1. HKL: Kvarner 2010 u prvoj utakmici ove godine uvjerljivo pobijedio

Subota, 13. siječnja 2024. 19:19 Napisao/la  SC

Domaća momčad ni sama ne zna što joj se dogodilo u prvih šest minuta druge četvrtine

Marijan Čakarun (Kvarner 2010)
Marijan Čakarun (Kvarner 2010) Foto: Damjan Jelenović

Prva HKL - 13. kolo

OMIŠ ČT - KVARNER 2010 72:88 (20:14, 13:28, 21:27, 18:19)

SD Ribnjak. Gledatelja 30

Suci: Roko Hordov, Dino Vukušić, Mario Koharević

Košarkaši Kvarnera 2010 novu godinu počeli su pobjedom u Omišu!

U 13. kolu Riječani su ostvarili 12. pobjedu i zadržali vodstvo na ljestvici s istim brojem bodova (25) kao Vrijednosnice Osijek, momčad kojih je očekivano pobijedila Samobor (96:77) (ljestvicu pogledajte    OVDJE)

Suzdržano su riječki košarkaši počeli utakmicu, tek nakon četiri minute Marinelli je postigao prve poene za Riječane iz igre (3:9), isti je igrač dodao još 3 poena za -3 zaostatka (6:9) na polovici prve četvrtine, kada su se gosti najviše približili domaćinima u prvoj dionici.

Domaća momčad ni sama ne zna što joj se dogodilo u prvih šest minuta druge dionice, Riječani su furioznom serijom 20:1 četiri minute do odmora stekli prednost +13 (34:21)!

Nakon toga momčad Omiša više nije dobila priliku vratiti se u utakmicu, najbliže se Kvarneru 2010 približila na -5 (41:46) nakon četiri minute u trećoj, a najviše je zaostala čak -18 (63:81) poena nakon pet minuta igre u zadnjoj dionici.

Riječani nisu imali rješenja za Ivana Mimicu (29), evo statistike igrača Kvarnera 2010: