MŽNL NS RIJEKA

Andrej Petrinović šokirao Grobničane u 92. minuti

Subota, 24. rujna 2016. 20:00 Napisao/la  SC

Utakmice 5. kola: Naprijed - Lošinj 1:0, Orijent - Crikvenica 0:1, Rovinj - Halubjan 1:1, Vinodol - Grobničan 2:2

MŽNL NS Rijeka - 5. kolo

VINODOL - GROBNIČAN 2:2

Stadion Bahalin. Gledatelja: 200.

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo)

Strijelci: 0:1 Linić (43-11m), 1:1 Šmit (62), 1:2 Iskra (87), 2:2 A. Petrinović (90+2)

Žuti kartoni: Brusić, Petrinović, Smolčić (Vinodol), Fućak, Golić, Prtenjača (Grobničan)

VINODOL: Hodžič, Smolčić, Mataija, A. Petrinović, Brusić, Lenac (70 Perušić), T. Petrinović, Tomić, Radetić, Filipović, Buljat (40 Šmit)

GROBNIČAN: Peruško, Jovanović, Čaval, Golić, Vukelić, Sharbini, Pilčić (46 Iskra), Fućak (80 Matković), Prtenjača, Furijan, Linić.

Veliko zanimanje vladalo je za utakmicu Vinodola i Grobničana za kojega od ove jeseni igraju i neki igrači koji su ne tako davno pisali nogometnu povijest na Mavrincima, ali i na Kantridi. Kasnije i diljem nogometnog svijeta...

Na dobro popunjenom Bahalinu utakmicu je pratio i Anas Sharbini, koji će imati sigurno svoje viđenje ovog susreta.

Vjerovatno mu je bilo teže na tribinama, jer na terenu bi sigurno bilo mnogo, mnogo lakše...

U prvom poluvremenu Vinodol je djelovao bolje, opasno prijetio, a posebno preko Tonija Petrinovića koji je imao dvije prve izgledne prilike.

Ona u 12. minuti kada je pogodio vratnicu, mogla je donijeti neporaženom Vinodolu u dosadašnjem tijeku prvenstva i vodeći pogodak.

Pri kraju poluvremena lopta je pogodila Brusića u ruku, a kazneni udarac je precizno izveo Linić – 0:1.

U nastavku Vinodol nastavlja vrlo žustro i u 62. minuti Šmit spretno koristi pogrešku Vukelića i donosi izjednačenje.

U smiraju susreta stižu nova uzbuđenja. U prvom ozbiljnijem prelasku na domaću polovicu terena, tri minute prije kraja susreta, Ahmad Sharbini je proigrao Iskru, koji gostima drugi puta na utakmici donosi vodstvo.

Igrači Vinodola ne popuštaju.

Predvođeni odličnim Marijanom Tomićem u više uloga, od kojih je na ovoj utakmici njegov najveći doprinos bio u igri, zaustavljanju protivničkih akcija i motiviranju suigrača, Vinodol stiže u sudačkoj nadokandi do izjednačenja.

Svi domaći igrači stigli su u protivnički kazneni prostor, pa i vratar Adnan Hodžić.

U velikoj gužvi najbolje se je snašao Andrej Petrinović i izjednačio rezultat na 2:2. (T. Lončarić)

NEHAJ - LOKOMOTIVA 2:1

Igralište Nehaja. Gledatelja 100

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Hajdini (23), 2:0 Tomljanović (64), 2:1 Bonicioli (84)

NEHAJ: Baričević, Babić, Opala, Vrban, Tomljanović, J. Prpić, Pejanović (90 Šojat), Lopac, Vukelić, Hajdini, P. Prpić (73 Hodak)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Radoslović, Fumić (46 Bonicioli), Gundić, Šolaja, Tercolo (78 Kelmendi), Šestan, Popović (60 Kuši), Juničić (46 Lacković), Čubelić (78 Šimić)

Uskoci su uspjeli vezati dvije uzastopne pobjede sa kojima su najavili izlazak iz startne krize.

Tek što je utakmica počela Lokomotiva je mogla povesti, ali je izgledna prilika gostujućeg napada završila obranom Baričevića.

Još jednom se je pokazalo da Lokomotiva jako teško, a do ove utakmice i nikako ne može pronaći put do protivničke mreže.

Ibraim Hajdini je odigrao svoju najbolju jesensku utakmicu, a to je veliki dobitak za Uskoke.

Prvi puta je zaprijetio u 14. minuti, ali je njegov udarac sa samo 3 metra udaljenosti završio u posjedu gostujućeg vratara.

