Josip Pavić 13 sekundi prije kraja obranio pobjedu protiv Španjolaca

Ponedjeljak, 23. siječnja 2012. 14:13 Napisao/la  I. Vranić

Hrvatska - Španjolska 11:10. U zadnjem napadu Španjolci su imali igrača više, ali je Josip Pavić obranio zicer

Hrvatska - Španjolska 11:10 (1:3, 5:1, 3:1, 2:5)

Hrvatska: Pavić, Burić, Bošković, Dobud 2, Joković 1, Muslim 2, Karač, Sukno 2, Barač 2, Paškvalin, Obradović 2, Buljubašić.

Španjolska: Aguilar, M.Garcia, Mallarach 1, Sziranyi, Molina 3, Minguell, Gallego, Espanol, Valles 1, Perrone 2, Perez 3,  X.Garcia.

Hrvatska je teškom mukom pobijedila (11:10) Španjolsku i sada čeka rasplet utakmice između Srbije i Crne Gore.

Prednost od čak 4 gola razlike četiri minute prije kraja nije bilo dovoljna za mirnu hrvatsku završnicu. U zadnju minutu utakmice Španjolci su ušli sa zaostatkom od jednog pogotka, Hrvatska je prvo izgubila loptu u napadu zbog prekršaja, a onda je 30-tak sekundi prije kraja Burić napravio prekršaj za isključenje.

Srećom, ponovo se ukazao Josip Pavić koji je 13 sekudni prije kraja obranio udarac s dva metra i sačuvao pobjedu.