstvo, prvih četrdesetak minuta igrao, prijetio. A onda je od 43. do 45. minute sa tri pogotka momčad Nenada Sušnja najavila potop pod Kotorom.

Prisjeo je domaćinu zajednički gulaš na oproštaju od sezone na svojem travnjaku.

Obrana domaćina nije funkcionirala, o čemu zorno govori podatak da je momčad Crikvenice tijekom svih 90 minuta napravila samo šest prekršaja (!!). Od čega tri na centru...

Da se Crikvenici ne piše dobro najavio je Alilović nakon minute i 58 sekundi kada je sa desne strane napada uputio loptu biljarski precizno na suprotnu vranicu – 0:1.

Radost se vraća vrlo brzo golom Buršića, na ubačaj Kune. Nakon petog domaćeg kornera u izvedbi Kune, na prvoj vratnici se nalazi dobro postavljeni Smojver, koji ubacuje loptu u mrežu sa 2-3 metra za obećavajuće domaće vodstvo.

U trenucima pripreme za odlazak na odmor na terenu ostaju samo igrači Nenada Sušnja, koji egzibicijskim potezima tresu mrežu redom Radan, Miočić i Alilović.

Lijepi golovi, izrađene akcije iz duplih pasova i dubinskih progiravanja.

Igrači Crikvenice dugo ostaju u svlačionicama i očekuje se pokoji i domaći gol za ublažavanje poraza, ali stiže novi val razočaranja.

Nakon četvrtog gostujućeg kornera, Šanjugu nije potreban ni skok za novu realizaciju glavom – 2:5.

U istoj minuti Miočić niže igrače balzamirane i nepokratne domaće obrane, ali njegov udarac udara u vratnicu i odbija se u polje.

Novo povećanje gostujućeg vodstva slijedi nakon akcije i bravuroznog poteza Radana, koji je primjetio nesporazum domaće obrane i sa tridesetak metara pogodio mrežu za 2:6.

Butorac, tijekom 2016. godine najbolji strijelac Crikvenice, smanjuje rezultat nakon snažnog udarca i biljarskog odbijanca koji Bedenik ne može obraniti – 3:6.

Gosti su nezasitni. Mikulić i Miletić neumoljivo poentiraju  sa novim efektnim golovima, za koje spora domaća obrana nema protulijek.

Šansu za donekle umanjenje rezultata Crikvenica ima iz kaznenog udarca.

Nevoljno izveden udarac bez ikakvih problema neutralizira Deni Bedenik, koji je dvije minute prije toga imao i jednu efektnu paradu na udarac Rubčića.

Halubjanu maksimalne čestitke i pohvale na sjajnoj izvedbi po terenu koji je iziskivao prilično napora. Za goste problemanije bilo... (S. Lončarić)

LOŠINJ – FUNTANA 2:0

Stadion Čikat Gledatelja: 100

Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija)

Strijelci: 1:0 Erceg (39), 2:0 Jerneić (70)

Žuti kartoni: Fatić, Gršković (Lošinj), Terlević, Radenović, Lajtman, Ljubas (Funtana)

LOŠINJ: Busanić, Abramov, Erceg, Jergović (od 58 Udović), Valenčić, Gršković (od 79 Šarković), Marić, Fatić (od 86 Šepuka) Kauzlarić (od 67 Mrvac), Babić, Jerneić (od 86 Faflja)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Ven,  B. Gjurchinoski, Terlević, Legović, Lajtman,  Ljubas, A. Gjurchinoski, Begić

Od samog početka domaći sastav postavio je odnos snaga, te se igra gotovo u cijelosti događala na polovici gostiju. Gol je "visio" tijekom prvih pola sata igre, no Gršković, Babić, Jerneić i ostali nisu uspjeli pogoditi mrežu iskusnog Lisjaka.

Nakratko je bilo zanimljivo i pred Busanićevim golom, nakon pogreške Abramova u 34. minuti umalo je Funtana povela autogolom, no u posljednji se trenutak sve raščistilo u korist domaćih. Već iz sljedećeg udarca iz kuta novi problemi za Lošinj, gosti su pogodili gredu.

U 39. minuti udarac iz kuta izveo je Babić, pronašavši u šesnaestercu Denija Ercega koji se izvio i pogodio za 1:0. U nastavku ponovno silan pritisak Lošinja - mnogo toga događalo se u blatnjavom šesnaestercu gostiju.

Nizali su se pokušaji bijelih, a pod povećalom publike bio je Babić, koji je danas napunio 25 godina, a da je zatresao mrežu, slavlje bi bilo trostruko - uz pobjedu i rođendan, bio bi to i njegov stoti pogodak u službenim natjecanjima.

