MŽNL NS RIJEKA

Derbi u Pazinu bez golova, Halubjan slavio na Krimeji

Subota, 11. ožujka 2017. 17:57 Napisao/la  SC

Utakmice 17. kola: Pazinka - Lošinj 0:0, Orijent 1919 - Halubjan 0:1, Naprijed - Grobničan 2:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 17. kolo

PAZINKA – LOŠINJ 0:0

Gradski stadion. Gledatelja 150

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka)

Žuti kartoni: Belobrajdić (Lošinj)

PAZINKA: Funčić, Batel, Levak, Pinčan, Zgrablić, Maružin (73 Rudela), Matika, Ivetac (46 Vale), Lepinjica, Rabar, Krajcar (80 Tomišić)

LOŠINJ: Popović, Abramović, Valenčić (89 Antoninić), Jergović, Erceg, Jerneić (60 Mrvac), Fatić, Babić (90 Šepuka), Belobrajdić (77 Faflja),Tomić, Udović

Nakon 90 minuta u Pazinu dojam se stječe da su treneri Tkalčević i Matika s više pazili na to da ne izgube utakmicu.

Sjajnu prigodu imao je Dalibor Vale u 69. minuti, kada Giuliano Popović još bolje „vadi“ loptu iz rašlji.

Osim toga drugu prigodu je gotovo nemoguće pronaći.

- Možda je izgledalo sa strane da se čuvamo jedni i drugi, utakmica je bila negledljiva u pojedinim trenucima, ali ne zato što smo se čuvali, nego zato što je ulog bio velik, a nije se dalo igrati. Teren nije bio pripremljen za igru koju mi protežiramo, mislim da isto vrijedi i za Pazinku. Bilo je jako puno tehničkih pogrešaka, igrali smo i s novom loptom. Činilo se da će izgubiti onaj tko prvi pogriješi. Na kraju oni nisu pogriješili, a što je meni još važnije, nismo ni mi pogriješili. Pohvalio bih svoje igrače za strpljivost, znali su što žele, kaže trener Lošinja Igor Tkalčević.

ORIJENT 1919 – HALUBJAN 0:1

Stadion Krimeja. Gledalaca: 200

Sudac:  Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 0:1 Miletić (88)

Žuti kartoni: Baljak, Torić, Sertić (Orijent 1919), Miletić, Štemberger (Halubjan)

Crveni karton: Andrić (90, grubi start)

ORIJENT 1919: Nicoletti, Baljak, Andrić, Hasičić, Šestan, Barišić (73 Torić), Turkalj (88 Šarković), Mikulić, Benić (63 Sobotinčić), Sablić (63 Sertić), Leskur (90 Čanković)

HALUBJAN: Bedenik, Brnčić, Kovčalija, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Alilović (66 Bilobrk), Štemberger (66 Majetić), Vukelić (46 Miočić), Šanjug (90 Bilić), Radan (78 Bedenik)

Marko Miletić riješio je pitanje pobjednika na Krimeji, Halubjan je bodove odnio pogtkom u 88. minuti:

- Utakmica koju nismo zaslužili izgubiti, mislim da smo bili u najmanju ruku ravnopravni, ako ne i bolji, ali to je subjektivno viđenje. Pogodak smo dobili kada smo se otvorili, jer želim pobijediti i tako igramo. Riskirali smo i na kraju nam se nije isplatilo. Nisam nezadovoljan igrom, čak mislim da smo napredovali s obzirom na zadnju fazu, ali nedostaje nam mirnoće u završnici. U puno situacija treba nam zadnji pas. Jako smo malo vremena radili na terenu kroz pripreme, što se vidi u igri, kaže trener Orijenta 1919 Danilo Butorović.

