PRVA HNL

Marko Pjaca pogotkom slomio otpor velikogoričke momčadi

Nedjelja, 21. travnja 2024. 21:26 Napisao/la  SC

Od 52. minute Sopić je na terenu držao sve najbolje što Rijeka ima u napadu: Pjaca je čudesno ozdravio i stao lijevo, Pašalić desno, Ivanović u vrhu napada, Marić iza njega...

Prva HNL - 31. kolo

RIJEKA - GORICA 3:0

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 7103

Sudac: Mateo Erceg (Pristeg)

VAR sudac: Duje Strukan (Split)

Strijelci: 1:0 Pjaca (68), 2:0 Marić (80), 3:0 Goda (89)

Žuti kartoni: Smolčić, Petrovič (Rijeka), Kapulica, Mitrović, Pršir (Gorica)

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Galešić, Radeljić, Goda, Petrovič, Hodža (53 Pjaca), Fruk (85 Bogojević), Janković (46 Ivanović), Pašalić (76 Veiga), Obregon (53 Marić)

GORICA: Banić, Leš, Maloča, Krizmanić (60 Munksgaard), Štiglec, Mrzljak, Pršir, Soldo (74 Kapulica), Rukavina (60 Majstorović), Mitrović (74 Jurić), Vujnović (84 Vrzić)

Rijeka je preuzela vrh ljestvice nakon pobjede protiv Gorice koja je na kraju rezultatski izgleda kao da je ostvarena puno lakše nego što je izgledalo do pogotka Marka Pjace u 68. minute.

Rijeka je počela igrati bez dvojice važnih igrača (Selahi/kartoni, Pjaca/lakša ozljeda), Janković je počeo na lijevom boku, Obregon je dobio priliku ispred Marića i Ivanovića.

Utakmica je počela obećavajuće za goste, Soldo (3) i Mitrović (8) zagrijali su Labrovića, ležerno je riječka obrana izgledala u prvim minutama.

Kao da su gosti navijestili što će se događati u prvom dijelu utakmice tijekom kojega su igrači u bijelih dresovima drugi put zaredom ove sezone izgledali energetski (pre)slabo da bi mogli očekivati laku pobjedu.

Očekivano se momčad Gorice povukla u zadnju trećinu prepustila posjed domaćinu, spori protok lopte igrača Rijeke nije mogao poremetiti raspored gostiju, u početnoj postavi igrala su samo dvjica igrača (Pašalić, Fruk) od kojih se očekivalo da će nešto konkretno učiniti u igri jedan na jedan.

Nisu učinili ništa, pa je jedino Hodža (19) ozbiljno zaprijetio, kada se uspio otvoriti za neprecizni udarac u gusto postavljenoj obrani gostiju.

Gorica nam takvu individualnu kvalitetu u napadu da bi mogla konkretnije iskoristiti širom otvorene (među)prostore na polovici visoko postavljene momčadi Rijeke.

Očekivano je Sopić reagirao na odmoru, obavio je zamjenu (Ivanović/Janković) koja je prije svega trebala dignuti fizički tonus riječka momčadi.

Postavila se riječka momčad još više, čime se gostima još više otvorio prostor za tranzicije, u 49. minuti zamalo su doveli do kraja prvu i zadnju kontru, kada je Mitrović pobjegao desnom stranom, Labrović je istrčao, a Goda spriječio Mitrovićev pokušaj asistencije.

Momčad Gorice u drugom dijelu više nije došla ni blizu Labrovića!

Pojačao se pritisak na momčad Gorice koja se dodatno zgusnula u niskom bloku, uslijedilo je razdoblje snažne stiske, kada je igračima Gorice izlazak iz zadnje trećine postala samo pusta želja.

U 57. minuti Ivanović nije iskoristio najbolju riječku priliku do tada, u brzom trku glavom je loptu poslao u gredu nakon Godina ubačaja slijeva.

U 61. minuti Maloča je glavom loptu skrenuo ispred gol-crte, kada je Galešić leđima okrenut u gužvi pokušao iskoristiti priliku da Banića nije bilo na vratima, vratar Gorice istrčao je u prazno i ostao ležati.

U 68. minuti Pašalić je ubacio zdesna lijevom nogom, na sredini kaznenog prostora Pjaca se ispred Munksgaarda bacio i glavom loptu od travnjaka poslao u gornji desni Banićev kut - 1:0.

Pogodak je najbolji lijek protiv nervoze, počeli su igrači Rijeke igrati rasterećenije, ali pritisak nije popustio sve dok utakmica nije rješena.

U 80. minuti Petrovič je s 25 metara loptu silovito poslao prema vratima, Marić i Jurić za njegovim leđima stigli su samo mahinalno ispružiti noge, lopta je u luku završila let u mreži - 2:0.

U relaksiranoj završnici Goda je iskoristio izlazak obrane Gorice, Marić je pravodobno odigrao braniču Rijeke, koji je po sredini ušao u kazneni prostor i desnom špicom loptu poslao u gornji lijevi Banićev kut - 3:0.