Za utjehu, ostala mu je uloga režisera i kod drugog pogotka - na karakterističan način probio se s lijeve strane, pa ubacio prema sredini šesnaesterca, a nakon loptanja u blatu, na pravom mjestu našao se Jerneić i naciljao u mrežu za 2:0. (B. Purić)

PAZINKA – GROBNIČAN 3:1

Gradski stadion  Gledatelja: 100

Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak)

Strijelci: 0:1 Sharbini (8), 1:1 Vale (19), 2:1 Vale (37), 3:1 Krajcar (41)

Žuti kartoni: Poropat (Grobničan)

PAZINKA: Funčić, Batel, Levak, Pinčan, Matika, Rudela, Ivetac (od 64 Lepinjica), Ružić (od 87 Erik), Vale (od 85 Prenc), Rabar, Krajcar

GROBNIČAN: Peruško, Golić, Jukić, Vukelić, Miculinić, Jovanović, Poropat, Sharbini, Conjar, Fućak (od 77 Matković), Pilčić

Nogometaši Grobničana razočarani su zaključili gostovanje u Pazinu.

- Utakmica je bila na rubu regularnosti što se tiče terena, ne znam kome to koristi. No, kako nama tako i njima. Dobro smo otvorili, poveli smo 1:0, a zatim je krenulo nabijanje i duge lopte. Naš vratar je napravio tri katastrofalne pogreške iz kojih su domaći zabili golove. Kod prvog gola lopta je zastala u blatu, kod drugog je loše procijenio. Malo smo onda stisnuli kako bi izjednačili, ali zatim smo primili i treći gol. Nakon toga više se nije moglo nikako igrati. Sami smo sebe dobili, rekao je trener Grobničana Dušan Gruevski.

ORIJENT 1919 – CRES 1:2

Stadion Krimeja.  Gledatelja: 150

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko selo)

Strijelci: 1:0 Brdar (21), 1:1 Cianci (35), 1:2 Žarić (54)

Žuti kartoni: Brdar, Benić, Žarković (Orijent 1919), Cianci, Kučinić (Cres)

ORIJENT 1919: Nicoletti, Andrić (35 Žarković), Biasiol, Turkalj, Barišić (88 Babić), Benić,  Brdar, Leskur, Sertić, Klenovšek (67 Ljevar),  Ismaili

CRES: Zmajla, Petrović (69 Martuslović), Inić, Nikolić (67 Štemberger), Cianci (88 Delić), A. Zubović (78 Kovačić), Žarić, Mance, Francetić, Omerović, Kučinić

Nogometaši Orijenta poraženi su na domaćem travnjaku u dvoboju sa Cresom.

- Utakmica je imala dva lica. U prvom dijelu smo mi bili bolji, vodili smo 1:0. Cres je sretno zabio za izjednačenje iz jednog centaršuta koji je otišao preko noge. U drugom smo bili slabiji. Žarić je zabio na početku eurogol. Imali smo neke šanse nakon toga, ali vratar Zmajla je bio na visini zadatka. Remi bi možda bio najrealniji, ali čestitam Cresu na pobjedi. Bilo je sve kontra nas danas, imali smo i puno izostanaka, rekao je trener Orijenta Elvis Brajković.

Gosti s Cresa zadovoljni se vraćaju na otok.

- Pripremali smo se cijeli tjedan za ovu utakmicu jer je Orijent teži protivnik u odnosu na dosadašnje i to je donijelo rezultat. Poštivali smo dogovoreno i dobro odigrali. Igrali smo solidno, pružili dobar otpor, dobro smo se postavili i zabili golove na vrijeme te uspjeli zadržati prednost do kraja, ocijenio je trener Cresa Živko Cunjak.

OTOČAC – LOKOMOTIVA 2:1

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Vuković (20), 2:0 Tomac (41), 2:1 Sablić (58)

Žuti kartoni: Čurčić, Krznarić, Burić (Otočac), Sobotinčić, Čubelić (Lokomotiva)

Crveni karton: Pribanić (Lokomotiva) 90+2 drugi žuti karton

OTOČAC: Božičević,  Banić, Vukić (60 Sladović), Tomac (65 Grivičić), Čurčić (82 Vidmar), Vuković, Plecić (90 Benčić), Burić, Bunjevčević, Krznarić, Tomaić (71 Rudelić)

LOKOMOTIVA: Pernat, Pribanić, Radoslović (46 Nemetz), Alinčić (46 Stojković), Gundić, Šestan,Smolčić (60 Županec), Sablić, Čubelić (70 Kelmendi), Sobotinčić (86 Pilepić), Popović

Nogometaši Otočca slavili su u domaćem dvoboju sa Lokomotivom.