- Bili smo bolji na teškom terenu, grbavom i tvrdom, uz jaku buru. U prvom smo dijelu imali dvije velike prilike, nismo ih iskoristili. Onda nas je u dva navrata spasio vratar, posebice u 45. minuti i početkom drugoga dijela. Poslije toga smo kontrolirali utakmicu i bio je pitanje kada ćemo zabiti gol. Dogovorili smo se da budemo strpljivi, na kraju smo dočekali svoju šansu i zabili. Šanjug je pucao, na odbijenu loptu natrčao je Miletić i zabio. Poslije poraza u Pazinu od 0:4 pobjeda u gostima je slatka, posebno na Krimeji. Orijent je uvijek Orijent, kaže trener Halubjana Nenad Sušanj.

NAPRIJED – GROBNIČAN 2:1

Stadion Lonja. Gledalaca: 100

Sudac:  Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Lončar (16), 1:1 Pilčić (44), 2:1 A. Petrović (88)

Žuti kartoni: Lukačić (Naprijed), Matković (Grobničan)

NAPRIJED: Ciani, Kružić, Matak (46 Dorčić), Biasol, Žarković (69 A. Petrović), Iskra, Čop, Blašković, Lončar (89 Tonković), Lukačić (75 Prpić), Štimac (62 E. Petrović)

GROBNIČAN: Vlajić, Golić, Vukelić, Miculinić, Poropat, Sharbini, Pilčić, Fućak (75 Conjar), Gundić, Prtenjača (81 Matković), Linić

Naprijed je pobijedio u lokalnom derbiju velikog rivala, pogodak odluke dogodio se u 88. minuti kada je Anel Petrović pogodio mrežu gostiju za 2:1.

- Utakmica kao i manje-više svaka kada igraju Naprijed i Grobničan, što je za mene najveći derbi. Na početku utakmice igrali smo dobro, kontrolirali smo utakmicu, postignuli pogodak. Nakon toga su oni preuzeli inicijativu, bili su dominantni, uspjeli su nam zabiti pogodak. Pred kraj smo uspjeli postići drugi pogodak. Blašković je prošao po desnoj strani, Petrović je dobro pratio i pogodio za slatku pobjedu. U rastrganoj igri vidjelo da u Grobničanu igraju igrači s prvoligaškim iskustvom, koji imaju mirnoću i znaju uvijek biti na pravom mjestu. Ovaj put smo imali sreće, kaže trener Naprijeda Marin Mikac.

- Nažalost, svjedočili smo da je utakmicu izgubila momčad koja imala više šansi i bila bolja većim dijelom utakmice. Na kraju smo kažnjeni za sve naše promašaje, nemam igračima što zamjeriti osim na realizaciji. Sve drugo odradili smo jako dobro. Teško je bilo kontrolirati loptu po grbavom terenu, ali dobro smo stajali, pritiskali, stvarali šanse, većim dijelom utakmice izgledalo je da je samo pitanje vremena kada ćemo zabiti drugi pogodak. Na kraju smo kažnjeni, kaže trener Grobničana Dušan Gruevski.

RUDAR – CRIKVENCA 4:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Željko Bunčić (Poreč)

Strijelci: 1:0 Škopac (8), 1:1 Imamović (21), 2:1 Juričić (45), 3:1 Macan (70), 4:1 Licul (73)

Žuti kartoni: Juričić (Rudar), Vukelić, Buršić, Imamović, Gašparović (Crikvenica)

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Škopac, Čudić (87 Belo), Macan (82 Fejzić), Juričić (36 Stepčić), Jurkić, Licul (89 Topić), Kurtić, Maksenčuk (77 Šepić)

CRIKVENICA: Srok, Merle, Vukelić, Smojver, Buršić (72 Pravdica), Imamović, Kuna, Butorac, Rubčić (75 Kustić), Frančišković (64 Xheladini), Gašparović (80 Prpić)

Namučili su gosti Labinjane više nego što to pokazuje rezultat.

Rudar je doduše poveo već u osmoj minuti, nakon kombinacije Macana i Čudića poentirao je Carlo Škopac.

Crikvenica poravnava u 21. minuti preko Bernada Imamovića, da bi u sljedećih 15 minuta bila bolja momčad koja je i tresla gredu (Rubčić).

Imao je i Rudar prečku, zatresao ju je Načinović glavom. Domaći ponovno vode od 45. minute kada centaršut Škopca u gol proslijeđu domaći kapetan Juričić.

