SP 2019 Hrvatski vaterpolisti poraženi u polufinalu, Španjolska iskoristila slabosti

Četvrtak, 25. srpnja 2019. 11:09 Napisao/la  SC

Španjolska - Hrvatska 6.5. Nije bilo realno očekivati da će ovakva hrvatska reprezentacija dostići 4 pogotka razlike u zadnjoj četvrtini

Maro Joković, jedina svjetla točka u polufinalu

SP 2019 - polufinale

ŠPANJOLSKA - HRVATSKA 6:5 (2:1, 2:1, 2:0, 0:3)

Plivalište u Gwangju. Suci: Stavridis (Grčka) i Alexandrescu (Rumunjska).

ŠPANJOLSKA: Lopez (9 obrana), Munarriz 1, Granados 1, De Toro, Cabanas, Larumbe, Barroso, Fernandez, Tahull 1, Perrone 1, Mallarach 2, Bustos, Lorrio

HRVATSKA: Bijač (6 obrana), Macan, Fatović 1, Lončar, Joković 3, Benić, Vukičević, Bušlje, Miloš, Vrlić, Šetka, Garcia 1, Marcelić

Igrač više: Španjolska (11/4), Hrvatska (13/3)

Peterci: Španjolska (1/1), Hrvatska (1/1)

Hrvatska vaterpolska reprezentacija doživjela je poraz (5:6) u polufinalu SP-a u Južnoj Koreji, Španjolska je iskoristila uočljive hrvatske slabosti i ostvarila plasman u finale.

Španjolci su poveli 2:0 pogocima Perronea na postavljenu obranu i Mallaracha s igračem više.

Joković je smanjio zaostatak 35 sekundi prije kraja četvrtine, Hrvatska je prvi put iskoristila igrača više.

Na početku druge četvrtine, Hrvatska opet nije iskoristila igrača više, ali Španjolska u idućem napadu jest.

Tahull je povećao prednost na 3:1.

Hrvatska momčad nije uspijevala uspostaviti protok lopte.

Isforsirani šutevi i neefikasna igra s igračem više (2/7 do odmora) uvjetovali su zaostatak od tri pogotka, kada je Munarriz postigao pogodak s igračem više za 4:1.

Hrvatska je opet uspjela smanjiti pred kraj četvrtine, Garcia je minutu prije kraja pogodio s igračem više - 4:2.

U trećoj dionici Hrvatska nije postignula ni jedan pogodak što više govori o tome kako je Hrvatska igrala u napadu nego kako je Španjolska igrala obranu

Španjolci su stekli još dva pogotka prednosti pogocima Mallaracha s igračem više i Granadosa iz peterca - 6:2.

Nije bilo realno očekivati da će ovakva hrvatska reprezentacija dostići 4 pogotka razlike u zadnjoj četvrtini, s ukupnim omjerom (3/13) iskoristivosti igrača više ne može se ganjati rezultat protiv momčadi kakva je španjolska.

Španjolci su rutinski odradili zadnju dionicu, jasno da su se usredotočili na obranu i otezanje igre.

Uspjela je Hrvatska ublažiti poraz dvama pogocima Jokovića iz peterca i s igračem više, Fatović je 14 sekundi prije kraja postavio konačnih 6:5.

Objektivno, u finale se plasirala bolja momčad.