PRVA LIGA KOŠARKAŠA

Kvarner 2010 pobijedio Goricu, Riječani osigurali prvo mjesto

Četvrtak, 28. ožujka 2024. 21:19 Napisao/la  SC

Riječanima u zadnjoj utakmici protiv Omiša na Kozali preostaje potvrditi prvo mjesto uoči play-offa

Siniša Štemberger  i Šime Lovre Lisica
Siniša Štemberger i Šime Lovre Lisica Foto: Damjan Jelenović

Prva košarkaška liga - 25. kolo

GORICA - KVARNER 2010 71:75 (16:20, 23:22, 18:19, 14:14)

Gradska dvorana. Gledatelja 100

Suci: Goran Rogić, Matej Grubišić, Stipe Čačić

Košarkaši Kvarnera 2010 pobijedili su u derbiju kola Goricu čime su praktično postali prvaci ligaškog dijela natjecanja!

Riječanima u zadnjoj utakmici protiv Omiša na Kozali preostaje potvrditi prvo mjesto uoči play-offa čime bi stekli prednost domaćega terena u polufinalu i finalu.

Kvarner 2010 je Goricu pobijedio mirnijom i kvalitetnijom igrom u završnici izjednačene utakmice, 2:26 minute prije kraja treće četvrtine Gorica je vodila 57:54.

Riječani su serijom 7:0 (Lisica 5, Vujasinović 1, Štemberger 1) stekli prednost +4 (61:57) na ulasku u zadnju dionicu tijekom koje su stalno održavali prednost.

Dvije minute prije kraja Gorica je dvaput stigla na -1, 1:39 minutu prije kraja Porobić je položio za 68:69, Lisica je tricom povećao prednost gostiju (72:68) 1:21 minutu prije kraja.

Uslijedila je serija domaćih promašaja pod pritiskom, 17 sekundi prije kraja Lisica je pogodio jedno od dva slobodnh bacanja (73:68), Oštrić je tricom vratio domaćine u utakmicu (73:71) 11 sekundi prije kraja.

Riječani su sačuvali loptu, Štemberger je iskoristio oba slobodna bacanja (75:71) za potvrdu pobjede koja prvo mjesto znači.

Ostali rezultati: Vrijednosnice Osijek - Crikvenica 92:62, Stoja - Podstrana 99:72