- Dobro smo otvorili utakmicu. Imali smo 2:0 na kraju prvog poluvremena, iako moram reći da je Lokomotiva imala odličnu priliku kod 0:0 i tko zna kako bi završilo da su to zabili. Na otvaranju drugog dijela imali smo još dvije, tri prilike, ali njihov je vratar odlično reagirao. Zadnji dio utakmice igrao se po teškom i blatnjavom terenu na kojem nije bilo moguće stvarati prilike. Zadovoljni smo jer se nismo nadali da ćemo imati toliko bodova, 18. Učinit ćemo sve da to još podebljamo u zadnjem kolu, ali već je i ovo dosta za miran zimski san. Ima nekih najava odlazaka, vidjet ćemo šta će biti nakon zadnjeg kola i kako će Uprava reagirati, rekao je trener Otočca Tomislav Lopac.

Trener Lokomotive Milorad Burul nije bio nezadovoljan igrom.

- Bili smo bez sedam igrača, što zbog ozljeda, što zbog kartona. Nisam nezadovoljan jer smo imali neke svoje prilike. Još jedno kolo je pred nama, pa ćemo vidjeti gdje smo, rekao je Burul.

NAPRIJED – NEHAJ 5:1

Stadion Lonja. Gledatelja: 40

Sudac: Dalibor Šušnjar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Tomić (16), 2:0 Savić (20), 2:1 Vukelić (40), 3:1 Blašković (44), 4:1 E. Petrović (53), 5:1 Tomić (64)

Žuti kartoni: Baričević (Nehaj)

Crveni karton: P. Prpić (Nehaj) 88 - grub start s leđa

NAPRIJED: Ciani, Iskra, Tonković (46 Rubčić), Kružić, Lukačić (60 Rukavina), Dorčić, Savić (46 Dorčić), Blašković (71 Pravdica), A. Petrović, Tomić (70 Gržinčić), E. Petrović

NEHAJ: Baričević, Babić, Bilen, Hodak, Biondić (79 Rončević), M. Prpić, P. Prpić, Šojat, Vrban, Hajdini, Opala

Nogometaši hreljinskog Naprijeda prekinuli su svoju krizu te uvjerljivo pobijedili Nehaj.

- Rano smo zabili gol i okrenuli utakmicu na svoj mlin. Dominirali smo svih 90 minuta, jer smo tim ranim golom destabilizarali njihovu igru i duh. Vodili smo 2:0, onda smo primili glup gol, ali je Blašković vratio stvari na svoje mjesto. Zadovoljan sam jer smo prekinuli niz. Moram pohvaliti sve igrače i čestitam im. Posebno sam zadovoljan Blaškovićem koji se dugo tražio i sad je pokazao da se na njega može računati, rekao je trener Naprijeda Marin Mikac.

ROVINJ – RUDAR 2:2

Stadion Valbruna. Gledatelja: 150.

Sudac: Marko Vučunić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Načinović (33), 1:1 Matošević (51), 1:2 Juričić (69), 2:2 Kazalac (88)

Žuti kartoni: Pavlić, Špiranac, A. Pamić, Maružin, Perković, Hasanbegović, Đuričić (Rovinj), Juričić, Kurtić, Ivanović,

Maksenčuk, Mehić (Rudar)

ROVINJ: Pavlić, Jozić, M. Pamić, Moscarda, Tanković, Maružin (87 Đuričić), Perković (87 Kazalac), Špiranac, A. Pamić (79 Bernobić), Bobić (46 Matošević), Hasanbegović

RUDAR: Vozila, Načinović, Škopac (63 Maksenčuk), Čudić, Macan, Juričić, Licul, Ivanović (82 Bilić), Černjul, Kurtić, Mehić

Pravi derbi odigran je na Valbruni, a posljednjih 30 minuta prepunih nervoze dalo je obol rekordnom broju žutih kartona, Vučinić ih je podijelio čak 12. Iako je bod na Valbruni za svakog uspjeh, za pobjedom više trebaju žaliti nogometaši Rudara.

Prije svega zbog toga što je Pavlić obranio jedanaesterac Mehiću sredinom prvog dijela, nakon što je srušio Macana, ali i zbog činjenice da su vodili 37 minuta utakmice. Treba reći i kako je domaći trener Peruško sjajno pogodio sa izmjenama, čak su dvije donijele bod „kanarincima“.

U 21. minuti Špiranac je previše oklijevao ispred gola Rudara, iako je u jednom trenutku mogao i na prazan gol ubaciti loptu u mrežu, a nakon što nije najstroža kazna, domaćinu je presudio udarac iz kuta. Centrirao je Tin Ivanović, a branič Antonio Načinović glavom donio Labinjanima vodstvo. Izjednačenje se dogodilo u 51. minuti kada strijelca Luku Matoševića upošljava Špiranac.

U 69. minuti odlično slobodnjak izvodi Igor Juričić – trese se mala mrežica, i to je 1:2. Ipak, Rovinježi su se spasili dvije minute prije kraja kada Damir Kazalac mirno poentira za konačnih 2:2.

Utakmica Mladost - Vinodol odgođena je zbog potopljenog terena i igrat će se u nedjelju od 13,30 sati.