Grobničan pobijedio oslabljeni Cres, Borac doživio poraz u Otočcu

Subota, 13. travnja 2019. 17:13 Napisao/la  SC

Remi Crikvenice i Halubjana, pobjeda Naprijeda

Dražen Pilčić (Grobičan) Foto: Lario Tus

Četvrta NL NS Rijeka - 22. kolo

GROBNIČAN - CRES 4:0

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 200

Sudac: Danijel Žižić-Gušo (Gospić)

Strijelci: 1:0 Pilčić (23), 2:0 Matković (40), 3:0 Pilčić (58), 4:0 Miculinić (87)

Žuti kartoni: Miculinić (Grobničan), Uzelac, Turkalj, Smolčić (Cres)

GROBNIČAN: Srok, Jukić, Bosančić (80 Klić), Miculinić, Brdar (79 Fućak), Pilčić, Matković, Gundić (80 Bosančić), Prtenjača, Babić (75 Jakovac), Grgić (55 Valić)

CRES: Zmajla, Nikolić, Turkalj, Baždarić (34 Uzelac), Žarić, Baljak, Crnovršanin, Tarabocchia (75 Čulina), Smolčić, K. Zubović, Kučinić

Grobničan je ostvario još jednu uvjerljivu pobjedu.

- Čestitke igračima i na pobjedi i na cijelom tjednu. Odigrali smo mirnu tekmu i prošlo je sve bezbolno, iako smo izgledali usporeno i potrošeno zbog utakmice sa Orijentom. Pobjeda ipak nije došla u pitanje niti u jednom trenutku i mogla je biti veća. Sada ćemo imati sedam dana mira i odmora, rekao je trener Grobničana Dušan Gruevski.

Trener Cresa nije bio previše raspoložen za priču.

- Čestitam Grobničanu na pobjedi. Prava su ekipa, igrački i prava su klapa. Imaju glavu i rep i mogu biti uzor svima u ovoj ligi svojim ponašanjem i kvalitetom. Čestitke svima u klubu, rekao je trener Cresa Neven Strukan ne želeći komentirati poraz svoje momčadi.

OTOČAC - BORAC 1:0

Gradsko igralište. Gledatelja: 30

Sudac: Zoran Janković (Viškovo)

Strijelac: 1:0 Vidmar (45+1)

Žuti kartoni: M. Krznarić, Sladović, Tonković, Banić (Otočac), Imeraj, Dukađin (Borac)

OTOČAC: A. Krznarić, Benčić, Draženović, Smolčić, Banić, Sladović (84 Kostelac), Tonković, Bogdanić, Starčević (90 Ostović), M. Krznarić (90+4 Orešković), Vidmar (65 Bunjevčević)

BORAC: Lucić, Tomiek, Kauzlarić, Slavujević (46 Grbac), Pribanić (61 Sedlić), Imeraj, Grdinić (67 Kovač Birkaš), Iljazi, Jurić, Ivančić, Klenovšek (76 Prgić)

Otočac je minimlano pobijedio Borac, koji je primio prvi pogodak ove godine i doživio prvi poraz.

- Po izuzetno teškom, blatnjavom terenu, posve neadekvatnom za igru domaćin se bolje snašao i zasluženo pobijedio, kratko je komentirao trener Borca Damir Kraljić.

BUJE - VINODOL 4:1

Gradski stadion. Gledatelja: 60

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 0:1 Vidović (20), 1:1 Bojić (44), 2:1 Šoškić (61), 3:1 Bojić (68), 4:1 Valenta (73-11m)

Žuti kartoni: Acquavita, Fakin (Buje), Begić, Kalanj (Vinodol)

BUJE: Melon, Baf (75 Bašić), Stević, Favretto (46 Fakin), Krizmanić, Čović, Acquavita (81 Novaković), Bojić, Čavarović (46 Šoškić), Franković (38 Jerkan), Valenta

VINODOL: Godinić, Lopac (72 Smolčić),  A. Petrinović, Lenac, Tomić, Petrović, T. Petrinović (86 Kalanj), Tonković (81 Preni), Vidović, Begić (68 Šmit), Buljat

Vinodol je doživio težak poraz u Bujama.