Nakon što je Crikvenica bila bolja na otvaranju drugog dijela, Rudari imaju jedanaesterac u 60. minuti kada je srušen Macan.

Vodnjanski napadač sam je izveo najstrožu kaznu i pogodio vratnicu.

Bio je to peti promašeni penal Rudara ove sezone.

Međutim, Ivan Macan u 70. minuti solo prodor okončava golom za 3:1.

Do kraja u strijelce se upisao i Tino Licul udarcem sa 15 metara.

VINODOL – NEHAJ 1:1

Stadion Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Dalibor Šušnjar  (Rupa)

Strijelci: 0:1 Tomac (23), 1:1 Buljat (52)

Žuti kartoni: Smolčić, Tomić (Vinodol), Biondić, Hajdini (Nehaj)

VINODOL: Godinić, Smolčić, Lenac, Lagumdžija, Brusić, Buljat (78 Tonković), Šmit (90 Preni), Tomić, Radetić (46 Dunković), Filipović, Petrinović

NEHAJ: Baričević, Pejanović, Babić, Ćaćić, Savić, Lopac, Prpić, Pejić, Bajramović (46 Biondić), Tomac (75 Prpić), Hajdini (89 Glavičić)

Utakmica je počela sa minutom šutnjom, koja je označila posljednje odavanje počasti Milivoju Vidmaru - Zeki svojem dogugodišnjem članu, sportskom direktoru i igraču, ali svojevremeno i igraču Crikvenice i sportskom direktoru Žminja.

Tribine su kao i uvijek bile dobro popunjene kada se igra susjedski derbi - bilo sa Crikvenicom ili ovog proljeća osjetno ojačanim Uskocima.

U 8. minuti Božidar Šmit puca škarice, ali udarac nije pretjerano opasan za vratara kalibra Baričevića.

Uzvrćaju gosti sa brzom i efektnom akcijom Tomac – Pejić, koja ima nepreciznu završnicu.

Uskoro gosti vode.

Veliki problem za domaću obranu predstavlja brzi i raspoloženi Lucijan Tomac.

U brzo izbačenoj kontri loptu je slabo procijenio domaći vratar Godinić, čije daleko istrčavanje je kaćnjeno. Tomac pretrčava Godinića i malo iskosa, ali sa više od 20 metara bađa i pogađa domaća vrata – 0:1.

U 30. minuti Filipović izvodi vrlo dobro korner. U gužvi pred golom Baričević poklapa loptu i otklanja opasnost.

U idućoj akciji Filipović dodaje loptu Buljatu, ali završni udarac prolazi visoko iznad gola.

U 38. Pejić ima dvije uzastoipne prigode iz velike gužve pred domaćim vratima, ali je Godinić spretniji.

Gosti u prvom dijelu opasniji i konkretniji prije svega što su domaći nogometaši prepustili sredinu terena, pa su gosti češće stozali u izgledne prilike.

U prvoj minuti nastavka Šmit puca na gol, ali iz vrlo malog kuta iz kojega Baričević izlazi kao pobjednik.

Vinodol dolazi do izjednačenja nakon akcije u kojoj su sudjelovali Lenac i Dumković uz efektnu završnicu Buljata 1:1. Baričević je bio nemoćan.

U 67. Tomac ponovo juriša sam  na domaća vrata, ali se ovoga puta Godinić iskupljuje za pogrešku iz prvog poluvremena spasivši siguran pogodak.

U završnici susreta efektan je bio slobodan udarac Dunkovića sa 20 metara, ali je Baričević loptu lijepo paradom izbacio u korner. (S. Lončarić)

MLADOST – LOKOMOTIVA 5:2

Stadion Oliva. Gledatelja: 30

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Nišević (20), 2:0 Livović (44), 3:0 Kostešić (51), 4:0 Šafradin (54), 5:0 Halilović (59), 5:1 Fumić (59), 5:2 Alinčić (84)

MLADOST: Tomišić, Nišević (56 Lazendić), Subanović (82 Markić), Racan, Peršić, Bagarić (66 Mofardin), Kostešić, Halilović (62 Kovač), Šafradin, Valčić, Livović

LOKOMOTIVA: Mustapić, Pilepić, Radoslović (53 Nemetz), Šolaja, Pajić, Alinčić, Kuši (53 Todorović), Popović (59 Baković), Ćubelić (66 Barić), Fumić (66 Šimić), Smolić – Ročak

Mladost je napunila mrežu Lokomotive.

