Kvarner 2010 protiv Dubrovnika ostvario četvrtu pobjedu ove sezone

Utorak, 19. siječnja 2021. 18:17 Napisao/la  SC

Pobjednik je odlučen početkom posljednje dionice, gosti su pet minuta bili bez ubačaja, Riječani su se serijom 11:0 odvojili na 75:63 i dvojbi više nije bilo

Košarkaši Kvarnera 2010

PRVA LIGA KOŠARKAŠA, 12. KOLO

KVARNER 2010 – DUBROVNIK 93:71 (20:13, 21:26, 23:22, 29:10)

Dvorana mladosti. Bez gledatelja.

Suci: Gracin, Pavičić, Anzulović.

KVARNER 2010: Štemberger 10 (7-7), Jashari 13 (2-2), Jadrijev 2, Krstinić 10 (2-2), Tončinić 25 (2-4), Delpin 13 (2-4), Smojver 20 (3-3), Volarević, Krulčić, Penić, Furlan.

DUBROVNIK: Vidović 6 (2-5), Vodopija 12 (5-6), Vujičić 3, Vrkić 28 (4-5), Galić 11, Mucić 3 (1-2), Šimović, Raguž 8 (3-4), Zorić, Tomašević.

Košarkaši Kvarnera ostvarili su još jednu vrijednu pobjedu u bobri za ostanak, dokazavši da onaj uvjerljiv poraz s otvaranje prvenstva u Dubrovniku ipak nije bio  pravo mjerilo trenutačnih vrijednosti.

Riječani su odlično otvorili utakmicu, stekli lijepu prednost na otvaranju, ali serijom 12:0 od 15. do 18. minute gosti su preokrenuli rezultat (31:35), ali su Tončinić sa četiri poena, te Smojver i Jashari svaki sa po jednom tricom vratili prednost na stranu Riječana.

Dobru dionicu iz završnice prvog dijela Riječani su produžili na otvaranju nastavka, pa su mini serijom 6:0 otišli na 47:39, ali nisu u tom trenutku uspjeli prelomiti utakmicu.

Ali su to učinili u posljednjoj dionici.

Gosti su pet minuta bili bez ubačaja, Riječani su se serijom 11:0 odvojili na 75:63 pet minuta prije kraja.

Riječani su u prvom dijelu bili u blagom minusu kada je u pitanju skok, ali su zato bili odlični s perimetra (trice 6-15), jako dobru dionicu odradili su Roko Delpin (10 poena, trice 2-3), Filip Tončinić (7 poena, šest skokova).

Tončinić  se dodatno razigrao u nastavku pa je utakmicu zaključio sa 25 poena i 10 skokova, iz igre je promašio samo šest lopti (šut 11-17), odličnu je podršku imao u mladom Viti Smojveru, koji je odigrao svoju najbolju utakmicu ove sezone (20 poena).

Siniša Štemberger nije imao šuterski dan (1-7), ali se u potpunosti podredio momčadi, osam asistencija, šest skokova i pet ukradenih lopti itekako su pridonijeli pobjedi Riječana, koji su imali više raspoloženih pojedinaca i koji su na taj način i došli do četvrte pobjede ove sezone.

Dubrovčane je pak u prvom dijelu nosio Domgoj Vrkić sa 15 poena i sedam skokova, odlično je igrao i u nastavku utakmice, ukupno se zaoustavio na 28 poena (šut 10-13), ali to nije bilo dovoljno.