- Izvrsno smo ušli u utakmicu, zabili smo rani gol i dominirali 40 minuta. Zatim smo primili gol nakon loše reakcije naše zadnje linije. U drugom poluvremenu sve je išlo naopako. Nismo iskoristili grešku njihovog golmana i zabili za 2:1, ali oni su zatim svoju šansu iskoristili i poveli. Brzo su uslijedili treći i četvrti gol. Zasluženo su Buje pobijedile, bile su spretnije u svojim šansama., a mi kad smo trebali, nismo zabili. Imamo četiri gostovanja u nizu, neće biti lako i moramo se brzo oporaviti od ovog šoka, rekao je trener Vinodola Marijan Tomić.

NAPRIJED - MLADOST 4:1

Stadion Lonja. Gledatelja: 100

Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak)

Strijelci: 1:0 Čop (61), 2:0 Štimac (73), 3:0 Lončar (76), 3:1 Bogdan (81), 4:1 Lukačić (87)

Žuti kartoni: Lukačić (Naprijed), Paus, Hasanbašić, Bradarić (Mladost)

NAPRIJED: Ciani (46 Ezgeta), Bobošević (46 Šarković), Čop, Simanović, Pašuld, Štimac (76 Prpić), Tarle (46 Lončar), Lukačić, Barišić (60 Kuši), Ende, Sablić

MLADOST: Lovrić, Hasanbašić, Baf (70 Milotić), Paus (86 Marjanović), Halilović, Bogdan Valčić, Funčić, Kostešić, Livović, Bradarić

Naprijed je uvjerljivo poijedio Mladost.

- Pobjeda je uvjerljiva, ali na terenu je bilo jako teško. Bura je bila jaka i nije se moglo normalno igrati. Uvjeti nisu bili normalni. U prvom dijelu igrali smo kontra bure i bilo je nemoguće bilo što kreirati tako da smo se bazirali da ne primimo gol. Nije ni Mladost imala neke prilike. U drugom dijelu smo krenuli na sve ili ništa i u kratkom razmaku smo zabili golove te utakmicu priveli kraju u svoju korist, rekao je trener Naprijeda Elvis Brajković.

CRIKVENICA - HALUBJAN 1:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Miočić (40), 1:1 Mazzarolli (57)

Žuti kartoni: Brkljača (Crikvenica)

CRIKVENICA: Nikšić, Brkljača, Lukarić, Nemetz, Matešković, Prpić, Mazzarolli, Kuna (79 Smojver), Petrović (73 Svetić), Butorac, Štemberger (84 Xheladini)

HALUBJAN: Vladić, Mandić, Šipura (76 Brnčić), Šestan, Kinkela, Bilić, Abram (71 Zeko), Gatara, Miočić, Majetić (79 Purković), Radan

Crikvenica i Halubjan podijelili su bodove.

Gostujući trener MIletić razočaran je porazom.

- Mislim da moramo biti nezadovoljni bodom iako je Crikvenica u drugom poluvremenu imala jednu stopostotnu šansu. Nismo mogli uspostaviti protok lopte i linije kretanja koje smo namjeravali. U svim utakmicama ovog djela sezone izvedba je bila kud i kamo bolja od rezultata, tako i danas. Imamo prostora za napredak najviše u zadnjoj trećini i donošenju odluka, moramo tu biti ubojitiji. Imali smo situacije iz tranzicije gdje smo mogli završiti utakmicu. Idemo dalje, cilj je jasan i od njega ne odustajemo, rekao je trener Halubjana Marko Miletić.

ULJANIK - PAZINKA-PAZIN 1:3

SRC Uljanik Veruda. Gledatelja: 50

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 0:1 M. Lepinjica (32), 1:1 De. Moravac (52-11m), 1:2 Badrov (65), 1:3 I. Lepinjica (90)

Žuti kartoni: Da. Moravac, Siljan Kraljević, Matić, Gerovac, Jokić, Todorov (Uljanik)

ULJANIK: Kraljević, Vukmir, Todorov, De. Moravac, Gerovac, Jelenić, Jokić, Siljan (75 Šverko), Lazendić, Da. Moravac, Matić

PAZINKA-PAZIN: Denić, Delšeno, Pinčan, Zgrablić (12 Maksenčuk), Matika, Ivetac, I. Lepinjica (90+3 Maružin), Krnjus, Ibrahimović (87 Pincin), M. Lepinjica (90+1 Koraca), Ivetić (64 Badrov)

Mlade momčadi Uljanika i Pazinke danas su se susrele na Verudi ispred samo pedesetak gledatelja, što ne čudi obzirom na nogometnu ponudu danas u Puli.