U vodstvo ih je doveo Toni Nišević realiziravši jedanaesterac koji je napravljen nad Markom Kostešićem, a na 2:0 povisio je u 44. Ivan Livović nakon odbijanca uslijed udarca Halilovića.

Između toga srušen je Bojan Popović u šesnaestercu, ali sudac Janković usprkos blizine, ostaje nijem, a onda pojačava u sumnju u krivu odluku ne dodijelivši nijedan žuti karton gostima koji su ga „napali“ sa svih strana.

Kostešić postiže gol za 3:0 nakon centaršuta Matije Bagarića, a Vili Šafradin u 54. minuti okončava jedan solo prodor teško branjivim udarcem za 4:0.

Sanjin Fumić je za goste postigao prekrasan pogodak iz poluvoleja sa 20 metara za 4:1 u 55. minuti, a točku na „i“ stavio je Halilović na asistenciju Kostešića.

ROVINJ – CRES 4:2

Stadion: Valbruna. Gledatelja 100

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Kazalac (9), 2:0 Špiranac (12), 3:0 Kazalac (13), 4:0 Matošević (28), 4:1 Kovačić (49), 4:2 Kučinić (65)

Žuti kartoni: Pavlić, Matošević (Rovinj), Pašuld, Cianci (Cres)

ROVINJ: Pavlić, Škiljan, Marilović (88 Stojanov), Baltić, Bilić, Matošević, Kazalac (81 Bernobić), Špiranec (61 Gjurchinoski), Tanković, Pamić (61 Vošten), Šverko

CRES: Zmajla, Zubović (13 Kovačić), Pašuld (61 Zubović), Nikolić, Cianci, Bonicioli (81 Brnić), Petrović (89 Martuslović), Žarić, Crnovršanin, Francetić, Kučinić

Furioznim ulazak u utakmicu donio je Rovinju novi trobod.

Cres sa novim trenerom Draganom Meićem doživio je novi poraz pa su sada sve bliže borbi za ostanak u ligi.

Već u devetoj minuti Luka Matošević s desne strane daje u sredinu na peterac za Damira Kazalca koji dovodi „kanarince“ u vodstvo.

Tri minute kasnije isti akteri, slična situacija i isti ishod – 2:0.

I na 3:0 povisio je danas maestralni Kazalac nakon centaršuta Baltića sa lijeve strane u 13. minuti, a do predaha je Matošević zatresao gostujuću mrežu pospremivši jedan odbijanac.

Cresani su u nastavku živnuli, možda točnije rečeno Rovinježi su stali, pa je u 49. minuti autogol Tankovića smanjio rezultat na 4:1.

Do kraja, gosti su najprije smanjili preko Mateja Kučinića, a onda je i Pavlić obranio penal te tako osigurao mirnu završnicu.

OTOČAC – FUNTANA 0:0

Sudac: Gabrijel Flegar  (Rijeka)

Žuti kartoni: Jashari, Sladović (Otočac)

OTOČAC: Božićević, Jashari (46 Kostelac), Rudelić (46 Draženović), Sladović, Banić, Bunjevčević, Grivičić (87 Idžanović), Vuković, Krznarić (70 Orešković), Orešković (58 Čurćić), Burić

FUNTANA: Lisjak, Buršić, M. Šegon, Hrvatin, Vuković (85 Matošević), Popović (68 Ibrić), Fedotov, E. Šegon, Jugovac, Radenović, Belli

Otočac nije uspio svladati Funtanu iako je domaća momčad stvorila više prilika.

Pogodili su domaćini okvir vratiju, na kraju je nagrađeno zalaganje gostiju koji su osvojili bod na terenu gdje se bodovi teško osvajaju.