LEN EUROPA CUP Hrvatska pobijedila Srbiju i osigurala finale protiv Španjolske

Subota, 07. travnja 2018. 20:22 Napisao/la  SC

Srbija - Hrvatska 7:8 (3:1, 1:0, 1:3, 2:4). Jakšićevo isključenje minutu i 40 prije kraja donosi još jednu priliku Barakudama za pobjedu, a iskoristio ju je Fatović pogodivši za konačnih 7:8

Milan Aleksić (Srbija) i Ante Vukičević (Hrvatska)

LEN Europa kup - 3. kolo

SRBIJA - HRVATSKA 7:8 (3:1, 1:0, 1:3, 2:4)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 1100

Suci: Gomez (Španjolska) i Colombo (Italija)

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, V. Rašović, Drašović, Ćuk 1, D. Pijetlović 2, Lazić, Aleksić, Jakšić, Filipović 3, Subotić, S. Rašović, Mitrović

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović 3, Lončar 1, Joković 1, Buljubašić, Vukičević 2, Benić, Vrlić 1, Šetka, Garcia, Marcelić

Igrač više: Srbija 3 (7), Hrvatska 3 (10)

Isključenje s pravom zamjene: Jakšić, Drašović (Srbija), Macan, Benić (Hrvatska)

Hrvatska vaterpolska reprezentacija plasirala se u finale LEN Europa Kupa pobjedom nad Srbijom 7:8 u sjajnoj atmosferi pred ispunjenim tribinama bazena na Kantridi.

Hrvatsku u nedjeljnom finalu od 20,30 sati očekuje Španjolska.

Nema sumnje da je podrška pomogla domaćim vaterpolistima da preokrenu rezultat u samoj završnici dramatičnog susreta.

Srbija je povela golom Filipovića, nakon kojega Vukičević nije iskoristio prednost igrača više.

Na sreću po domaće vaterpoliste nije to učinila ni Srbija u sljedeće dvije prilike te je nakon četiri minute golom Jokovića rezultat bio 1:1.

Filipović je ipak iskoristio novu priliku brojčane nadmoći i pogodio za 2:1, a zatim je Duško Pijetlović odveo Srbiju na 3:1.

Drugu četvrtinu obilježio je vratar Bijač sa nekoliko važnih obrana, no Mandić je ipak donio Srbiji plus, 4:1 rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Hrvatska je pritiskom otvorila treću dionicu igre i vrlo je brzo Fatović smanjio na 4:2, a zatim i Garcia na 4:3.

Barakude još jednom nisu iskoristile igrača više, što su protivnici kaznili i odgovorili golom Duška Pijetlovića nakon isključenja Lončara - 5:3.

Filipović je zaradio isključenje 46 sekundi prije kraja treće četvrtine, a Vrlić prednost pretvorio u pogodak za 5:4.

Lončar je izjednačio 45 sekundi nakon početka posljednje četvrtine realiziravši igrača više, 5:5.

Preokret je donio Vukičević pogotkom u 27. minuti - 5:6, ali je Srbiju u igru vratio Filipović 6:6.

Fatović je precizan dvije minute prije kraja za novo hrvatsko vodstvo 6:7, no nakon isključenja Šetke Ćuk pogađa za 7:7.

Jakšićevo isključenje minutu i 40 prije kraja donosi priliku Barakudama za pobjedu, a iskoristio ju je Fatović pogodivši za konačnih 7:8.

Bijač uspjeva zaustaviti udarac Mandića 23 sekunde prije kraja i sačuvati pobjedu Barakuda.