Međutim, tko god je bio danas na Uljanikovom stadionu, imao je što vidjeti.

Marko Lepinjica doveo je Pazinjane u vodstvo u 32. minuti preciznim udarcem, a Uljaniku je nadu probudio Dean Moravac golom s “bijele točke”.

Ipak, Puležan u pazinskim redovima, Nikola Badrov, u 65. radi probleme pulskom momčadi te pogađa za 1:2.

Gol Igora Lepinjice u posljednjoj minuti bio je samo točka na “i” ove zaslužene pobjede Pazinjana. (IS)

RUDAR - ROVINJ 1:4

Gradski stadion. Gledatelja: 120

Sudac: Željko Bunčić (Poreč)

Strijelci: 0:1 Stojanov (40), 0:2 Špiranac (42), 1:2 Macan (76), 1:3 Kazalac (81), 1:4 Kazalac (90)

Žuti kartoni: Hasanbegović (Rudar), Krajcar, Karlović, Rudela, Hoxha, Rojnić, Bilić (Rovinj)

RUDAR: Legac, Baskijera (46 Okanović), Paić, Bećar, Stojković, Kozić (46 Vidas), Macan, Grbac Hasanbegović, Kurtić, Paravić

ROVINJ: Bugarin, Stojanov (90+4 Folo), Rojnić, Krajcar, Karlović, Kazalac, Batelić, Špiranac (90 Tanković), Hoxha, Bilić, Rudela

Istarski derbi što se igrao na labinskom gradskom stadionu zasluženo je pripao Rovinježima.

Na krilima sjajnog Damira Kazalca upisali su zlata vrijedna tri boda, a Kovare ostavili u neugodnoj situaciji.

Na prvu prigodu čekalo se šest minuta.

Kozić je povukao kontranapad domaćina, a u rekontri Batelić izbacuje Krajcara koji sa desetak metara iskosa s lijeve strane šutira preko gola.

Od 10. do 20. minute bilježimo kod domaćih pokušaj Hasanbegovića pored gola, dok je udarac Rudele sa 25 metara lak plijen za domaćeg vratara.

Fair play potez utakmice uslijedio je u dvadesetoj minuti.

U kontaktu Krajcara i Baskijere, domaći je stoper ostao ležati na travi.

Krajcar je nastavio akciju i šutirao po golu domaćih, Legac obranio, a odbijena lopta pala je na nogu Damira Kazalca koji je sa pet metara neometan izbacuje izvan terena u situaciji u kojoj je mogao dovesti goste u vodstvo.

Potez vrijedan divljenja.

Zrelu priliku domaćina donio je dribling Kozića u 25. minuti, no Stojković je na žalost domaćih zamalo neprecizan.

U 39. minuti Rovinježi su poveli. Špiranac se spremao za udarac, no podvalio je za nadolazećeg Sinišu Stojanova koji iskosa sa desetak metara pogađa daljnji kut gola Rudara.

Minutu nakon toga, Macanu je Bugarin obranio, a promašaj je kaznio u sljedećem napadu Neven Špiranac udarcem sa 17 metara u donji desni kut domaćeg gola.

Do kraja poluvremena pokušao je Kurtić sa 35 metara uhvatiti Bugarina na spavanju, no iskusni se vratar nije dao iznenaditi.

Nastavak je dobrim pokušajem iz slobodnog udarca sa 30 metara otvorio Hoxha, ali se Legac nije dao iznenaditi.

Na odličnu loptu Stojkovića, Grbac je bio zamalo kratak a u 60. Macanu je nakon slaloma od 30 metara Bugarin pravovremeno ušao u udarac.

Nakon centaršuta Stojkovića, Grpcu je ponovno Bugarin obranio, no smanjenje rezultata stiglo je tek preko Macana u 73. minuti.

Koliko je malo potrebno najboljem rovinjskom strijelcu Damiru Kazalcu pokazala je osamdeseta minuta.

Primio je loptu okrenut leđima na desetak metara od gola, okrenuo se na slabiju nogu i poentirao za konačno rješenje ovog uzbudljivog istarskog derbija.

Isti je u sudačkoj nadoknadi stavio točku na i nakon jedne dubinske lopte iz zadnje linije. (IS)