Iduća prilika bila je učinkovita. Nakon dobrog prodroa po lijevom boku Bimi je izbio pred vratara Lokomotive i skoro iz mrtvog kuta poslao loptu u mrežu uz suprotnu vratnicu – 1:0.

Do odmora se  nastavila inicijativa igrača Nehaja, ali bez uvećanja vodstva.

U nastavku nakon desetak minuta igre Nehaj je postigao novi pogodak.

Nakon dobro izvedenog kornera lopta se je odbila do Tomljanovića, koji pronalazi put lopti u mrežu – 2:0.

Deset minuta prije kraja utakmice, nakon 440 minuta posta u tekućem prvenstvu, lokosi su uspjeli postići svoj prvi prventveni pogodak.

Bonicioli je prodro po desnoj strani i poslao loptu kraj Baričevića u gol – 2:1. (S. Lončarić)

ORIJENT - CRIKVENICA 0:1

Stadion Krimeja. Gledatelja: 100.

Sudac: Davor Bogičević (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Kuna (75-11m)

Žuti kartoni: Grbac, Nicoletti (Orijent), Gašparović, Frkelj, Vukelić, Frančišković.

ORIJENT: Nicoletti, Andrić, Turkalj (83 Babić), Biasiol, Baljak, Barišić (56 Klenovšek), Benić (70 Sertić), Mikulić, Brdar, Grbac, Ismaili (46 Vlizlo)

CRIKVENICA: Srok, Merle (88 Frkelj), Gašparović (42 Mazzarolli), Vukelić, Smojver, Imamović, Kuna (81 Mijolović), Buršić (90 Xheladini), Butorac, Rubčić, Frančišković

Na Krimeji se osjeća kriza, Orijent 1919 je doživio treći poraz u nizu. S druge strane, predsjednik Crikvenice Marko Prpić sjeo je na klupu i stigao do važne pobjede koja će Kirce odvojiti sa dna ljestvice.

- Tri poraza u nizu jasan su znak da smo u krizi rezultata. Dosta je mlada ekipa, svaki negativni rezultat koji nam se dogodi nas pokoleba. Primili smo gol iz jedanaesterca nakon greške naše obrane. Što se tiče same igre bili smo bolji. U drugom poluvremenu pokušali smo na sve načuine doći do pogotka, nismo u time uspjeli, nego smo još i poraženi. Mislim da smo prema prikazanoj igri zaslužili barem neodlučeni ishod, rekao je trener Orijenta Elvis Brajković.

U pobjedničkom taboru sve je prštalo od optimizma:

- Da vam budem iskren očekivao sam da moramo pobijediti! Ne bih niti dolazio da nisam mislio da ne možemo pobijediti na Krimeji. Mi smo bili bolja momčad tijekom cijele utakmice, stvorili smo pet-šest pravih prilika, a Orijent je imao samo dvije prave prilike. Skupili smo glave, malo promijenili taktiku i pobjeda je stigla, rekao je predsjednik i trener Crikvenice Marko Prpić.

OTOČAC - PAZINKA PAZIN 2:1

Gradski Stadion. Gledatelja: 50

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 0:1 Vale (9), 1:1 Plecić (27), 2:1 Tomac (90+1)

Žuti kartoni: Vukić, Tomac (Otočac), Banko, Krajcar, Rudela, Rabar (Pazinka)

OTOČAC: Božičević, Benčić, Rudelić (65 Sladović), Banić, Vukić, Tomac, Vuković (58 Krznarić), Plecić (90 Vidmar), Burić, Bunjevčević (46 F. Kostelac), Tomaić (46 Ćurčić).

PAZINKA: Funčić, Ružić (81 Turčinović), Pinčan, Zgrablić, Rabar, Rudela, Krajcar, Lepinjica (80 Prenc), Vale, Erik (51 Damijanić), Banko.

U Otočcu je viđen nogometni thriller. Pazinka je rano došla u vodstvo.

Leo Plecić je iz slobodnog udarca donio poravnanje, a u drugom dijelu su gosti propustili stopostotnu priliku, domaćini su pogodili stativu, a u sudačkoj nadoknadi su sretno i spretno došli do pobjede.

Trener domaćina Tomislav Lopac imao je riječi hvale za svoje igrače:

- Mi smo zasluženo pobijedili. Bila je ovo teška utakmica i teška pobjeda. Izjednačili smo iz prekrasnog slobodnog udarca Lea Plecića. Do poluvremena je bilo raskidano. U drugom poluvremenu je Pazinka propustila realizirati jednu mrtvu šansu, mi smo pogodili stativu i onda je došla 90. minuta kada smo nakon jednog auta iz gužve pogodili za pobjedu i veliko veselje, rekao je Tomislav Lopac.

