Svjetska liga: Hrvatski vaterpolisti svladali Kazahstan, u subotu protiv SAD-a za finale

Petak, 15. lipnja 2012. 20:09 Napisao/la  M. B.

Hrvatska - Kazahstan 13:6 (2:2, 3:2, 4:0, 4:2)

HRVATSKA - KAZAHSTAN 13:6

Četvrtfinale završnice Svjetske lige vaterpolista: Hrvatska - Kazahstan 13:6 (2:2, 3:2, 4:0, 4:2).

HRVATSKA: pavić, Burić, Bošković 1, Dobud 3, Joković 1, Šetka 1, Muslim 3, Bušlje 1, Sukno 1, Krapić, Barać 2, Hinić, Buljubašić, Vićan.

KAZAHSTAN: Maksimov, Gubarev 1, Kokorin, Šakenov, Panfili, Šmider, Ušakov 1, Ukumanov 1, Žiljajev 2, Rudai, Manafov 1, Gorovoj.

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale pobijedivši Kazahstan 13:6, te će u subotu za finale  igrati protiv SAD-a. U proteklih nekoliko utakmica izabranici Ratka Rudića u pravilu su rješavali pitanje pobjednika do poluvremena, a ovaj put Kazahstan je zadržao priključak do poluvremena.

Petar Muslim, Anđelo Šetka i Samir Barać donijeli su četiri pogotka prednosti u trećoj četvrtini, a Nikša Dobud je deset sekundi prije kraja treće četvrtine zabio za 9:4.