MEĐUŽUPANIJSKA NL

Grobničan pogotkom Pilčića svladao Lokomotivu

Subota, 12. ožujka 2016. 17:52 Napisala  Valentina Prokić

Utakmica 18. kola: Grobničan - Lokomotiva 1:0. Vratar Lokomotive Stipanov kapitulirao u 51. minuti

Međužupanijska liga NS Rijeka - 18. kolo

GROBNIČAN - LOKOMOTIVA 1:0

Stadion u Mavrincima. Gledatelja: 170

Sudac: Sobol (Hreljin)

Strijelac: 1:0 Pilčić (51)

Žuti kartoni: Golić, Miškulin (Grobničan), Smlić-Ročak (Lokomotiva)

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Golić, Vukelić (88 Juničić), Miculinić, Poropat (78 Sobotinčić), Pilčić, Conjar, Miškulin, Kurilić, Linić (71 Ćufta)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Smolić-Ročak, Šolaja, Nemetz, Šestan (67 Bašić), Alinčić, Kuši, Smolčić (78 Pašuld), Dragović (60 Bonicioli)

Nogometaši Grobničana nastavili su niz proljetnih pobjeda. Nakon Crikvenice i Lošinja, Grobničani su svladali i Lokomotivu na Mavrincima 1:0.

U početnom sastavu domaćih bio je samo jedan od dvojice povratnika u prvenstveni nogomet. Siniša Linić odradio je 70 minuta i u nekoliko navrata pokazao da nije zaboravio igrati nogomet te da će kad fizička sprema bude na nivou biti još veća opasnost za protivničke momčadi. Kristijan Čaval preskočio je susret zbog privatnih obveza.

Unatoč buri i hladnoći oko 170 nogometnih zaljubljenika našlo je svoje mjesto na tribinama stadiona u Mavrincima, a publika je ono što grobničkim susretima daje dodatnu draž. "Finit će 3:1 za naše" moglo se čuti uoči početka susreta. Odmah je drugi glas dodao "ne, zgubit će 3:1", da bi ga treći poklopio "ma ča ti je, moraju pokazat zač su drugi".

Sve je to ono što nogomet čini čarobnim, čak i u niželigaškim natjecanjima. Domaći su zaprijetili u 5. minuti, no Pilčić je pogodio vanjsku stranu mreže. U 23. minuti dvostruku opasnost vrataru gostiju Stipanovu priredili su Miculinić i Pilčić.

Prvo je Miculinić sjajno puca, Stipanov je odbio, odbijanca se dokopao Pilčić, ali vratar Lokomotive još je jednom izašao kao pobjednik. Najveću priliku gostiju u prvom dijelu propustio je Kristijan Dragović u 24. minuti. Kuši je ubacio, a Dragović sam i neometan loptu poslao zamalo pored stative.

Brkljača je na muke stavio svog momčadskog kolegu Stipanova u 38. minuti kada je nakon Poropatovog ubačaja, neoprezno reagirao, lopta je srećom otišla preko gola. Vratar Stipanov je bio uspješniji i u dvoboju sa Vukelićem minutu kasnije. Prije odlaska na poluvrijeme Siniša Linić snažno je pucao sa 18 metara, no lopta je odsjela na prečki.

Nastavak je opet otvorio Linić udarcem iskosa sa desne strane, ali lopta je otišla uz lijevu stativu. U 51. minuti domaća nadmoć konačno je kapitalizirana. Poropat je idealno pronašao Pulčića u kaznenom prostoru koji efektno trese mrežu Lokomotive. Pilčić je i četiri minute kasnije bio pred golom gostiju, ali pucao je pored gola.

Tempo domaćih tada je malo pao, ali i dalje Lokomotiva nije mogla ugroziti domaćeg vratara Hermana. Stipanov je u posljednje tri minute još dva puta spasio Lokomotivu od težeg poraza zaustavivši pokušaje Ćufte i Conjara.