Real Madrid pokazao zašto slovi favoritom nakon što je Bayern preokrenuo rezultat

Utorak, 30. travnja 2024. 23:01 Napisao/la  SC

Bayern i Real Madrid odigrali su Munchenu neodlučenu utakmicu koja obećava spektakl u uzvratu u Madridu.

Real Madrid četvrtu utakmicu zaredom nije doživio poraz na Allainz Areni u Ligi prvaka, prethodne tri je pobijedio.

Ovog puta Bayern je preokretom početkom drugoga dijela dvama pogocima poveo 2:1.

Sane je prvo izjednačio snažnim udarcem na ulasku u kazneni prostor, a Kane doveo Bayern u vodstvo iz penala koji je iznudio Musiala.

Do kraja utakmice Real Madrid igrao je sasvim drugačiji nogomet nego u prvom dijelu utakmice, igrao je puno poduzetnije, na kraju se isplatilo.

Rodrygo je iznudio kazneni udarac u duelu s Kimom, Vinicius Junior je drugim pogotkom izjednačio.

Utakmica je počela velikom prilikom domaćina, Lunin je obranio Saneu udarac u situaciji jedan na jedan.

Nakon toga Bayern nikakve koristi nije imao od većeg posjeda lopte, Real Madrid se branio i u 24. minuti kaznio izlazak zadnje linije domaćina, posebice Kima: Kross je fantastičnim dubinskim pasom odigrao Viniciusu, koji je istrčao ispred Neuera i mirno poentirao.

Luka Modrić igrao je od 75. minute, u 79. minuti sjajno je odigrao Vinicusu, koji je istrčao ispred Neuera iskosa slijeva, vratar Bayerna bio je pravodoban.

BAYERN: Neuer, Kimmich, Dier, Kim, Mazraoui, Laimer, Goretzka (46 Guerreiro), Sane (87 Davies), Muller (80 Gnabry), Musiala, Kane

REAL MADRID: Lunin, Vazquez, Nacho (65 Camavinga), Rudiger, Mendy, Valverde, Tchouameni, Kroos (75 Modrić), Bellingham (75 Diaz), Rodrygo (87 Joselu), Vinicius Jr.

Prva utakmica polufinala Lige prvaka: Bayern - Real Madrid 2:2 (Sane 53, Kane 57-11m/J. Vinicius 24, 83-11m)