ROVINJ - HALUBJAN 1:1

Stadion Valbruna. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Vukelić (64), 1:1 Špiranac (80)

Žuti kartoni: Perković, Jozić, Tanković, Bobić (Rovinj), Bilobrk, Bedenik (Halubjan)

ROVINJ: Denić, Jozić (89 Marinović), Baltić (71 Ruba), Vošten (61 Perković), Kazalac (46 Maružin), Špiranac, Tanković, Bobić, Hasanbegović, Moscarda, M. Pamić (48 A. Pamić)

HALUBJAN: D. Bedenik, Brnčić (79 L. Bedenik), Kovčalija, Miletić (73 Bilobrk), Pinjuh, Samardžija (67 Šipura), Radan, Majetić (63 Gatara), Vukelić, Šanjug, Miočić (80 Svilčić).

Nogometaši Halubjana nastavljaju pozitivan niz, momčad Nenada Sušnja uspjela je osvojiti bod u Rovinju.

Uspavanka je trajala gotovo sat vremena, a onda su se dogodila dva poništena pogotka (oba Rovinju), dva priznata dola i šest žutih kartona. Sve u zadnjih pola sata.

U 60. minuti nesporazum domaće obrane koristi Domagoj Vukelić i „lobom“ dovodi Halubjan u vodstvo - 0:1

Uslijedila je „viktorija“ na gol gostiju, koja je rezultirala loptom za Nevena Špiranca koji je ušao s loptom u šesnaesterac te sa desetak metara pogodio nebranjeni dio mreže za 1:1.

MLADOST (F) - FUNTANA 2:2

Stadion Oliva Gledatelja: 50

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Racan (15), 2:0 Halilović (31), 2:1 Ljubas (60), 2:2 Buršić (90+3)

Žuti kartoni. Bradarić, Halililović, Mofardin, Kostešić, Racan, Mudrić (Mladost F), Jugović, A. Gjurchinoski, Škiljan, Hrvatin (Funtana)

MLADOST (F): Mudrić, Racan, Halilović (83 Škaro), Kovač, Mofardin (70 Bagarić), Subanović (56 Nišević), Valčić, Matejčuić, Bradarić, Kostešić, Livović.

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Šegon, Hrvatin (80 Lajtman), Vuković, Škiljan, Popović, Sardelin (46 Legović), Ljubas, A. Gjurchinoski, Jugovac (61 Radenović)

U 15. minutie korner za domaćine izvodi Mofardin, a Deni Racan je „najviši u skoku“ za 1:0.

U 31. minuti Kostešić šalje prizemni centaršut na peterac gdje Almir Halilović pogađa pored bivšeg suigrača - 2:0.

Gosti smanjuju u 59. minuti kada Atanas Gjurchinoski centrira s desne strane, a Edi Ljubas „podmeće“ nogu za 2:1.

U trećoj minuti nadoknade Funtanjane „pomazila“ sreća kada je Sandi Buršić na drugoj vratnici poentirao za 2:2.

CRES - RUDAR 1:0

Stadion Dari. Gledatelja: 80

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Žarić (74)

Žuti kartoni: Inić, Cianci, Žarić, Omerović (Cres), Čudić, Bilić, Licul, Juričić (Rudar)

CRES: Zmajla, Brnić (46 Francetić), Štemberger (46 Kovačić), inić, Nikolić (61 Petrović), Cianci (90 Martuslović), Zubović, Žarić, Mance, Omerović, Kučinić.

RUDAR: Vozila, Bilić, Škopac, Čudić, Juričić, Licul, Ivanović (79 Fejzić), Černjul, Kuntić, Mehić, Maksenčuk (50 Šepić)

Na Cresu niti jednom gostu neće biti lako, uvjerili su se u to i igrači labinskog Rudara.

Uvijek odmjeren u izjavama trener Cresana Živko Cunjak ponudio je svoje viđenje utakmice:

- Utakmica je bila žilava, jer je Rudar bio dobar protivnik. Ušli smo čvršće i agresivnije u utakmicu i to nam se na kraju isplatilo. Poklopilo se da smo postigli jedan gol od nekolicine šansi. Nije bilo nikakvog odksakanja niti sa jedne niti sa drue strane. Utakmica je mogla završiti i bez pobjednika i ne bi bilo nezasluženi. Zadovoljni smo sa postignutim. Moguće je da osvojimo više bodova nego što smo planirali u ove tri utakmice u kojima smo domaćini. Pobijedili smo zasluženo, malo je više sreće bilo na našoj strani, ali borili smo se i izborili za pobjedu, rekao je Živko Cunjak.